• زمان انتشار: 31 اردیبهشت 1399, 08:59
  • / کد خبر: 33080

چگونه از شر مو‌های زیرپوستی خلاص شویم؟

چگونه از شر مو‌های زیرپوستی خلاص شویم؟ خلاص شدن از مو‌های زیرپوستی تا حدی شبیه به یک مشکل کوچک به نظر می‌رسد، اما بعضی از اوقات مشکلات ناشی از آن کمی بزرگتر و قابل توجه‌تر هستند.
مو‌های زیرپوستی برای بسیاری از افراد یک تجربه ناراحت کننده ناشی از رفع مو‌های زائد بدن است. اگر شما هم یکی از این افراد هستید، احتمالاً در این فکر هستید که چگونه خودتان از شر این مو‌های زیرپوستی خلاص کنید.
زمانی که مو در زیر سطح پوست گیر می‌افتد، اغلب به شکل یک برآمدگی بسیار کوچک، اما دردناک خودش را نشان می‌دهد. خلاص شدن از مو‌های زیرپوستی تا حدی شبیه به یک مشکل کوچک به نظر می‌رسد، اما بعضی از اوقات مشکلات ناشی از آن کمی بزرگتر و قابل توجه‌تر هستند.
با این تفاسیر چگونه باید از شر مو‌های زیرپوستی مزاحم خلاص شویم؟ آیا خودمان به تنهایی می‌توانیم از عهده آن برآییم؟ در این مطلب به طور مفصل در این مورد بحث می‌کنیم.
چه چیزی باعث ایجاد مو‌های زیرپوستی می‌شود؟
اغلب، مو‌های زیرپوستی ناشی از اصلاح یا از بین بردن مو‌های زائد بدن است. آکادمی پوست آمریکا (AAD) توضیح می‌دهد که مو‌های شما در داخل کیسه‌های لوله مانندی به نام فولیکول تشکیل می‌شوند.
یک موی زیرپوستی در ابتدا به طور طبیعی درون فولیکول خود رشد می‌کند، اما بعد از بیرون آمدن از فولیکول، به سطح پوست نمی‌رسد و در همان قسمت زیر پوست محبوس می‌شود.
اغلب این اتفاق زمانی می‌افتد که موی سطح پوست را به روش‌های گوناگون مانند تراشیدن مو از بین می‌برید. التهاب حاصل می‌تواند منجر به علائمی نظیر یک برآمدگی سفت یا پر از چرک، درد، خارش و هیپرپیگمانتاسیون پوست شود.
مو‌های زیرپوستی اغلب بدون استفاده از هیچ درمانی رفع می‌شوند. طبق گفته کلینیک مایو، بعضی مواقع گیر افتادن مو در زیر پوست فقط حدود یک ماه طول می‌کشد، اما گاهی ممکن است به شش ماه نیز به طول بیانجامد.
در قسمت زیر ۵ راهکار برای رهایی زودتر از مو‌های زیرپوستی آورده ایم:
در برابر ازبین بردن مو‌های زیرپوستی توسط خودتان مقاومت کنید
Gary Goldenberg، استادیار بخش بیماری‌های پوستی در بیمارستان کوه سینا، می‌گوید: تلاش برای از بین بردن مو‌های زیرپوستی ممکن است یک کار کوچک به نظر برسد، اما اگر همین کار کوچک اشتباه انجام شود، ممکن است باعث ایجاد برخی مشکلات بزرگ از جمله عفونت و زخم شدن پوست شود.
لازم است که این کار با حداقل خطر آسیب به پوست و یا عفونت انجام شود. طبق گفته کلینیک مایو، اگر واقعاً می‌توانید قسمتی از مو را بالای پوست خود مشاهده کنید، با قرار دادن یک سوزن استریل شده در زیر آن، مو را به آرامی بیرون بکشید. اما از آنجایی که این می‌تواند کاری چالش برانگیز باشد بهتر است خودتان وارد عمل نشوید. اگر وجود این مو‌های زیرپوستی با درد و سوزش همراه است بهتر است به پزشک مراجعه کنید.
