رویداد ایران
hamburger menu
search

چشمه آبگرم گنو از جاذبه های طبیعی و توریستی بندرعباس

1400/12/3 , 10:31
چشمه های آبگرم گنو از مهم ترین چشمه های آب گرم در ایران هستند. این چشمه در نواحی بندرعباس قرار دارد. شما با سفر به این نواحی می توانید از طبیعت کوهستانی و پوشش های گیاهی متنوع و ارزشمند نیز نهایت استفاده را داشته باشید. این چشمه برای درمان مشکلات گوارشی و پوستی مناسب می باشد.

افراد بالای ۱۸ سال برای تزریق دُز سوم کرونا منتظر پیامک باشند؟

1400/12/2 , 08:49
سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی استان هرمزگان گفت: افراد بالای ۱۸ سال که بیش از سه ماه از دریافت دُز سوم آنها گذشته است در صورت دریافت نکردن پیامک، بدون نوبت برای تزریق دُز سوم به مراکز تجمیعی واکسیناسیون مراجعه کنند.

معرفی جاذبه های گردشگری غرب هرمزگان

1400/12/1 , 09:02
استان هرمزگان یکی از مکان‌های زیبای جنوبی در ایران است که با شهرها و روستاهای خاص و زیبا یکی از قطب‌های گردشگری محسوب می‌شود. این استان در شمال تنگه هرمز قرار دارد و مرکز آن کلان‌شهر بندرعباس است. در استان هرمزگان سیزده شهرستان قرار دارد که هرکدام اقلیم، آداب و رسوب، غذاها و صنایع‌دستی مخصوص خود را دارند. در غرب استان هرمزگان شهرهای بندر لنگه، پارسیان، بستک، خمیر قرار دارند.

پارسیان هرمزگان کجاست و چه جاهای دیدنی دارد؟

1400/11/25 , 10:56
دیدنی های شهر پارسیان شامل جاذبه های طبیعی و ساحلی خواهد بود. این خطه از جنوب کشورمان دارای ویژگی های فرهنگی بسیار ارزشمندی می باشد که موجب شده تا از نقاط مختلفی گردشگران زیادی جذب کند. از مهم ترین جاذبه های این نواحی می توان به شهر کوشکنار اشاره نمود.

(تصاویر) قبیله احمدی

1400/11/17 , 10:17
دهستان احمدی منطقه‌ای است در شمال استان هرمزگان به مرکزیت شهر سرگزاحمدی است. از ۱۰۰۰ سال قبل از آن نیز در این منطقه مردمانی از قوم پارس زندگی می‌کرده اند، یعنی قدمت احمدی به زمان هخامنشیان می‌رسد و در اوایل حکومت هخامنشیان احمدی به سکونتگاهی مهم در آن زمان تبدیل شده است. اما اینکه از آن زمان تا وقتی که نام احمدی را بر این شهر بگذارند نام آن چه بوده است اطلاعی در دست نیست. پس از چند دهه از ورود اعراب به شهر احمدی و حکومت آنان مردم پارسی زبان احمدی علیه اعراب شورش نمودند و با کشتن نوادگان احمد بن مروان حکومت را از دست آنان گرفته و آنان را از احمدی بیرون کردند، پس از حدود سه ماه از این واقعه اعراب برای انتقام گرفتن از مردم احمدی با یک لشکرکشی گسترده شهر احمدی را غارت و ویران کردند، پس از این وقایع احمدی حدود سه سال خالی از سکنه بوده و با آمدن هجده قبیله مختلف دوباره آبادی‌هایی در احمدی ایجاد شده و شهر و روستا‌های امروزی به وجود آمده اند.

حاشیه نشینی بلای جان هرمزگان؛ استان به بازآفرینی شهری و روستایی نیاز دارد

1400/10/26 , 07:28

سیل اخیر در استان هرمزگان روی دیگری نیز داشت و پرده از فقر و انبوه مشکلات حاشیه‌نشینان این استان برداشت، آنچه مورد تاکید این است ذکر این مطلب است که هرمزگان به بازآفرینی شهری و روستایی نیاز دارد.

