• زمان انتشار: 14 بهمن 1398, 12:31
  • / کد خبر: 24027

گزارشی از یک افتتاح پرحاشیه؛

هاشمی: اولین باربود این سبک اعتراض برای پروژه های عمرانی می‌دیدم

هاشمی: اولین باربود این سبک اعتراض برای پروژه های عمرانی می‌دیدم

پروژه زیر گذر استاد معین واقع در خیابان آزادی در محدوده منطقه ۹ تهران با حضور پیروز حناچی شهردار تهران و مدیران شهری افتتاح شد.

 طول پروژه زیر گذر استاد معین ۶۸۱ متر مربع است که با صرف هزینه‌ای بالغ بر ۳۵ میلیارد تومان تکمیل شد. پروژه احداث زیر گذر استاد معین در مرداد ماه سال ۹۳ آغاز و پس از گذشت ۵ سال به بهره برداری رسید. هدف از اجرای این طرح کاهش بار ترافیک محدوده استاد معین در خیابان آزادی و تسهیل تردد در مسیر شمال به جنوب بلوار استاد معین و بلوار شهید اکبری است. افتتاح این پروژه با حواشی بسیاری همراه بود. اهالی محله طرشت نسبت به یک طرف شدن خیابان استاد معین و پیمانکاران نیز به دریافت نشدن مطالبات خود اعتراض داشتند.
شهردار تهران در پاسخ به وی گفت: اگر این زیرگذر دوطرفه باشد به شریان اصلی تبدیل می‌شود و برای خود شما ساکنان مشکل آفرین می‌شود.
شهردار تهران به معترضان گفت: این پروژه برای عبور دو خط شمال به جنوب و جنوب به شمال ساخته شده است و تمام امکانات برای استفاده به این شکل از آن فراهم شده است. اما در حال حاضر با توجه به بررسی‌های کارشناسی صورت گرفته مقرر شده است که تنها عبور و مرور از شمال زیر گذر به سمت جنوب آن فراهم باشد.
یکی از اهالی به شهردار تهران گفت: این اجرای یکطرفه این طرح فقط باعث ایجاد اختلافات طبقاتی شده و فاصله غنی و فقیر را بیشتر می‌کند. شهردار تهران در پاسخ به این شهروند معترض گفت: اگر ما این زیرگذر را یکطرفه ساخته بودیم حرف شما درست بود و می‌توانستید بگویید ما با منظور و قصد این کار را کردیم اما این گونه نیست و زیرگذر دو طرفه ساخته شده است و تنها زمان بهره‌برداری از دو خط آن به صورت همزمان فرا نرسیده است. من از شما که خود را شورایار این محله می‌دانید تعجب می‌کنم که چرا برخی موارد را فراموش کرده‌اید و امروز فقط سر من داد می‌زنید. شما که بهتر باید بدانید وقتی یک دسترسی محلی این چنینی ایجاد می‌شود، معبر از معبر درجه دو به درجه یک تبدیل می‌شود که برای سهولت در رفت و آمد باید در بالادست زیرگذر تمهیداتی اندیشیده شود که در حال آماده‌سازی این تمهیدات هستیم.
در مراسم رسمی افتتاح این پروژه که با تأخیر برگزار شد، محسن هاشمی رئیس شورای شهر تهران گفت: برای اولین بار بود که همچین سبک از اعتراض را برای پروژه‌ها می بی نم. اشکالی هم ندارد اما به نظرم اعتراض‌ها می‌تواند مسالمت آمیزتر باشد.
وی ادامه داد: به عنوان رئیس شورا از ابتدا مراحل ساخت پروژه را پیگیری می‌کردم و از ابتدا مردم محله استاد معین می‌گفتند با آن موافق نیستند و برخی می‌گفتند تنها هدف رساندن راه به پروژه‌های بزرگ محله است. در آن زمان کسی از طرف شورایاران سراغ ما نیامد. در دوره جدید یکی دوبار شورایاران در مراسم‌ها بحث افتتاح یکطرفه و دوطرفه را مطرح می‌کردند اما هیچوقت درخواست و نامه‌ای برای ملاقات و بررسی به شورای شهر نیامد.
