• زمان انتشار: 1400/07/24 01:13
  • / کد خبر: 93735

چرا دچار خارش گوش می‌شویم؟

مجرای گوش با فیبر‌های عصبی حساس پوشانده شده است که گوش‌ها را در واکنشی، مستعد به خارش می‌کند.
متخصصان گوش و حلق و بینی آلمان می‌گوید خارش گوش دلایل زیادی دارد که برخی از آن‌ها ساده و برخی دیگر خطرناک هستند.
از دلایل ساده خارش گوش وجود بیش از حد یا بسیار کم جرم گوش یا وجود ذرات گرد و غبار در داخل گوش است.
خارش گوش ممکن است نشان دهنده بیماری‌هایی مانند حساسیت به گرده، یا حساسیت به یکی از مواد تشکیل دهنده گوشواره، مانند نیکل باشد.
گاهی ممکن است نشان دهنده عفونت مجرای گوش باشد، که در اثر عفونت باکتریایی یا عفونت قارچی ایجاد شده باشد. این عارضه معمولا زمانی اتفاق می‌افتد که گوش‌ها دائماً مرطوب هستند.
خارش گوش همچنین ممکن است با بیماری‌های پوستی مانند اگزما، پسوریازیس و نورودرماتیت همراه باشد.
در صورت بروز هر گونه از این عوارض بهتر است با  پزشک مشورت کرده تا علت واقعی خارش گوش مشخص شود و به موقع تحت درمان قرار گیرد، به ویژه اگر خارش با درد، قرمزی گوش و ظاهر شدن پوسته همراه با کاهش میزان شنوایی باشد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال دیدگاه

شما هم دیدگاه خود را بیان کنید

عکس خوانده نمی‌شود
دیدگاه برای این مطلب ارسال شده است. 0
مدیا سنتر رویداد ایران اینستاگرام رویداد ایران

روزنامه رویداد امروز دوشنبه ۱۵آذر ۱۴۰۰ پخش زنده بازار ارز و سکه جدول لیگ
تراژدی معیشت معلمان
تراژدی معیشت معلمان
کسب و کار ارزش آفرین راه چاره ی اقتصاد امروز
کسب و کار ارزش آفرین راه چاره ی اقتصاد امروز
مادری در زیر باران فریاد می‌زند
مادری در زیر باران فریاد می‌زند
ویژه استان ها
جمعیت "قرقاول" در زیستگاه‌های اردبیل ۱۱درصد افزایش یافتآمار کرونا اردبیل ۱۶ آذر؛ یک فوتی و ۳۱ ابتلای جدیدآمار کرونا اصفهان ۱۶ آذرماه؛ ۱۰ فوتی و ۲۰۴ ابتلای جدیدبستری ۱۱۴ بیمار جدید مبتلا به کرونا در فارسفوت 1 نفر دیگر بر اثر کرونا در سیستان و بلوچستانصلح و سازش پرونده قتل پس از ۶سال در استان کردستان به سرانجام رسیدطرح ساماندهی محله پرتمان در حال بررسی است۳۲ مورد جدید مبتلا به کرونا ویروس در ایلام شناسایی شدآیا دانشجویان می توانند بیمه تامین اجتماعی شوند؟ارتباطم با دانشجویان دائمی می‌شود/ دانشجویان مراقب نفوذی‌ها باشندآمار کرونا کرمانشاه ۱۶ آذر؛ یک فوتی و ۴۱ ابتلای جدید۸۹ بیمار در بخش مراقبت‌های ویژهآمار کرونا کاشان ۱۶ آذر؛ یک فوتی و ۲۶ ابتلای جدیدبرنامه مراکز تجمعی و منتخب واکسیناسیون کووید ۱۹ اصفهان در روز سه‌شنبه ۱۶ آذرماهفرماندار شهرستان گلپایگان منصوب شدابتلا ۲۱۶ نفر به کرونا در آذربایجان غربیبستری ۳۱ بیمار جدید مبتلا به کرونا در اردبیلواکسن مناسب تزریق دوز سوم کدام است؟پوشش ۸۱ درصدی واکسیناسیون در استان/آغاز تزریق دوز سوم واکسن کرونا برای افراد بالای ۴۰ سالهوای اصفهان و سگزی ناسالم است