(تصاویر) وضعیت شهر بندرعباس پس از بارندگی‌های اخیر

1400/10/13 , 13:17

بارندگی‌ها شدید در هرمزگان به تخلیه مناطق مسکونی نزدیک به سد بردول شهرستان پارسیان و سرزه خاروک بندرعباس منجر شد. از شدت فعالیت سامانه بارشی در مناطق غربی استان کاسته شده است، اما همچنان در مناطق مرکزی استان تا ساعات ظهر و در نیمه شرقی و مناطق شمالی تا صبح روز سه شنبه ۱۳ دی، رگبار باران و رعد و برق و افزایش لحظه‌ای سرعت باد ادامه دارد. همچنین بعلت شرایط نامساعد جوی و تلاطم دریا، یک فروند شناور بارج در ورودی ساحل سوروی بندرعباس به گِل نشست. این عکس‌ها وضعیت شهر بندرعباس در روز ۱۳ دی ماه ۱۴۰۰ پس از بارش باران به همراه وزش شدید باد و آبگرفتگی معابر شهر در شب گذشته را نشان می‌دهد.

آبشار "تزرج" حاجی‌آباد‌ مورد غفلت مسئولان گردشگری قرار گرفته است + تصویر

1400/10/6 , 07:23

عدم توجه به پتانسیل‌ها و ظرفیت‌های گردشگری در نقاط مختلف استان هرمزگان به نحوی مشهود است اما این مسئله در شهرستان حاجی‌آباد نمود دیگری یافته و آبشار معروف تزرج بدون هیچ زیرساختی برای جذب گردشگر به حال خود رها شده است.

حساب‌های شهرداری بندرعباس مسدود نیست/حضورم در رشت واجب بود

1400/09/24 , 08:40

شهردار بندرعباس پیرامون حضور خود در جلسه شهر های خلاق در رشت، تصریح کرد: حضور بنده به عنوان شهردار در این جلسه واجب بود چرا که غیبت شهردار به منزله حرکت نکردن شهر بندر عباس در مسیر و اهداف شهرهای خلاق محسوب می شد.  

روتاویروس مراجعه کودکان بندرعباسی به بیمارستان را ۲ برابر کرد

1400/09/23 , 09:39

عبدالمجید ناظمی صبح امروز (۲۳ آذرماه) در این خصوص، افزود: عامل این بیماری، روتاویروس است که موجب اسهال و استفراغ در کودکان می‌شود و در این روزها گسترش یافته است.

ناظمی با بیان اینکه در حال حاضر تخت‌های مربوط به این بیماری ویروسی در این بیمارستان پُر هستند، اظهار کرد: افزایش بروز این بیماری‌ها نشان می‌دهد که رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی کمتر شده است و تجمعات افزایش یافته است.

رئیس بیمارستان کودکان بندرعباس اضافه کرد: از مردم درخواست می‌شود همچنان به رعایت نکات بهداشتی به ویژه استفاده از ماسک و شستشوی مداوم دست‌ها توجه کنند.

وی با اشاره به اینکه رعایت رژیم غذایی در این دوران و مراجعه به موقع به پزشک به بهبودی سریعتر کودک کمک می‌کند، اظهار کرد: در صورت مشاهده علایمی مانند کم شدن آب بدن، نداشتن اشک چشم، خشکی دهان، کاهش ادرار، ضعف و عطش زیاد، بیمار باید به اولین مرکز درمانی منتقل شود.

 

پشه‌ آئدس در کمین بندرعباسی‌ها؛ مناطق چهارگانه شهرداری در حالت آماده باش قرار دارند

1400/09/23 , 09:37

مشاهده پشه آئدس در نقاطی از شهر بندرعباس ضرورت هم‌افزایی و توجه به مقابله با این آسیب را افزایش داده و به همین منظور شهردار بندرعباس از آماده باش مناطق چهارگانه این شهر برای مقابله با این پشه خطرناک خبر داد.

غربت عمارت تاریخی کلاه فرنگی بندرعباس در گذر زمان/‌ تنها اثر دوره صفویه در معرض تخریب قرار گرفت

1400/09/21 , 07:16

عمارت کلاه فرنگی یکی از اولین بناهای تاریخی در بندرعباس است که قدمت ساخت آن به دوره صفویه باز می‌گردد اما بی‌توجهی و غفلت نسبت به آن سرعت تخریب این عمارت را بالا برده است.