رئیس شورای شهر تهران ادامه داد: از شورایار عزیزی که امروز اعتراض داشت و گفت ما را در شورای شهر راه ندادند می‌خواهم بگویند آیا مکتوب درخواست خود را به شورای شهر داد و یا درخواستی برای ملاقات داشت؟ هیچوقت این اتفاق نیفتد. شورایاران قرار است به ما مشورت دهند و نظرات آنها را بررسی کنیم و به مقامات اجرایی بدهیم، اگر درخواست مکتوبی قبلاً نوشتید برای من بیاورید و ببینیم در شورای شهر چگونه طی شده است، اما یادم نمی‌آید چنین موضوعی به عنوان معضل به شورا آمده باشد.
او درباره ساخت این زیرگذر اظهار داشت: تونل به گونه‌ای ساخته شده که امکان افتتاح دوطرفه آن فراهم است و حتماً بررسی پلیس و دستگاه‌های ذی ربط در نظر گرفته می‌شود.
رئیس شورای شهر تهران در ادامه به آغاز دهه فجر اشاره کرد و گفت: در شرایطی هستیم که بحران‌های متعدد کشور را تهدید می‌کند و باید بتوانیم با هم افزایی از این مشکلات عبور و سعی کنیم به مردم خدمت و معضلات را حل کنیم.
او با اشاره به پروژه‌های نیمه کاره‌ای که در ابتدای کار دوره پنجم مدیریت شهری وجود داشت گفت: در ابتدای آغاز به کار دوره پنجم مدیریت شهری لیست بلندبالایی از پروژه‌های نیمه تمام عمرانی وجود داشت و تلاش کردیم آنها را به سرانجام برسانیم و از ۷۰ پروژه نیمه تمام در سال ۹۷، در حدود ۱۷‌پ روژه افتتاح شد و پیشرفت خوبی در به سرانجام رساندن پروژه‌های نیمه تمام داشتیم.
او ادامه داد: در سال ۹۸ نیز بخشی از پروژه‌ها افتتاح و بخشی از آنها پیشرفت مناسبی داشته است.
وی با بیان اینکه زیرگذر استاد معین یک پروژه فرامنطقه ای است، به مشکلاتی که چنین پروژه‌هایی برای مردم محلی ایجاد می‌کنند، اشاره کرد و گفت: این یک پروژه فرامحلی است و به همین دلیل برای محلات مشکلاتی را ایجاد می‌کند چرا که به کل شهر و چند منطقه سرویس می‌دهد، اما محدودیت‌هایی را برای خود محله ایجاد می‌کند. به نظر می‌آید این پروژه محله را راضی نکرده است و امروز در آئین افتتاح نیز شاهد اعتراض ساکنان محل بودیم. باید با بررسی‌های دقیق و کارشناسی معضلاتی که ایجاد می‌کند را کاهش دهیم و با همفکری معاونین شهردار مشکلات محلی کاهش یابد.
۷۰ درصد پروژه زیرگذر استاد معین طی حدود ۶ ماه انجام شد
سعید محمد فرمانده قرارگاه خاتم الانبیا نیز در مراسم افتتاح زیرگذر استاد معین گفت: تقریباً ۷۰ درصد پروژه زیرگذر استادمعین طی حدود ۶ ماه انجام شد که در نوع خودش رکورد است. به لحاظ فنی پروژه کاملاً پیچیده‌ای بود که در پایین پروژه خط مترو را داشتیم اما با همکاری خوب قرارگاه خاتم و شهرداری تهران را در اکثر پروژه‌ها داریم و افتخار می‌کنیم که در خدمت شهر و شهروندان تهرانی هستیم و جای جای شهر شاهد افتخارات عمرانی هستیم.
وی ادامه داد: با توجه به روحیات آقای حناچی، قطعاً خواسته‌های مردم منطقه در خصوص زیرگذر مورد بررسی قرار خواهد گرفت. انشاالله در اسفندماه نیز پروژه زیرگذر گیشا را تقدیم مردم خوب تهران خواهیم کرد.
۴۳ پروژه دیگر هم در راه است
سید علی مفاخریان شهردار منطقه ۹ هم گفت: از افتتاح پروژه زیرگذر استاد معین بسیار خوشحالم و از معاون فنی و عمرانی کمال تشکر را دارم زیرا این پروژه باری از دوش مردم این منطقه بر خواهد داشت.
