رویداد ایران
hamburger menu
search

احداث بزرگترین شهرک فناوری کشور  به مساحت 600 هکتار در اصفهان 

1401/05/26 , 16:39
مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان اصفهان در جمع خبرنگاران با بیان این موضوع که تمرکز اصلی این شرکت بر ایجاد شهرک‌های صنعتی بزرگ است، گفت: تجربه طی سال‌های اخیر نشان داده است که شهرک‌های دارای فضای زیاد از لحاظ قیمت تمام شده برای متقاضی به صرفه‌تر و امکانات و زیرساخت‌های که در آن مکان هزینه می‌شود صرفه اقتصادی دارد. 

خطر ریزگرد گاوخونی برای تهران

1401/01/20 , 04:25
لجن موجود در گاوخونی با وجود فلزات سنگین و پساب‌های گوناگون اکنون در حال خشک‌شدن و تبدیل به یکی از بزرگ‌ترین منابع ریزگرد سمی داخلی است. شعاع پراکنده شدن این ریزگردها 600 کیلومتر برآورد می‌شود که بسیاری استان‌های اطراف از جمله تهران را تهدید خواهد خواهد کرد.

قیمت آجیل از ۲۸۰ تا ۳۵۰ هزار تومان است

1400/12/16 , 09:20
سخنگوی اتحادیه آجیل و خشکبار اصفهان با اشاره به شروع استقبال از خرید آجیل شب عید گفت: خریدها نسبت به شب عید سال گذشته کمتر شده است. قیمت آجیل مرغوب، بسته به نوع ترکیب از کیلویی ۲۸۰ هزار تومان تا ۳۵۰ هزار تومان، عرضه می‌شود. قطعاً قیمت کمتر از آن، از کیفیت پایین‌تری برخوردار است.

(تصاویر) تخریب‌های میدان نقش جهان

1400/12/15 , 07:10
میدان نقش جهان و مجموعه بازار‌های اطراف آن در زمان شاه عباس اول در آغاز قرن هفدهم میلادی ساخته شده است، این بنا در سال ۱۳۱۰ شمسی ثبت ملی و در سال ۱۳۵۸ به همت شهریار عدل، در زمره نخستین آثار ایران در فهرست جهانی یونسکو درآمد. این میدان در طول تاریخ به‌عنوان مرکز فرهنگ، اقتصاد، مذهب، قدرت اجتماعی، حکومت و سیاست مطرح بوده و به همین دلیل حائز اهمیت است. محوطه این میدان متعلق به شهرداری اصفهان است و این میراث جهانی توسط اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اصفهان اداره می‌شود. بازار‌های اطراف میدان در اختیار اداره اوقاف اصفهان است و منابع مالی آن از طریق بودجه ملی، شهرداری اصفهان و افراد خصوصی تأمین می‌شود و حالا با وجود متولیان بسیاری که دارد، در شرایط نامناسب ظاهری به سر می‌برد و آسیب‌های بسیاری بر این بنا وارد شده؛ وضعیتی که تداوم آن، ساختار وجودی این بنای تاریخی را تهدید می‌کند. حفظ ارزش این بنای جهانی در طول زمان مستلزم تصویب و اجرای برنامه مدیریتی با مشورت همه ذی‌نفعان است و باید با در نظر گرفتن نیاز‌های زیرساختی، چشم‌اندازی با هدف «اطمینان از عدم آسیب دیدن این بنا از اثرات نامطلوب توسعه» در دراز مدت تعریف شود.

ویدئو / حال خراب قلب تاریخی اصفهان

1400/12/14 , 07:07
میدان «نقش جهان» - با نام فعلی میدان امام - و مجموعه بازارهای اطراف آن، در زمان شاه عباس اول ساخته شده و گواه سطح زندگی اجتماعی و فرهنگی ایران در دوران صفویه است. این بنا در سال ۱۳۱۰ خورشیدی به ثبت ملی رسیده و در سال ۱۳۵۸ جزو نخستین آثار ایران بود که به عنوان میراث جهانی یونسکو ثبت شد. محوطه میدان نقش جهان متعلق به شهرداری اصفهان است و این میراث جهانی متعلق به دولت ایران توسط سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری دفتر اصفهان اداره می‌شود. بازارهای اطراف میدان نیز در اختیار اداره اوقاف قرار دارد. حالا این میدان تاریخی حال و روز خوشی ندارد و فعالان این حوزه می‌گویند در آستانه نابودی است.

