• زمان انتشار: 1400/07/24 01:52
  • / کد خبر: 93755

در ده سال گذشته انجام شده است

ساخت 12 هزار و 300 واحد مسكوني براي مددجويان بهزيستي خراسان رضوي

به گفته‌ي معاون مشاركت‌هاي مردمي، اشتغال و نظارت بر مؤسسات غير دولتي بهزيستي خراسان رضوي 12 هزار و 300 واحد مسكن در دهه‌ي 1390 تا امروز توسط بهزيستي خراسان رضوي، شركاي اجتماعي، خيرين، و مشاركت خانواده‌ها ساخته شده و تحويل مددجويان نيازمند گرديده است.
مشهد پایگاه خبری رویداد ایران-حميده محدث ضمن اعلام این مطلب افزود: از سال 95 به بعد براي تسريع در ساخت مسكن مددجويي، تفاهم‌نامه‌هايي با نهادهاي حاكميتي، دستگاه‌هاي اجرايي و خيرين منعقد گرديد و حاصل اين تفاهم‌نامه‌ها ساخت و تحويل هزاران واحد مسكوني براي مددجويان عزيزمان بود كه محقق شد.
وي گفت: در سال 99 در مجموع هزار و 100 واحد مسكوني به جامعه هدف تحويل شده كه از اين تعداد 106 واحد به خانواده‌هاي دو معلول و بيشتر شهري و همچنين 70 واحد به خانواده‌هاي دو معلول و بيشتر روستايي واگذار شده است.
وي ادامه داد: همچنين 924 واحد به خانواده‌هاي عادي نيازمند در مجموعه مددجويان بهزيستي واگذار گرديده است.
وي خاطر نشان كرد: همچنين 4 هزار و 200 ميليون تومان وديعه مسكن از محل صندوق امداد ولايت به خانواده‌هايي كه مستأجر بودند پرداخت گرديده است.
به گفته‌ي معاون مشاركت‌هاي مردمي بهزيستي خراسان رضوي در همين سال اطلاعات مربوط به 2 هزار و 492 خانوار و نياز آنها به مبلغ 43 هزار ميليون تومان جهت دريافت وديعه مسكن احصا و به وزارت راه و شهرسازي اعلام گرديده است.
محدث در ادامه گفت: در سال 1400 بيش از 400 واحد مسكن به متقاضيان واگذار گرديده و سهميه ايتام به ميزان 110 واحد صد در صد جذب شده است.
وي خاطر نشان كرد: تا كنون 17 قطعه براي ساخت مسكن مددجويان فاقد مسكن و فاقد زمين از وزارت راه و شهرسازي زمين دريافت شده و تلاش براي دريافت 22 قطعه ديگر نيز ادامه دارد.
وي از تحويل 51 واحد به مددجويان سادات بهزيستي از مجموعه سادات آستان قدس رضوي در شش ماه گذشته ياد كرد و گفت: براي اين واحدها در مجموع 5 هزار ميليون تومان اعتبار صرف شده است.
وي همچنين گفت: امسال 36 واحد به خانواده‌هاي دو معلوله و بيشتر نيز تحويل گرديده كه براي آنها بيش از 5 ميليارد تومان هزينه شده است.
وي تأكيد كرد: خريد زمين براي 13 نفر از ايتام با هزينه‌اي حدود 300 ميليون تومان با مشاركت خيرين نيز از ديگر فعاليت‌هاي اين معاونت در سال جاري بوده است.

ارسال دیدگاه

شما هم دیدگاه خود را بیان کنید

عکس خوانده نمی‌شود
دیدگاه برای این مطلب ارسال شده است. 0
مدیا سنتر رویداد ایران اینستاگرام رویداد ایران

روزنامه رویداد امروز دوشنبه ۱۵آذر ۱۴۰۰ پخش زنده بازار ارز و سکه جدول لیگ
تراژدی معیشت معلمان
تراژدی معیشت معلمان
کسب و کار ارزش آفرین راه چاره ی اقتصاد امروز
کسب و کار ارزش آفرین راه چاره ی اقتصاد امروز
مادری در زیر باران فریاد می‌زند
مادری در زیر باران فریاد می‌زند
ویژه استان ها
جمعیت "قرقاول" در زیستگاه‌های اردبیل ۱۱درصد افزایش یافتآمار کرونا اردبیل ۱۶ آذر؛ یک فوتی و ۳۱ ابتلای جدیدآمار کرونا اصفهان ۱۶ آذرماه؛ ۱۰ فوتی و ۲۰۴ ابتلای جدیدبستری ۱۱۴ بیمار جدید مبتلا به کرونا در فارسفوت 1 نفر دیگر بر اثر کرونا در سیستان و بلوچستانصلح و سازش پرونده قتل پس از ۶سال در استان کردستان به سرانجام رسیدطرح ساماندهی محله پرتمان در حال بررسی است۳۲ مورد جدید مبتلا به کرونا ویروس در ایلام شناسایی شدآیا دانشجویان می توانند بیمه تامین اجتماعی شوند؟ارتباطم با دانشجویان دائمی می‌شود/ دانشجویان مراقب نفوذی‌ها باشندآمار کرونا کرمانشاه ۱۶ آذر؛ یک فوتی و ۴۱ ابتلای جدید۸۹ بیمار در بخش مراقبت‌های ویژهآمار کرونا کاشان ۱۶ آذر؛ یک فوتی و ۲۶ ابتلای جدیدبرنامه مراکز تجمعی و منتخب واکسیناسیون کووید ۱۹ اصفهان در روز سه‌شنبه ۱۶ آذرماهفرماندار شهرستان گلپایگان منصوب شدابتلا ۲۱۶ نفر به کرونا در آذربایجان غربیبستری ۳۱ بیمار جدید مبتلا به کرونا در اردبیلواکسن مناسب تزریق دوز سوم کدام است؟پوشش ۸۱ درصدی واکسیناسیون در استان/آغاز تزریق دوز سوم واکسن کرونا برای افراد بالای ۴۰ سالهوای اصفهان و سگزی ناسالم است