وی ادامه داد: این پروژه یکی از پروژه‌های خوب است که با نگاه شهردار تهران فعالیت مجدد خود را شروع کرد و بعد از افت و خیزهای فراوان امروز به بهره برداری رسید.
مفاخریان افزود: حناچی دو پروژه را اولویت دار می‌دانستند که یکی از آنها میدان فتح بود و دیگری همین پروژه زیرگذر استاد معین بوده است.
به گفته وی تا کنون در دو سال ۸۵ پروژه افتتاح شده و در اختیار شهروندان قرار گرفته است. این نوید را می‌دهیم که ۴۳ پروژه دیگر هم در حال اجراست که بخشی از این پروژه‌ها در پایان سال و بخشی دیگر در ابتدای سال بعد افتتاح خواهد شد.
وی ادامه داد: نگاه ما به پروژه‌ها انسان محور بوده است و حتی پروژه استاد معین هم با همین نگاه ساخته شده است و در کنار عبور و مرور خودروها برای پیاده روها و دوچرخه سواران هم امکاناتی را دارد.
وی ادامه داد: امیدواریم بخش جنوبی این گذرگاه هم که از داخل پادگان جی عبور می‌کند و به خیابان سی متری جی می‌رسد هرچه زودتر کلید خورده و به بهره برداری برسد.
مفاخریان گفت: بعد از آن به دنبال اتصال ادامه خیابان به میدان فتح خواهیم بود که باعث کاهش بار ترافیکی این بخش از منطقه خواهد شد.
وی گفت: به طور قطع اختصاص دو هزار میلیارد تومان به پروژه‌های محله محور باعث خواهد شد تا محرومیت‌های محلات کاهش پیدا کند.
شهردار منطقه ۹ همچنین به اعتراضات مردم در خصوص مسیر جنوب به شمال این پروژه اشاره کرد و گفت همانطور که آقای حناچی گفتند حتماً مطالعات این پروژه اجرا خواهد شد.
مفاخریان افزود: مردم منطقه باید این نکته را بدانند که اجرای ناقص یک پروژه و حتی کارشناسی نشده باعث می‌شود مشکلات بیشتر شود و بهتر است پروژه پس از کارشناسی به طور کامل در اختیار قرار گیرد.
هزینه ۶۵ میلیاردی برای پروژه زیر گذر استاد معین
صفا صبوری دیلمی معاون عمرانی شهردار تهران نیز در جریان افتتاح پروژه زیرگذر استاد معین گفت: خوشحالم به وعده‌ای که به شهروندان تهرانی دادیم، جامه عمل پوشاندیم. قرار بود این پروژه در اسفند ماه افتتاح شود، اما به درخواست آقای حناچی در دهه فجر افتتاح شد.
او درباره ویژگی‌های فنی این پروژه گفت: اجرای پروژه در سال ۹۳ آغاز شد و گروه تخصصی شهید رجایی از قرارگاه خاتم‌الانبیاء، مشاور پروژه شرکت سی بی ار و سازمان نظام مهندسی شهرداری تهران و عوامل فنی و عمرانی شهرداری تهران در اجرای آن حضور داشتند.
صبوری ادامه داد: در قدیم حرکت گردش به چپ در خیابان آزادی وجود داشت و مردم می‌توانستند به سمت جنوب حرکت کنند اما با افتتاح بی آرتی این حرکت قطع شد و مردم باید برای ورود به محل به آزادی می‌رفتند و با احداث این زیرگذر این حرکت به سمت آزادی لغو و مردم راحت تر می‌توانند حرکت کنند و از طرفی بار ترافیکی را کاهش می‌دهد.
صبوری دیلمی با اشاره به توقف پروژه در سال ۹۳ گفت: این طرح تا سال ۹۳ با پیشرفت فیزیکی ۱۶ درصدی همراه بود، اما به دلیل وجود معارضین تاسیساتی متعدد و عدم مجوز پلیس در محدوده خیابان آزادی متوقف شد.
معاون شهردار تهران ادامه داد: مجبور شدیم قوس میانی تونل را کاهش دهیم که این کار پیچیدگی ایمنی را بسیار شدید و حرکت اجرایی را بسیار سخت کرد.