بعد از مراجعه به پزشک، در ابتدای شروع کار حتما پوست شما را با مالیدن الکل ضد عفونی خواهد کرد، در نتیجه از بروز عفونت جلوگیری خواهد شد. در مرحله بعد، ممکن است از روش کلینیک مایو یعنی قرار دادن یک سوزن استریل در زیر مو برای آزاد کردن رشته مو از زیر پوست، استفاده کند. در صورتی که مو قابل مشاهده بر روی پوست نباشد از روش‌های دیگر برای این کار استفاده خواهد کرد.
دکتر Bailey می‌گوید: من از سوزن استریل برای شکافتن پوست و پنس اسپلینتر برای کمک به رسیدن مو به سطح پوست استفاده می‌کنم. اگر مو هنوز به پایه فولیکول وصل باشد، من آن را رها می‌کنم چرا که فولیکول می‌تواند بهبود یابد. اما در صورت وصل نبودن مو به فولیکول با پنس آن را خارج می‌کنم.
مو‌های زیرپوستی همیشه هم به چشم نمی‌آیند. اگر این موها، نشانه‌ای برای شما ایجاد نکرده اند، سعی کنید که چند مرحله بعدی را در این لیست دنبال کنید.
تا زمانی که موی زیرپوستی بهبود نیافته، از روش‌های از بین بردن موی زائد در آن منطقه خودداری کنید.
در وهله اول اگر در ناحیه‌ای از بدن تان موی زیرپوستی دارید، تا بهبودی کامل از روش‌های مختلف از بین بردن مو‌های زائد مانند اپیلاسیون در این ناحیه خودداری کنید.
اما اگر مستعد موی زیرپوستی هستید، لیزر مو‌های زائد ممکن است جایگزین مناسبی برای شما باشد. لیزر مو‌های زائد، فولیکول‌های مو را در سطح عمیق تری تحت تأثیر قرار می‌دهد، به طوری که از برگشت مو به زیرپوست جلوگیری می‌شود. بعد از لیزر هنوز هم مو می‌تواند رشد کند، اگرچه احتمالاً سبک‌تر بوده و به اندازه قبل متراکم نخواهد بود.
برای تسکین پوست، یک کمپرس گرم در آن ناحیه قرار دهید
دکتر Goldernberg می‌گوید استفاده از کمپرس آب گرم برای این ناحیه می‌تواند پوست شما را نرم کرده و تسکین دهد. این کار به خصوص اگر ناحیه مو‌های زیرپوستی ملتهب و یا خارش دارد شده باشد مفید است. محصولات حاوی ترکیبات آرام بخش مثل آلوئه ورا یا بلغور جو دو سر می‌توانند به پوست شما کمک کنند که در حالی که درمان می‌شود، احساس بهتری داشته باشد.
خیلی ملایم لایه برداری کنید
بعد از استفاده از کمپرس گرم، می‌توانید به آرامی پوست را لایه برداری کنید.
دکتر Goldernberg می‌گوید، این کار به از بین بردن سلول‌های مرده پوست کمک می‌کند بنابراین احتمال ظاهر شدن مو بر روی پوست افزایش پیدا می‌کند.
کلینیک مایو توصیه می‌کند که برای این کار، به مدت چند دقیقه یک لیف حمام نرم و تمیز را بر روی ناحیه مورد نظر طبق یک حرکت دایره‌ای وار حرکت دهید. همچنین می‌توانید یک لوسیون یا کرم بدون نسخه حاوی یک ماده ضدعفونی کننده مانند سالیسیلیک اسید که سرعت گردش سلول‌های پوست را تسریع می‌بخشد، استفاده کنید. این می‌تواند به خلاص شدن از سلول‌های مرده پوست که موی زیر پوستی را برای مدت طولانی‌تر زیر پوست نگه داشته اند، کمک کند.
با پزشک متخصص پوست خود صحبت کنید تا یک درمان لایه برداری قوی‌تر انجام شود
در صورت عدم انجام این ترفند، پزشک متخصص پوست می‌تواند روش‌های قوی تری در مورد این موضوع اتخاذ کند. از جمله این روش‌ها می‌توان به رتینوئید‌ها که ترکیبات قدرتمندی هستند که به از بین بردن سلول‌های مرده پوست کمک می‌کند، همراه با دارو‌هایی مانند کرم‌های استروئیدی برای کاهش التهاب، اشاره کرد.