کاهش رونق معاملات خودرو روزهای پایانی سال در اصفهان

1400/12/14 , 07:06
رئیس اتحادیه نمایشگاه داران خودروی اصفهان گفت: در روزهای پایان سال معاملات کمی صورت می‌گیرد و بازار خودرو به دلیل‌ بلاتکلیف ماندن مدل‌های جدید خودرو و انتظار مصرف‌کنندگان برای کاهش بیشتر قیمت‌ها فعلا رونقی ندارد.

اصفهان در اوج قله مرگ‌ومیر کرونایی/اوایل فروردین هم گرفتار امیکرون هستیم

1400/12/12 , 10:24
سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان از کاهش میانگین مراجعه افراد به مراکز درمانی از چهار هزار نفر به هزار و ۵۰۰ تا دو هزار نفر خبر داد و گفت: آمار مرگ‌ومیر روزانه به طور میانگین ۱۳ مورد است، اکنون شرایط بهتری نسبت به قبل داریم اما در مقایسه با اوایل بهمن و شروع موج امیکرون در پیک آمار مرگ‌ومیر هستیم.

ادامه موج ششم کرونا تا شب عید /تنها ۳۳درصد اصفهانی ها دوز سوم واکسن را دریافت کرده‌اند

1400/12/5 , 07:11
بار دیگر کرونا باعث شد تا آمار مبتلایان و فوتی‌ها در استان بالا برود. مصادف شدن سویه جدید با حضور شهروندان در بازارها برای خرید شب عید نگرانی‌ها را دو چندان کرده است و این درحالی است که تنها ۳۳ درصد از همشهریان دوز سوم را دریافت کردند

۳۳.۴ درصد افراد بالای ۱۸ سال دوز سوم واکسن کرونا را تزریق کردند

1400/12/4 , 13:35
سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: درصد کل پوشش واکسیناسیون نوبت اول ۸۵.۳۶ درصد و نوبت دوم ۷۵.۷۴ برای افراد بالای ۱۲ سال تا دیروز –سوم اسفندماه _ گزارش شده است. همچنین ۳۳.۴ درصد افراد بالای ۱۸ سال در استان اصفهان دوز سوم واکسن کرونا را تزریق کردند.

تقاضا برای طلا افزایش یافت

1400/12/4 , 13:13
رئیس اتحادیه طلا و جواهر اصفهان گفت: در حال حاضر با نزدیک شدن به عید نوروز، تقاضا در بازار با اندکی افزایش مواجه شده که این عامل، باعث بالا رفتن قیمت سکه شده است.

لزوم افزایش مشارکت مردان در واکسیناسیون/ میزان ابتلای مردان به کرونا بیشتر از زنان است

1400/12/4 , 07:01
معاون فنی مرکز بهداشت استان اصفهان گفت: مردان به دلیل اشتغال در خارج از منزل و خود مراقبتی کمتر بیشتر از دیگران در معرض ابتلا به کرونا قرار دارند، بنابراین با واکسیناسیون حداکثری مردان می‌توان از افزایش این بیماری در جامعه جلوگیری کرد

تعطیلی تنها گرمخانه مردمی اصفهان

1400/12/3 , 14:37
تنها گرمخانه مردمی اصفهان پس از چند سال فعالیت در یک کاروانسرای قدیمی تعطیل شد و حالا ساختمان ۴۰۰ ساله آن به مکانی برای نگهداری متکدیان تبدیل شده است.

۳۳.۲۵ درصد افراد بالای ۱۸ سال دوز سوم واکسن کرونا را تزریق کردند

1400/12/3 , 13:39
سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: درصد کل پوشش واکسیناسیون نوبت اول ۸۵.۳۴ درصد و نوبت دوم ۷۵.۷۱ برای افراد بالای ۱۲ سال تا دیروز -دوم اسفندماه _ گزارش شده است. همچنین ۳۳.۲۵ درصد افراد بالای ۱۸ سال در استان اصفهان دوز سوم واکسن کرونا را تزریق کردند.

نسبت به بهمن‌ماه افزایش ۵ برابری نرخ ابتلا در استان اصفهان ثبت شده است

1400/12/3 , 13:05
سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان درخصوص حرف‌های ضد و نقیض از جهش‌های جدید این ویروس گفت: هنوز هیچ ابلاغیه رسمی از جهش جدیدی در کشور ثبت نشده و به‌طور کلی میزان ابتلا نسبت به ابتدای بهمن ماه افزایش ۵ برابر داشته است.

نرخ دستوری، برنج داخلی را ارزان نکرد/ برنج‌کاران شمالی کوتاه نمی‌آیند

1400/12/3 , 07:16
رئیس اتحادیه خواروبار و آجیل‌فروش اصفهان گفت: با وجود نرخ دستوری برنج در بازار نه تنها قیمت برنج ایرانی در بازار کاهش نیافته، بلکه همچنان برنج‌کاران شمالی بر افزایش قیمت این محصول پافشاری می‌کنند.