او تصریح کرد: از مرداد ۹۷ تا دی ماه ۹۸ به پیشرفت ۱۰۰ درصدی رسید و در نهایت امروز افتتاح شد. در این پروژه نزدیک به ۵۰ میلیارد هزینه برای اجرا و ۱۵ میلیارد تومان نیز برای رفع معارضین هزینه شده است.


منبع: مهر
اخبار مرتبط

ارسال دیدگاه

شما هم دیدگاه خود را بیان کنید

عکس خوانده نمی شود
دیدگاه برای این مطلب ارسال شده است. 0
مدیا سنتر رویداد ایران اینستاگرام رویداد ایران
  • آخرین اخبار
  • تهران
  • شهرستان ها
انتخابات نماد برجسته نقش‌آفرینی مردم استنقش مردم در نظام اسلامی فقط رأی نیستاختلاف اصولگرایان در آستانه انتخاباترئیس‌جمهور: دولت در محاصره تبلیغاتی قرار داردچرا نباید شب‌ها برنج و ماکارونی بخوریم؟گروه خونی شما گویای چیست؟«نوشابه» چه بلایی بر سرتان می‌آورد؟بیماری پروانه‌ای را بهتر بشناسیدمدل های لباس مجلسی کوتاه دخترانهجدیدترین مدل لباس شب زنانه 99پاستیل و خواص آن برای استخوان، مفاصل و سایر فوایدتست شخصیت شناسی از روی تصویر ماهطرز تهیه‌ی شامی هویجماجرای ابتلا به کرونا با ماهی قرمز شب عیدرینو‌پلاستی چیست و چگونه انجام می‌شود؟چگونه شوره‌ سر را نابود کنیم؟آجیلی که لاغرتان می‌کندروش‌های تشخیص کم کاری تیروئیدمیکروب معده علائم بالینی نداردآموزش ساخت عروسک موشطرز تهیه‌ی حلوای خرما مجلسی؛ با شیر و بدون شیرآتروفی واژن و راه‌های درمان آنبهترین روش‌های جوان‌سازی پوستنفخ؛ نشانه اصلی بیماری کبد چربدلیل وجود لکه­ هاى سفید (لوکونیشیا) روى ناخن­‌هایمان چیست؟شما هم به وسواس شمارش موزاییک‌ها دچارید؟ترکیب "عسل" و "ماست"، درمانی مؤثر برای یک مشکل زنانهراهکارهای طب سنتی برای ترک سیگارغذا‌ها و نوشیدنی‌هایی برای کنترل قند خونمحرمانه بودن تست تشخیص HIV دلیل اعتماد مردم استصفحه اینستاگرام شهره صولتی و ندا جناب هک شددرشت نشان دادن چشمان ریز با آرایش + آموزشمدل مانتو اسپرت ۹۹طرز تهیه‌ی زرشک‌پلو دمی با مرغ و کرفساشتباهاتی که به موهایتان آسیب می‌زند!