بهترین روش برای درمان عفونت موی زیرپوستی چیست؟
بسته به میزان عفونت، درمان نیز متفاوت است. در صورتی که موی زیرپوستی عفونت کرده، در مورد چگونگی مقابله با عفونت یا هر سوالی از این قبیل بهتر است که به پزشک مراجعه کنید. پزشک احتمالا برای از بین بردن عفونت آنتی بیوتیک تجویز می‌کند و راهنمایی‌هایی در مورد نحوه جلوگیری از زخم نیز ارائه می‌دهد.
و اما سخن پایانی …
در وهله اول، بهترین راه برای خلاص شدن از شر مو‌های زیرپوستی جلوگیری از رویش آن‌ها است. به عنوان مثال اگر همیشه بعد از اصلاح صورت شاهد ظهور مو‌های زیرپوستی هستید، از این به بعد حتما قبل از اصلاح از ژل‌های مخصوص اصلاح استفاده کنید و یا اینکه بعد از هربار اصلاح تیغ آن را عوض کنید.

منبع: مجله سلامت
اخبار مرتبط

ارسال دیدگاه

شما هم دیدگاه خود را بیان کنید

عکس خوانده نمی‌شود
دیدگاه برای این مطلب ارسال شده است. 0
مدیا سنتر رویداد ایران اینستاگرام رویداد ایران
  • آخرین اخبار
  • تهران
  • شهرستان ها
تغییرات آب‌وهوایی ۶ گونه جانوری را تهدید می‌کندکرونا ویروس ۴ روز روی موبایل زنده می‌ماندکرونا در کشور رکوردشکنی کردمرکز تکثیر گوزن زرد ایرانیسردرد و تشنج؛ نشانه‌ای جدید از ابتلا به کروناماسک با "پارچه معمولی" در برابر کرونا کارایی دارد؟چگونه در محل کار از ابتلا به کرونا پیشگیری کنیم؟شرایط و چگونگی ورزش در دوران بارداریاستفاده از شوینده‌های برپایه الکل را کم کنید/ آب و صابون موثرترین دشمن کروناماجرای خرید و فروش پلاسمای بهبودیافتگان کرونا/ نتایج امیدوارکننده پلاسمادرمانی در درمان کرونایی‌هامضرات خوردن مغز هسته “زردآلو”جدیدترین مدل لباس نوزادی پسرانهعلایمی که می‌گویند گردش خون شما مشکل داردطرز تهیه رب آلوچه خانگیچشم ها علائم اولیه بیماری آلزایمر را نشان می دهندشایع‌ترین بیماری‌های گوارشی در ایرانیانچند نکته تغذیه‌ای در دوران کرونامبتلایان به کرونا، با علایم گوارشی و شکمی مراجعه می‌کنندخوراکی‌های شگفت‌انگیز برای پاکسازی رگ‌های بدنجراحی زیبایی واژن چیست و چگونه انجام می‌شود؟کرونا تمام نشده است/با این روال، دقیقه ۹۰ گل می‌خوریمخوراکی که نباید در یخچال نگهداری کنیدگرگی که به انسان پناه برد!تب بالا، مهم‌ترین علامت بیماری کاوازاکیویتامین D چگونه بر روحیه شما اثر می‌گذارد؟برنامه برای فروش گوشی‌های قسطی با امکانات اپراتورهاسهم مردان در ناباروری/عارضه ای به نام واریسکولمیان‌ وعده‌های سالم و کم‌کالریچه کسانی نباید گوجه سبز بخورند؟تاکید بر نوشیدن آب در روزهای گرم سالراهکار‌های طلایی برای رفع خروپفسهم دولت الکترونیک در تعیین تکلیف سهام عدالت پیش بینی شدت علائم بیماری فرد در صورت ابتلا به کوویدبرای اولین بار / سفر 2 فضانورد با فضاپیمای خصوصی (عکس)خطرات کرونا برای سیگاری‌ها بیشتر است