۳۳.۰۹ درصد افراد بالای ۱۸ سال دوز سوم واکسن کرونا را تزریق کردند

1400/12/2 , 10:34
سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: درصد کل پوشش واکسیناسیون نوبت اول ۸۵.۳۳ درصد و نوبت دوم ۷۵.۶۸ برای افراد بالای ۱۲ سال تا دیروز _یکم اسفندماه _ گزارش شده است. همچنین ۳۳.۰۹ درصد افراد بالای ۱۸ سال در استان اصفهان دوز سوم واکسن کرونا را تزریق کرذند.

۳۲.۹۲ درصد افراد بالای ۱۸ سال دوز سوم واکسن کرونا را تزریق کردند

1400/12/1 , 12:14
سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: درصد کل پوشش واکسیناسیون نوبت اول ۸۵.۳۲ درصد و نوبت دوم ۷۵.۶۵ برای افراد بالای ۱۲ سال تا دیروز _سی‌ام بهمن‌ماه_ گزارش شده است. همچنین ۳۲.۹۲ درصد افراد بالای ۱۸ سال در استان اصفهان دوز سوم واکسن کرونا را تزریق کردند.

تصمیم‌گیری درباره مدارس متوسطه بر اساس شرایط هر مدرسه متفاوت است

1400/12/1 , 10:41
دبیر ستاد استانی کرونا در اصفهان تصمیم‌گیری درباره مدارس متوسطه را بر اساس شرایط هر مدرسه متفاوت دانست و گفت: در شهرستان‌های قرمز از جمله اصفهان و تعداد زیادی از شهرستان‌های استان، کلاس‌های درس در تمام مقاطع پیش‌دبستانی و دبستانی غیرحضوری است.

رکورد عمر مفید نسوز کوره‌های دوار شکسته شد

1400/12/1 , 08:21
محسن زمانی رئیس تعمیرات نسوز سایر نواحی فولاد مبارکه از کسب بالاترین رکورد عمر نسوز کوره‌های دوار (روتاری) و فراتر از استانداردهای جهانی با آجرهای نسوز بومی‌سازی و بهینه‌سازی ‌شده و بهره‌برداری فنی و مناسب در واحد آهک‌سازی این شرکت خبر داد.

آموزش دبستانی‌ها تا پایان وضعیت قرمز کرونا غیرحضوری است/تصمیم‌گیری موردی برای دبیرستان‌ها

1400/11/30 , 11:33
معاون تربیت‌بدنی و سلامت اداره کل آموزش‌وپرورش استان اصفهان از ادامه آموزش مجازی دانش‌آموزان مقطع ابتدایی در استان خبر داد و گفت: تا زمانی که اصفهان در وضعیت قرمز قرار دارد، مدارس ابتدایی غیرحضوری است و هرگاه به رنگ‌بندی نارنجی کرونایی برسیم، کلاس‌ها به شکل حضوری برگزار می‌شود.

۷ درصد بستری‌ها و ۲.۹ درصد مرگ‌های کرونایی استان اصفهان را کودکان زیر ۱۲ سال تشکیل می‌دهند

1400/11/30 , 11:10
سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: از ابتدای بهمن تا امروز سی‌ام بهمن از ۲۷۰ کودک کرونایی بستری حدود ۷ مورد فوتی در استان گزارش شده که همگی دارای بیماری زمینه‌ای بودند و به عبارتی ۲.۹ مرگ‌های کرونایی استان را کودکان تشکیل دادند.

سایه سنگین شرایط جنگی اوکراین و مذاکرات وین بر معاملات بازار طلا

1400/11/27 , 13:09
رئیس اتحادیه طلا و جواهر اصفهان گفت: معامله‌گران طلا با توجه به شرایط جنگی میان روسیه و اوکراین و همچنین نتیجه مذاکرات وین در سردرگمی به سر می‌برند و پیش‌بینی می‌شود قیمت‌ها تا مشخص شدن نتیجه این دو رویداد با نوسان جزئی مواجه باشد.

امیکرون در کودکان همراه با علائم گوارشی/مرگ ۳ کودک اصفهانی

1400/11/27 , 12:32
سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با بیان اینکه امیکرون در کودک و نوجوانان بیشتر با مشکلات گوارشی همراه است، گفت: روزانه ۲۰۰ تا ۲۲۰ کودک و نوجوان به کلینیک‌های مختلف و بیمارستان امام حسین (ع) مراجعه می‌کنند که ۲۰ درصد این افراد از کودکان هستند و به طور متوسط هر روز ۴۰ نفر نیاز به بستری پیدا می‌کنند.