شهروندان به پارکبان ها پول ندهندماجرای جمع‌آوری سردیس‌ شهدا از بوستان جوانمردان چیست؟مدارس تهران شنبه سوم اسفند تعطیل است؟نگرانی ۴۰۰۰ دستفروش پارکینگ پروانه از فروش مکان امرار معاش خودجزئیات افزایش نرخ کرایه تاکسی‌های اینترنتی در سال ۹۹آپارتمان‌های ۵۰ متری در تهران را چند بخریمجریمه ۵۰ هزار تومانی برای استعمال هر نخ سیگار در یک مجتمع تجاری تهران + عکسآیا مدارس تهران روز بعد از انتخابات مجلس تعطیل هستند؟یک واحد آپارتمان در منطقه سید خندان را چند بخریم؟وجود ۱۲۰ گود پرخطر در تهران/پایش مداوم ۳۱۸ گود رها شدهتعیین تکلیف جدایی ری از تهران تا پایان مجلس دهمرهن و اجاره خانه های نقلی در تهران چند؟تعطیلی مدارس ابتدایی و پیش دبستانی در فیروزکوه دوشنبه 21 بهمن 98نحوه محاسبه عوارض طرح ترافیک ۹۹ در روز‌های آلوده پایتخت چگونه است؟قهر دوباره آروین در جریان نامگذاری معابر در شورای شهر تهران + فیلمعوارض ورود به محدوده طرح ترافیک ابطال شد/ممنوعیت فروش طرح ترافیک مازاد بر سقفتوضیحات عضو شورای شهر تهران درباره کج شدگی برج طغرلاستدلال سخنگوی شورای شهر برای پولی شدن پارک حاشیه‌ای در تهرانآخرین جزئیات از میزان افزایش کرایه تاکسی‌ها در سال ۹۹۶ تغییر در طرح ترافیک سال ۹۹+ لیست قیمت‌هاکشف مار‌های پیتون غول‌پیکر از خانه مرد معرکه‌گیرخرید آپارتمان ۲ خوابه در تهران چقدر تمام می‌شود؟قیمت آپارتمان در محدوده تهرانسرمرکز قرنطینه بیماران مشکوک به کروناویروس در تهرانسرقت ۳۰ ثانیه‌ای پراید در تهران + فیلمعلت مطرح کردن موضوع «رزرو پارک حاشیه‌ای» چه بود؟توضیحات شهردار منطقه ۹ درباره افتتاح ناقص زیرگذر استاد معینآخرین جزئیات از ریزش آوار در خیابان دماوندهاشمی: اولین باربود این سبک اعتراض برای پروژه های عمرانی می‌دیدمهزینه ورود به طرح کاهش گران شد/ تعیین سقف تردد خودروها در حلقه دومنرخ جدید مسکن در منطقه طرشت تهرانارسال لایحه افزایش نرخ کرایه تاکسی به شورای شهرعلت افزایش قیمت مسکن در مناطق شمالی تهرانتصادف مرگبار پژو ۲۰۶ با یک کشته و ۲ زخمی در غرب تهران + تصاویرسلب عضویت رئیس شورای شهر لواسان به دلیل تخلف/ در برخورد با تخلفات تعارف نداریم
گام‌های عقب‌مانده رسانه از انتخاباتسهم ناچیز فارس از بازار تجارت الکترونیک کشورفارس| پیش‌بینی 682 شعبه اخذ رأی در شیرازخراسان رضوی| شهدای حرم همچون فاطمه زهرا (س) جان خود را نثار ولایت کردندلرستان| نصب بیش از ۲۰ هزار انواع علائم ایمنی در استانگیلان| ظرفیت بالای نوار ساحلی برای اجرای پروژه‌های ماهی در قفسگیلان| برپایی نمایشگاه بهاره از ۱۸ اسفندماهگیلان| عضویت ۳۵۸ زن گیلانی در گروه‌های خودیارگیلان| اصل بی‌طرفی در انتخابات رعایت شودگیلان| پویش «اهدای کتاب، اهدای آگاهی» اجرا می‌شودگیلان| اجاره آب‌بندان‌های گیلان برای اجرای طرح‌های گردشگریکل منطقه میانکاله تا اطلاع ثانوی قرنطینه است/ ممنوعیت صیدوشکار در میانکالهبرنامه سینما‌های سمنان در روز دو شنبه۲۸ بهمن ۱۳۹۸تعطیلی مدارس استان زنجان در نوبت بعدازظهر دوشنبه 28 بهمن 98شهرداری متولی جمع آوری کودکان کار نیست /"گود زباله" ارتباطی با شهرداری نداردمرگ مردی با سقوط از پل لاله در اصفهانشهروندان به پارکبان ها پول ندهندتعطیلی مدارس آذربایجان غربی در شیفت بعد از ظهر دوشنبه 28 بهمن 98 + جزییاتتعطیلی مدارس شیفت بعد از ظهر تبریز دوشنبه 28 بهمن 98ماجرای جمع‌آوری سردیس‌ شهدا از بوستان جوانمردان چیست؟