گلایه نظری از وضعیت خانه مستوفی الممالکسرویس دهی مترو امروز و فردا همانند روز‌های تعطیل استچرا قیمت مسکن‌‌ مهر در پردیس ۲۰ میلیون‌ تومان افزایش یافت؟ورود شورای شهر به پرونده حریق بوستان ولایت و پارک چیتگرلیست کرایه ۸۰۲ خط ون و تاکسی در شهر تهران منتشر شدعلیخانی: مردم برای رفتن به پارک چیتگر به زحمت می‌افتندکنترل دقیق‌تر استفاده شهروندان از ماسک در اتوبوس‌ها/ کاهش ۶۳ درصدی مسافران اتوبوسآخرین وضعیت افزایش کرایه تاکسی تهران با شیوع کروناتش‌سوزی تانکر حمل سوخت در محور جاجرود/ تردد تنها از مسیر آزادراه تهران- پردیس امکان‌پذیر استاز شایعه تا واقعیت حمله ملخ‌ها به پردیس/ هیچ‌ آسیبی ‌‌به اراضی کشاورزی مشاهده نشد‌زلزله ۴ ریشتری تهران را لرزاندمتوسط قیمت هر متر آپارتمان در تهران اعلام شد/ افزایش ۳۴ درصدی قیمتقتل همسر به خاطر اختلاف خانوادگیاجاره خانه در مناطق مختلف تهران چقدر است؟آخرین وضعیت نوزاد رهاشده در تهران اعلام شداجاره نشینی در منطقه ۵ تهران چقدر تمام می‌شود؟قیمت خرید آپارتمان در یوسف آبادتلاش برای فعال کردن یک هزار میلیارد تومان اوراق مشارکت سال ۹۸واکنش شهرداری تهران به فیلم ضرب و شتم یک دستفروشقیمت خرید آپارتمان در مرزداراننرخ بلیت مترو از ابتدای خرداد افزایش می‌یابدخرید آپارتمان در نیرو هوایی چقدر تمام می‌شود؟پول مورد نیاز برای خرید خانه در منطقه نواب چقدر است؟هزینه خرید مسکن در لویزان۸۸ درصد مبتلایان کرونا در پایتخت بهبود یافتنداجرای قطعی طرح ترافیک بعد از عید فطر / شروع طرح از ساعت ۸ تا ۱۶عمارت تاریخی هرمز پیرنیا مرمت و احیاء می‌شودقیمت آپارتمان در تهران؛ ۲۹ اردیبهشت ۹۹خرید آپارتمان در جمالزاده چقدر تمام می‌شود؟تشنج در شورای شهر؛ اعتراض به مدیریت هاشمی/ سالاری: بلد نیستند شورا را اداره کنند!قیمت آپارتمان در تهران؛ ۲۸ اردیبهشت ۹۹تصادف نیسان و اتوبوس در اتوبان قم/۶نفر مصدوم شدندقیمت خرید آپارتمان در حکیمیهقیمت آپارتمان در تهران؛ ۲۵ اردیبهشت ۹۸قیمت خرید آپارتمان در دزاشیب
۳ قلیانسرا در قم پلمب شدگذر بدون خاموشی از تابستان با همکاری ادارات استان110 نفر مشکوک به کرونا در قم بستری هستند/ پذیرش 33 بیمار جدید در شبانه‌روز گذشتهقم| پی گیری مشکلات و نواقص روشنایی معابر از سامانه 12198 معدن در استان قم فعال استفعالیت پاورلیفتینگ بانوان با لباس مخصوصپیام دکتر سرمست استاندار قم به مناسبت فرارسیدن هفته «محیط زیست»تشدید نظارت‌های بهداشتی در ایام تعطیلاتبرگزاری نخستین دورهمى انجمن عكس بسيج هنرمندان استان قم در سال ٩٩گلایه نظری از وضعیت خانه مستوفی الممالکدرخواست کرایه نقدی از مسافران، تخلف استآتش زدن بقایای محصولات کشاورزی در دهلران غیر قانونی استسرویس دهی مترو امروز و فردا همانند روز‌های تعطیل استابتلای 9 نفر به کرونا در یک میهمانی خانوادگی در اهرچرا قیمت مسکن‌‌ مهر در پردیس ۲۰ میلیون‌ تومان افزایش یافت؟تالار‌های پذیرایی در شرف ورشکستگیجمع آوری سگ های ولگرد در دستور کار شهرداری صومعه سراآتش‌سوزی گسترده ‌در یک واحد تجاری کرج / جلوگیری از سرایت حریق به ۱۰ واحد تجاریسد سفیدرود گیلان سرریز کرد / انتقال آب به مزارع برنجورود شورای شهر به پرونده حریق بوستان ولایت و پارک چیتگروضعیت قرمز کرونایی در زنجان / پروتکل‌های بهداشتی در شهر ‌رعایت نمی‌شودواکنش استاندار کرمان به دستگیری یکی از مدیران ‌به اتهام فساد اداری" بهشت‌آباد" به هیچ عنوان تاییدیه‌ زیست محیطی ندارد / با اجرای تونل ‌مخالف هستیمایمن سازی خطوط لوله جریانی پازنان دومیناگران رومینا (پدران دختردار بخوانند!)