• زمان انتشار: 1400/07/24 01:42
  • / کد خبر: 93748

رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمان اعلام کرد

کاهش ۱۵ درصدی بیماران کرونایی در استان کرمان

رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمان از کاسته شدن ۱۵ درصد بیماران کرونایی در استان خبر داد و اظهار کرد: در حال حاضر حدود ۶۵۰ بیمار کرونایی در بیمارستان های استان بستری هستند که تقریبا نیمی از آنها بیمار قطعی هستند و ۱۳۰ بیمار در بخش ICU بستری هستند.
"حمیدرضا رشیدی نژاد" ظهر امروز ۲۴ مهرماه در جلسه ستاد مقابله با کرونای استان کرمان به تشریح آمار ابتلا در استان پرداخت و گفت: آمار بستری ها  در هفته گذشته نسبت به هفته قبل از آن روند نزولی به خود گرفته اما شیب آن ملایم است.
وی از کاسته شدن ۱۵ درصد بیماران کرونایی استان کرمان خبر داد و اظهار کرد: در حال حاضر حدود ۶۵۰ بیمار کرونایی در بیمارستان های استان بستری هستند که تقریبا نیمی از آنها بیمار قطعی هستند و ۱۳۰ بیمار در بخش ICU بستری هستند.
رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمان با اشاره به پیش بینی ها درخصوص وقوع موج ششم کرونا در کشور اظهار کرد: نباید عادی انگاری در جامعه رخ دهد تا شاهد وقوع پیک ششم نباشیم لذا باید رعایت پروتکل های بهداشتی را همچنان سرلوحه اقدامات خود قرار دهیم.
وی بر لزوم واکسیناسیون همه افراد مشمول تاکید کرد و در ادامه روند واکسیناسیون در استان را قابل قبول دانست و بیان کرد: انتظار می رود که سرعت واکسیناسیون در استان سرعت بیشتری به خود بگیرد.
رشیدی نژاد با اشاره به آمار واکسیناسیون کرونا در استان کرمان از ابتدا تاکنون عنوان کرد: ۹۴ درصد گروه هدف بالای ۶۰ سال، ۷۲ درصد افراد بالای ۱۸ سال و ۶۷.۵ درصد افراد بالای ۱۲ سال در استان واکسینه شده اند.
وی با اشاره به برخی شایعات و مطالب غیرعلمی درخصوص بیماری کرونا اظهار کرد: دانشگاه علوم پزشکی کرمان آمادگی لازم برای پاسخگویی به شبهات در این زمینه را دارد ضمن آنکه نباید مردم به مطالب غیرعلمی که در فضای مجازی و همچنین مطالبی که از منابع غیرعلمی منتشر می شود، توجه کنند.
رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمان در ادامه درباره شبهاتی درخصوص انواع واکسن نیز گفت: واکسن های خارجی مورد تایید سازمان بهداشت جهانی و واکسن های داخلی مورد تایید سازمان غذا و داروی کشور هستند و همه واکسن ها پشتوانه علمی دارند.
وی در پایان خاطرنشان کرد: از ۱۳۸ هزار دانش آموز تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی کرمان حدود ۵۵ هزار نفر آنها واکسن کرونا دریافت کرده اند.
به گزارش ایسنا، "محمدصادق بصیری" معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمان نیز در این جلسه با بیان این مطلب که ۹ شهرستان در کشور در  وضعیت قرمز قرار دارند، اظهار کرد: در استان کرمان شهرستانی در وضعیت قرمز نداریم و چهار شهرستان در وضعیت آبی، پنج شهرستان در وضعیت نارنجی و مابقی در وضعیت زرد کرونایی قرار دارند.
وی ادامه داد: خوشبختانه رودبار جنوب و فهرج از وضعیت زرد به وضعیت آبی رسیدند ولی متاسفانه شهرستان شهربابک از وضعیت زرد به وضعیت نارنجی تبدیل شده که این نگران کننده است.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمان با اشاره به اینکه راهپیمایی در ۱۳ آبان نداریم اما تجمع با رعایت پروتکل های بهداشتی مقدور است، گفت: احتمالا از اول آبان ماه عوامل حمل و نقل عمومی از جمله رانندگان با ارائه کارت واکسیناسیون می توانند فعال باشند.

ارسال دیدگاه

شما هم دیدگاه خود را بیان کنید

عکس خوانده نمی‌شود
دیدگاه برای این مطلب ارسال شده است. 0
مدیا سنتر رویداد ایران اینستاگرام رویداد ایران

روزنامه رویداد امروز دوشنبه ۱۵آذر ۱۴۰۰ پخش زنده بازار ارز و سکه جدول لیگ
تراژدی معیشت معلمان
تراژدی معیشت معلمان
کسب و کار ارزش آفرین راه چاره ی اقتصاد امروز
کسب و کار ارزش آفرین راه چاره ی اقتصاد امروز
مادری در زیر باران فریاد می‌زند
مادری در زیر باران فریاد می‌زند
ویژه استان ها
جمعیت "قرقاول" در زیستگاه‌های اردبیل ۱۱درصد افزایش یافتآمار کرونا اردبیل ۱۶ آذر؛ یک فوتی و ۳۱ ابتلای جدیدآمار کرونا اصفهان ۱۶ آذرماه؛ ۱۰ فوتی و ۲۰۴ ابتلای جدیدبستری ۱۱۴ بیمار جدید مبتلا به کرونا در فارسفوت 1 نفر دیگر بر اثر کرونا در سیستان و بلوچستانصلح و سازش پرونده قتل پس از ۶سال در استان کردستان به سرانجام رسیدطرح ساماندهی محله پرتمان در حال بررسی است۳۲ مورد جدید مبتلا به کرونا ویروس در ایلام شناسایی شدآیا دانشجویان می توانند بیمه تامین اجتماعی شوند؟ارتباطم با دانشجویان دائمی می‌شود/ دانشجویان مراقب نفوذی‌ها باشندآمار کرونا کرمانشاه ۱۶ آذر؛ یک فوتی و ۴۱ ابتلای جدید۸۹ بیمار در بخش مراقبت‌های ویژهآمار کرونا کاشان ۱۶ آذر؛ یک فوتی و ۲۶ ابتلای جدیدبرنامه مراکز تجمعی و منتخب واکسیناسیون کووید ۱۹ اصفهان در روز سه‌شنبه ۱۶ آذرماهفرماندار شهرستان گلپایگان منصوب شدابتلا ۲۱۶ نفر به کرونا در آذربایجان غربیبستری ۳۱ بیمار جدید مبتلا به کرونا در اردبیلواکسن مناسب تزریق دوز سوم کدام است؟پوشش ۸۱ درصدی واکسیناسیون در استان/آغاز تزریق دوز سوم واکسن کرونا برای افراد بالای ۴۰ سالهوای اصفهان و سگزی ناسالم است