برنامه سینمای آبادان در روز دوشنبه بیست و هشتم بهمن ۹۸سرهنگ محمدی: نصب پوسترهای تبلیغاتی بر روی علائم راهنمایی و رانندگی ممنوع استمدارس کدام شهرهای آذربایجان شرقی امروز تعطیل هستند؟ + جزئیات‌‌تعطیلی مدارس اردبیل دوشنبه 28 بهمن 98۲۵ میلیارد تومان برای تجهیز و تهیه زیر ساختها پیست فریدونشهر نیاز استسه کاندیدای شاخص مجمع بزرگ پیروان امام و رهبری در قم اعلام شدفعال سازی سرویس صدقه روزانه با ارسال پیامک علت مرگ پرندگان میانکاله را لاپوشانی کرده‌اند؛ شیوه دفن هم فاجعه بودنمایش «شاهین و گرگ های بلا» در شهر قم به روی صحنه رفتآسفالت و ساخت و ساز بدون مجوز بیشترین موضوعات مردمی سامانه افتتاح پروژه های اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان پاوه به مناسبت ایام الله دهه فجرطراحی بیش از 1/212/568 متر خطوط گازرسانی روستایی در سال جاری توسط گاز استان کرمانشاه۱۲۰۰ کمک جهیزیه به نوعروسان تحت حمایت کمیته امداد قم اهدا شدصنعت قم ظرفیت بالایی برای بومی‌سازی محصولات وارداتی داردنمایش 120 عکس منتخب جشنواره خیام در قم

روزنامه رویداد امروز دوشنبه۲۸ بهمن 1398 پخش زنده بازار ارز و سکه جدول لیگ
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
قاسم سلیمانی؛ از سردار امنیت تا نماد وحدت ملی
قاسم سلیمانی؛ از سردار امنیت تا نماد وحدت ملی
قاسم سلیمانی؛ از سردار امنیت تا نماد وحدت ملی
ترامپ، مردی کوچک با هزینه‌های بزرگ برای آمریکا
ترامپ، مردی کوچک با هزینه‌های بزرگ برای آمریکا
ترامپ، مردی کوچک با هزینه‌های بزرگ برای آمریکا
ویژه استان ها
گام‌های عقب‌مانده رسانه از انتخاباتسهم ناچیز فارس از بازار تجارت الکترونیک کشورفارس| پیش‌بینی 682 شعبه اخذ رأی در شیرازخراسان رضوی| شهدای حرم همچون فاطمه زهرا (س) جان خود را نثار ولایت کردندلرستان| نصب بیش از ۲۰ هزار انواع علائم ایمنی در استانگیلان| ظرفیت بالای نوار ساحلی برای اجرای پروژه‌های ماهی در قفسگیلان| برپایی نمایشگاه بهاره از ۱۸ اسفندماهگیلان| عضویت ۳۵۸ زن گیلانی در گروه‌های خودیارگیلان| اصل بی‌طرفی در انتخابات رعایت شودگیلان| پویش «اهدای کتاب، اهدای آگاهی» اجرا می‌شودگیلان| اجاره آب‌بندان‌های گیلان برای اجرای طرح‌های گردشگریکل منطقه میانکاله تا اطلاع ثانوی قرنطینه است/ ممنوعیت صیدوشکار در میانکالهبرنامه سینما‌های سمنان در روز دو شنبه۲۸ بهمن ۱۳۹۸تعطیلی مدارس استان زنجان در نوبت بعدازظهر دوشنبه 28 بهمن 98شهرداری متولی جمع آوری کودکان کار نیست /"گود زباله" ارتباطی با شهرداری نداردمرگ مردی با سقوط از پل لاله در اصفهانشهروندان به پارکبان ها پول ندهندتعطیلی مدارس آذربایجان غربی در شیفت بعد از ظهر دوشنبه 28 بهمن 98 + جزییاتتعطیلی مدارس شیفت بعد از ظهر تبریز دوشنبه 28 بهمن 98ماجرای جمع‌آوری سردیس‌ شهدا از بوستان جوانمردان چیست؟برنامه سینمای آبادان در روز دوشنبه بیست و هشتم بهمن ۹۸سرهنگ محمدی: نصب پوسترهای تبلیغاتی بر روی علائم راهنمایی و رانندگی ممنوع استمدارس کدام شهرهای آذربایجان شرقی امروز تعطیل هستند؟ + جزئیات‌‌تعطیلی مدارس اردبیل دوشنبه 28 بهمن 98۲۵ میلیارد تومان برای تجهیز و تهیه زیر ساختها پیست فریدونشهر نیاز است