رویداد ایران
hamburger menu
search

۱۳ درصد گیلانی ها در انتظار واکسن کرونا/ فاصله ۶ ماهه دوز دوم و سوم

1400/08/1 , 11:20
سخنگوی علوم پزشکی گیلان، ۱۳.۱ درصد از جمعیت بالای ۱۲ سال استان را در انتظار نوبت اول و ۵۲ درصد را در انتظار نوبت دوم واکسن کرونا دانست و تصریح کرد: ۹۲ درصد دانش آموزان گیلانی نیز نوبت اول واکسن خود را دریافت کردند.

رد صلاحیت شهردار پیشنهادی ایلام

1400/07/25 , 10:01
مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری ایلام گفت: نتیجه بررسی وزارت کشور در خصوص تعیین صلاحیت شهردار پیشنهادی به شورای شهر ایلام ابلاغ شده است.

آیت‌الله رئیسی: فصل نوینی از روابط ایران و تاجیکستان درحال رقم خوردن است

1400/06/27 , 11:50
رئیس جمهور توسعه و تعمیق روابط با کشور دوست و همزبان تاجیکستان را مورد تاکید قرار داد و گفت: فصل نوینی از روابط دو کشور درحال رقم خوردن است و امیدوارم این سفر نقطه عطفی در روابط و همکاری‌های تهران – دوشنبه باشد.

۶۰ درصد تست‌های کووید در استان بوشهر مثبت است/ ظرفیت بخش‌های کرونا تکمیل شد

1400/05/5 , 13:32
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با بیان اینکه ۶۰ درصد تست‌های کرونایی در استان مثبت است گفت: استان بوشهر در وضعیت فوق‌العاده‌ای در بیماری کرونا دارد به‌گونه‌ای که روز گذشته ۶۴۰ مورد جدید مثبت کرونایی شناسایی شد.

ثبت اموال مدیران و محاسبه آن در کمیسیون قضایی دنبال می‌شود

1400/04/10 , 11:03
نماینده مردم خمینی‌شهر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در کمیسیون قضایی ثبت اموال مدیران و محاسبه آن را دنبال می‌کنیم، گفت: قانونی که در سال ۹۴ تصویب شد و در سال ۹۸ توسط آیت‌الله رئیسی آیین‌نامه آن ابلاغ شد.

۲۵ مورد آتش‌سوزی در مناطق تحت حفاظت استان فارس؛ با هر آتش‌سوزی تجدید حیات ۱۰ ساله جنگل از بین می‌رود

1400/03/30 , 11:17
مدیرکل محیط زیست استان فارس با بیان اینکه امسال ۲۵ مورد آتش‌سوزی در مناطق حفاظت شده استان فارس رخ داده است، گفت: با هر بار آتش‌سوزی تجدید حیات ۱۰ سال گذشته جنگل‌ها از بین می‌رود.

پاسخ شهرداری اصفهان به مطالبه 30 ساله شهروندان

1399/12/27 , 14:51
پروژه سالن گلستان شهدای اصفهان که با اعتبار 130 میلیارد تومانی از سوی شهرداری اصفهان ساخته و تکمیل شد؛ امروز هم‌زمان با خجسته میلاد امام حسین(ع) و روز پاسدار با حضور امام‌جمعه اصفهان، استاندار اصفهان، شهردار و جمعی دیگر از مدیران شهری و استانی و خانواده محترم شهدا و ایثارگران بهره‌برداری شد و در اختیار خانواده شهدا قرار گرفت. این سالن در دوطبقه ساخته شده که در مجموع ظرفیت حضور هشت هزار نفر را دارد. همچنین در مجاورت سالن، دو پارکینگ روباز و سرپوشیده طراحی شده که هرکدام به ترتیب ظرفیت ۸۰ و ۳۰۰ خودرو را دارد. این پروژه بزرگ شهری که کاربری فرهنگی و مذهبی برای شهر خواهد داشت با هزینه بیش از ۱۳۰ میلیارد تومان در بخش آزادسازی و اجرا ساخته شده است.

بیانیه خانه مطبوعات استان اصفهان در اعتراض به حذف الزام انتشار کاغذی آگهی‌های دولتی

1399/11/28 , 14:04

مطبوعات به‌عنوان یکی از ارکان اطلاع‌رسانی جامعه، سهم به سزایی در افزایش آگاهی‌های عمومی به‌ویژه فعالیت‌ها و عملکرد ارکان نظام جمهوری اسلامی همچون دولت‌ها داشته‌اند و با وجود مشکلات متعدد اقتصادی در سال‌های اخیر همچنان بر رسالت و حضور مستمر خود در عرصه خبری و اطلاع‌رسانی تأکید داشته‌اند.