انهدام باند 6 نفره سارقان مسلح در قمرد پای سارقین مسلح طلافروشی قم در استان مرکزیجنگل‌های بالادست کرخه آتش گرفتند/ بالگرد اعزام شدمشاهده سه دلفین گوژپشت بازیگوش در آب‌های آبادانلرستان همچنان در وضعیت قرمز کرونا؛ آمار مبتلایان روزانه در حال افزایش استبرپایی نمایشگاه دستاوردهای 10 ساله دفتر تبلیغات اسلامیافزایش بیماران کرونایی در استان بوشهر/ بی‌توجهی مردم به رعایت بهداشتافزایش ۱۰۰ درصدی اجاره بها در برخی مناطق مشهدپیام تسلیت مدیر عامل شركت بهره برداری نفت و گاز گچساران در پی درگذشت حاج رضا طاهریواکنش شهرداری گوراب زرمیخ به انتشار تصاویر سگ کشی

روزنامه رویداد امروز سه شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۹ پخش زنده بازار ارز و سکه جدول لیگ
روابط عمومی و جهش تولید
روابط عمومی و جهش تولید
روابط عمومی و جهش تولید
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
قاسم سلیمانی؛ از سردار امنیت تا نماد وحدت ملی
قاسم سلیمانی؛ از سردار امنیت تا نماد وحدت ملی
قاسم سلیمانی؛ از سردار امنیت تا نماد وحدت ملی
ویژه استان ها
۳ قلیانسرا در قم پلمب شدگذر بدون خاموشی از تابستان با همکاری ادارات استان110 نفر مشکوک به کرونا در قم بستری هستند/ پذیرش 33 بیمار جدید در شبانه‌روز گذشتهقم| پی گیری مشکلات و نواقص روشنایی معابر از سامانه 12198 معدن در استان قم فعال استفعالیت پاورلیفتینگ بانوان با لباس مخصوصپیام دکتر سرمست استاندار قم به مناسبت فرارسیدن هفته «محیط زیست»تشدید نظارت‌های بهداشتی در ایام تعطیلاتتاکید سرپرست وزارت صمت بر تامین مواد اولیه و توسعه صادرات ذوب‌آهنبرگزاری نخستین دورهمى انجمن عكس بسيج هنرمندان استان قم در سال ٩٩دمای اصفهان به 40 درجه رسیدگلایه نظری از وضعیت خانه مستوفی الممالکدرخواست کرایه نقدی از مسافران، تخلف استآتش زدن بقایای محصولات کشاورزی در دهلران غیر قانونی استسرویس دهی مترو امروز و فردا همانند روز‌های تعطیل استابتلای 9 نفر به کرونا در یک میهمانی خانوادگی در اهرچرا قیمت مسکن‌‌ مهر در پردیس ۲۰ میلیون‌ تومان افزایش یافت؟تالار‌های پذیرایی در شرف ورشکستگیجمع آوری سگ های ولگرد در دستور کار شهرداری صومعه سراآتش‌سوزی گسترده ‌در یک واحد تجاری کرج / جلوگیری از سرایت حریق به ۱۰ واحد تجاریسد سفیدرود گیلان سرریز کرد / انتقال آب به مزارع برنجورود شورای شهر به پرونده حریق بوستان ولایت و پارک چیتگروضعیت قرمز کرونایی در زنجان / پروتکل‌های بهداشتی در شهر ‌رعایت نمی‌شودواکنش استاندار کرمان به دستگیری یکی از مدیران ‌به اتهام فساد اداری" بهشت‌آباد" به هیچ عنوان تاییدیه‌ زیست محیطی ندارد / با اجرای تونل ‌مخالف هستیم