• زمان انتشار: 1400/07/24 02:21
  • / کد خبر: 93773

رئیس بیمارستان شهید بهشتی اردستان:

صدای پای پیک ششم کرونا در اردستان شنیده می‌شود

رئیس بیمارستان شهید بهشتی اردستان گفت: با توجه به افزایش چندین برابری شناسایی بیماران کرونایی و بستری آنها در بیمارستان، صدای پای پیکِ ششم کرونا در اردستان شنیده می‌شود.
علی صادقی در گفت وگو با ایسنا، اظهار کرد: در حالی که کشور از پیک پنجم خارج شده است، اما اردستان هنوز در این پیک قرار دارد و با توجه به افزایش چند برابری شناسایی بیماران کرونایی و بستری آنها در بیمارستان صدای پای پیک ششم کرونا در اردستان شنیده می شود.
وی با بیان اینکه روند صعودی ناشی از عادی‌ انگاری‌ها می‌تواند آتش زیر خاکستر باقی‌مانده از پیک پنج کرونا را شعله‌ور کرده و ما را در روزهای آینده وارد پیک ششم این بیماری کند، افزود: تعداد بستری بیماران کرونایی در ابتدای هفته گذشته در بیمارستان اردستان تا سه نفر کاهش پیدا کرد اما در پایان هفته این تعداد به ۱۳ بیمار افزایش پیدا کرد که افزایش چهار برابری را نشان می‌دهد.
رئیس بیمارستان شهید بهشتی اردستان تصریح کرد: ساده انگاری شدید مردم در تعطیلات اربعین و ۲۸ صفر و همچنین مسافرت ها و سفر افراد غیربومی به منطقه باعث افزایش موارد شناسایی و بستری افراد شده است.
صادقی با بیان اینکه مجموعه شبکه بهداشت و درمان اردستان در موضوع واکسیناسیون مردم بسیار موفق عمل کرده است، گفت: شهروندان فکر می‌کنند زمانی که واکسن کرونا را تزریق کردند دیگر کرونا نمی گیرند در صورتی که این تصوری اشتباه است. کسانی که واکسن می زنند اما پروتکل های بهداشتی را رعایت نکنند مطمئنا کرونا می گیرند اما نسبت به افرادی که واکسن نزدند شدت بیماری آنان کمتر است اما از واگیری آن جلوگیری نمی کند.
وی اضافه کرد: بر همین اساس رعایت پروتکل­‌های بهداشتی حتی پس از تزریق واکسیناسیون باید انجام شود و استفاده از ماسک نباید ترک شود.
علائم سرماخوردگی همان کرونا است
رئیس بیمارستان شهید بهشتی اردستان خاطرنشان کرد: مردم به محض بروز هرگونه علامتی نظیر تب، سردرد، بدن درد، سرفه، اسهال، استفراغ، معده درد، گلودرد، عطسه و آبریزش بینی سریعا به پزشک مراجعه کنند و مسئولیت هر کدام از این علامت‌ها به حساب ویروس کرونا گذاشته شود.
صادقی با بیان اینکه پیشنهاد ما این است که در خصوص علائم بیماری به هیچ وجه به فکر سرماخوردگی، آلرژی یا حساسیت فصلی نبوده و به محض دریافت علائم آن را کرونا بدانند، افزود: طبیعی است که این علائم می‌تواند مشترک باشد، اما چون ویروس کرونا یک ویروس خطرناک است، باید تمام علائم به حساب کرونا گذاشته شود.
وی تاکید کرد: افرادی که تاکنون موفق به تزریق واکسن نشده اند باید هرچه زودتر نسبت به دریافت واکسن کرونا اقدام کنند زیرا تاثیر واکسیناسیون در شهرستان بسیار مثبت بوده و آمار مرگ و میر و مبتلایان بدحال را به صفر رسانده است.
رئیس بیمارستان شهید بهشتی اردستان با بیان اینکه از شروع اجرای واکسیناسیون در استان اصفهان آمار مرگ ومیر و بستری در اردستان نسبت به دیگر شهرستان‌ها کاهش چشمگیری داشته است، گفت: از والدین درخواست داریم برای تکمیل واکسیناسیون علیه ویروس کرونا، فرزندان خود را برای دریافت واکسن تشویق کنند.

ارسال دیدگاه

شما هم دیدگاه خود را بیان کنید

عکس خوانده نمی‌شود
دیدگاه برای این مطلب ارسال شده است. 0
مدیا سنتر رویداد ایران اینستاگرام رویداد ایران

روزنامه رویداد امروز دوشنبه ۱۵آذر ۱۴۰۰ پخش زنده بازار ارز و سکه جدول لیگ
تراژدی معیشت معلمان
تراژدی معیشت معلمان
کسب و کار ارزش آفرین راه چاره ی اقتصاد امروز
کسب و کار ارزش آفرین راه چاره ی اقتصاد امروز
مادری در زیر باران فریاد می‌زند
مادری در زیر باران فریاد می‌زند
ویژه استان ها
جمعیت "قرقاول" در زیستگاه‌های اردبیل ۱۱درصد افزایش یافتآمار کرونا اردبیل ۱۶ آذر؛ یک فوتی و ۳۱ ابتلای جدیدآمار کرونا اصفهان ۱۶ آذرماه؛ ۱۰ فوتی و ۲۰۴ ابتلای جدیدبستری ۱۱۴ بیمار جدید مبتلا به کرونا در فارسفوت 1 نفر دیگر بر اثر کرونا در سیستان و بلوچستانصلح و سازش پرونده قتل پس از ۶سال در استان کردستان به سرانجام رسیدطرح ساماندهی محله پرتمان در حال بررسی است۳۲ مورد جدید مبتلا به کرونا ویروس در ایلام شناسایی شدآیا دانشجویان می توانند بیمه تامین اجتماعی شوند؟ارتباطم با دانشجویان دائمی می‌شود/ دانشجویان مراقب نفوذی‌ها باشندآمار کرونا کرمانشاه ۱۶ آذر؛ یک فوتی و ۴۱ ابتلای جدید۸۹ بیمار در بخش مراقبت‌های ویژهآمار کرونا کاشان ۱۶ آذر؛ یک فوتی و ۲۶ ابتلای جدیدبرنامه مراکز تجمعی و منتخب واکسیناسیون کووید ۱۹ اصفهان در روز سه‌شنبه ۱۶ آذرماهفرماندار شهرستان گلپایگان منصوب شدابتلا ۲۱۶ نفر به کرونا در آذربایجان غربیبستری ۳۱ بیمار جدید مبتلا به کرونا در اردبیلواکسن مناسب تزریق دوز سوم کدام است؟پوشش ۸۱ درصدی واکسیناسیون در استان/آغاز تزریق دوز سوم واکسن کرونا برای افراد بالای ۴۰ سالهوای اصفهان و سگزی ناسالم است