بیش از 88 هزار حلقه لاستیک بین رانندگان حمل و نقل عمومی بین شهری مازندران توزیع گردید

1399/06/25 , 10:18

مدیر کل راهداری  و حمل و نقل جاده ای استان مازندران عنوان کرد : از ابتدای طرح توزیع لاستیک تاکنون تعداد 88 هزار و 408حلقه لاستیک بین رانندگان حمل و نقل عمومی بین شهری این استان با نرخ دولتی توزیع شد.


اجرای طرح «آبا» در مدارس آموزش از راه دور استان

1399/06/25 , 10:18

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش مازندران؛ «علیرضا سعدی پور» در نشست کارگروه اجرای طرح آشتی با آموزش «آبا» که باحضور اعضای کارگروه و نمایندگان واحدهای مرتبط در دفتر مدیرکل برگزار شد، هدف از اجرای طرح را افزایش نرخ پوشش تحصیلی دانش آموزان بازمانده از تحصیل ازطریق مدارس آموزش از راه دور در راستای ایجاد عدالت آموزشی وفرصت های برابر آموزشی برای همه دانش آموزان، به ویژه دانش آموزان مناطق روستایی، مرزی، عشایری وکمتر توسعه یافته به ویژه دختران عنوان کرد.

 وی خاطرنشان کرد: این طرح براساس زمانبندی شیوه نامه مربوطه ضمن طرح موضوع شورای آموزش وپرورش استان، جهت جلب حمایت ومشارکت خیرین و دستگاههای ذیربط ونهادهای استانی ومنطقه ای ، در حال برنامه ریزی جهت شناسایی وجذب خیرین به عنوان حامیان طرح درمناطق هدف در حال اجرا است.

مدیرکل آموزش وپرورش استان مازندران  با اشاره به اینکه شیوه های آموزش در طرح آبا از انعطاف پذیری خوبی برخوردار است، خاطر نشان کرد: انعطاف در زمانبندی تشکیل کلاس ها که باتوجه به شرایط فراگیران ، توسط مشاور راهنما تعیین می‌شود.

سعدی پور از احصاء کلاس های اقماری در دوازده شهرستان در استان و23 مدرسه آموزش از راه دور خبر داد وگفت: شناسایی وجذب خیرین وحامیان وهمچنین دانش‌آموزان  لازم التعلیم بازمانده از تحصیل از الویت‌های این طرح بوده ودر دستور کار قرار گرفته است .

این مقام مسئول ضمن تاکید برنقش خیرین افزود: مشارکت خیرین وبهره گیری از ظرفیت های آن‌، اجرای طرح های چون طرح  «آبا» را امکان پذیر می سازد. با برنامه ریزی وحمایت خیرین ، تهیه تلویزیون ال ای دی ، لپ تاپ یا تبلت و سایر تجهیزات کلاس‌های مجازی ازمیز وصندلی وحق الزحمه مشاورین تحصیلی ومعلمان کلاس در دستور کار قرار گرفت .

اجرای طرح برق امید در شركت توزیع نیروی برق مازندران

1399/06/24 , 10:18

فرامرز سپری  در تشریح جزئیات طرح برق امید در مازندران با اشاره به اینکه برق در مازندران پوشش صد در صدی دارد و همه خانوار‌های استان  مشترک برق هستند، گفت: مشترکان خانگی در استان می‌توانند در این طرح مشارکت و از تخفیف صد درصدی بهای برق بهره‌مند شوند.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق مازندران با اشاره به این که طرح برق امید با هدف اصلاح الگوی مصرف همه خانوار‌های ایرانی تدوین شده است، افزود: وزارت نیرو در سه سال گذشته طرح‌های تشویقی مختلفی برای عبور از پیک بار اجرا کرده است چرا که در تابستان مصرف برق افزایش بسیاری می‌یابد که باید مدیریت شود

توزیع 100مجموعه آموزشی وکمک آموزشی به ارزش 5میلیارد ریال بین مدارس استان مازندران

1399/06/24 , 10:18

ه گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس مازندران، قربانعلی شیرزاد اظهار داشت: در راستای کمک به بهبود فرایند یاددهی و یادگیری دانش آموزان و با توجه به تغییرات ایجاد شده در کتب درسی تلاش بر این است که همه مدارس استان به کیت های آموزشی تجهیز شوند.

 مدیرکل نوسازی مدارس مازندران با توجه به گسترش تکنولوژی و وسایل کمک آموزشی یادآور شد: استفاده از وسایل آموزشی این امکان را به معلم می دهد که با اطمینان و آسودگی بیشتری به تدریس مفاهیم علمی و عملی بپردازد بدون شک این وسایل نقش بسیار ارزنده ای در جلوگیری از افت تحصیلی و یادگیری مطالب درسی ایفا می کند.

 شیرزادافزود: اگر مطالب درسی با استفاده از وسایل آموزشی ارائه شود و هر یک از این وسایل مکمل هم باشند میزان یادگیری افزایش می یابد.

شباهت دردسرساز علائم بالینی کووید-۱۹، آنفلوآنزا و سرماخوردگی

1399/06/24 , 10:18


 دکتر داوود پیام طبرسی، فوق تخصص بیماری های عفونی:

هر ساله با آغاز فصل پاییز، کشور حدود چهارماه درگیر شیوع ویروس تنفسی آنفلوآنزا می شود که ممکن است گاهی منجر به فوت فرد مبتلا شود.
 
 🔵 در حال حاضر آنفلوآنزای A با سویه H۱N۱، H۳N۲ و آنفلوآنزای B در حال چرخش است.
آنفلوآنزای B شدت کمتری دارد و محدودتر است، اما آنفلوآنزای A ممکن است باعث درگیری شدید و حتی فوت بیمار شود.

🔵 علائم انفولانزا وکووید۱۹ در بسیاری ازموارد  مشابه است اما تفاوت هایی هم دارد. در اکثر مواقع آنفلوآنزا با علائم تب و لرز شدید و سردرد، به صورت ناگهانی ظاهر می شود. تب علامت شاخصی در این بیماری است و بعد از دو یا سه رو سرفه نیز به علائم افزوده می شود.

🔵 در کرونا، تب ممکن است اولین علامت بروز بیماری نباشد یا حتی اصلا بروز نکند. همچنین دوره معمول بیماری آنفلوآنزا پنج روز است، البته در مواردی که عارضه دار می شود ممکن است دو تا  سه  هفته نیز طول بکشد، اما دوره بیماری کووید-۱۹، در اکثر مواقع کمتر از دو تا سه هفته نیست.

🔵 در سرماخوردگی آبریزش بینی و عطسه، علائم غالب است و تب نادر بوده و در صورت بروز، خفیف است. همچنین طول دوره این بیماری بیشتر از ۳، ۴ روز نخواهد بود.

🔵 برخی علائم در این میان می تواند کمک کننده باشد، به عنوان مثال از دست رفتن حس بویای و چشایی در کرونا بیشتر دیده می شود. در چند ماه اخیر اسهال نیز جزو علائم کرونا اعلام شده است که در بیماران مبتلا به آنفلوآنزا به ندرت بروز می کند.

طعم شیرین جهاد از شهریار تا قم

1399/02/4 , 14:15
پزشکی که برای جهادی  شیرین از شهریار به قم آمد تا از مردم بی دفاع این شهر در مقابل کرونا دفاع کند و لباس سپید پوشید و وارد میدان نبرد شد.

افتتاح موکب سلامت از سوی نجباء در قم + عکس

1399/01/29 , 20:35
نماینده دبیرکل جنبش مقاومت اسلامی نجباء در ایران از ایجاد موکبی برای ضد عفونی خودروها در قم خبر داد و گفت: ما هرکاری انجام دهیم یک هزارم محبت هایی که ایران در حق مردم عراق کردند جبران نمی شود.

اعمال محدودیت‌های ترافیکی در نیمه شعبان

1399/01/20 , 19:42
معاون حمل‌ و نقل و ترافیک شهرداری قم گفت: محدودیت‌های ترافیکی از صبح روز چهارشنبه ۲۰ فروردین تا جمعه ۲۲ فروردین در تمام معابر منتهی به مسجد جمکران و محورهای منتهی به استان قم اجرا می‌شود.

تعطیلی مدارس تهران فردا شنبه 3 اسفند ۹۸

1398/12/2 , 17:35
مسعود ثقفی سخنگوی آموزش و‌پرورش شهر تهران با اشاره به ادامه شمارش آرا در مدارسی که شعب اخذ رأی هستند از تعطیلی تمام مدارس پایتخت در روز شنبه سوم اسفند خبر داد.

اطلاعیه استخدام شرکت فولاد مبارکه اصفهان سال ۱۳۹۸

1398/11/6 , 16:32
شرکت فولاد مبارکه اصفهان، هم زمان با ایام پیروزي شکوهمند انقلاب اسلامی به منظور تأمین نیروي انسانی مورد نیاز خود در مشاغل اپراتوري و کارشناسی، تعداد 527 نفر از واجدین شرایط را به صورت قرارداد موقت طبق ضوابط قانون کار و تأمین اجتماعی جذب نماید.

نشانه های ویروس کرونا و علائم بیماری کرونا چیست؟

1398/11/4 , 21:17
ویروس کرونا چیست و علائم بیماری کرونا چیست؟ کرونا در ایران هم مشاهده شده است و راه‌های درمان بیماری کرونا کدام است. این‌ها سوالاتی است که این روزها ذهن بسیاری از مردم را به خود درگیر کرده است.