• زمان انتشار: 1400/07/24 10:36
  • / کد خبر: 93671

مدیر روابط عمومی سازمان نظام پزشکی مشهد:

بازگشایی مدارس فقط با واکسیناسیون ۸۰ درصدی جامعه امکان‌پذیر است

مدیر روابط عمومی سازمان نظام پزشکی مشهد گفت: بیش از ۸۰ درصد افراد جامعه به طور کامل باید واکسینه شوند تا بازگشایی مدارس در دستور کار قرار گیرد.
مسعود زحمتکش مدیر روابط عمومی سازمان نظام پزشکی مشهد در میزگرد «بهداشت روان در دوران کرونا» که به مناسبت هفته ملی سلامت روان گفت: تصمیم عجولانه در خصوص بازگشایی مدارس به خصوص در شرایطی که آهسته آهسته شاهد شکل گیری موج ششم کرونا هستیم؛ درست نیست و به نفع کودکان و نوجوانانمان نیز نخواهد بود.
او با اشاره به واکسیناسیون کودکان و نوجوانان بالای ۱۲ سال در سطح کشور گفت: باید شرط برگزاری کلاس حضوری را گذشت بیش از ۲ تا ۳ هفته از دریافت دوز دوم واکسن آموزگاران و کودکان بالای ۱۲ سال قرار داد. همچنین برای کودکان زیر ۱۲ سال حتما باید علاوه بر واکسیناسیون کامل کادر آموزشی و اداری مدارس، والدین کودکانی که می‌خواهند در کلاس شرکت کنند هم واکسینه شده باشند. چرا که این رنج سنی به علت عدم دریافت واکسن به شدت در معرض ابتلا خواهند بود.
مدیر روابط عمومی سازمان نظام پزشکی مشهد مشکلات روحی و روانی ناشی از قرنطینه‌های خانگی و از دست دادن والدین و بستگان بر اثر ابتلا به کرونا در کودکان را جدی خواند و ادامه داد: طبق اعلام‌های رسمی تقریبا به ازای هر دو بزرگسالی که فوت می‌کنند، یک کودک یکی از مراقبان خود را از دست می‌دهد و در ایران برآورد می‌شود که ۵۱ هزار کودک پدر یا مادر خودشان را به علت کرونا از دست داده باشند بنابراین در نظر گرفتن شرایط روحی و روانی این کودکان در مدارس بسیار ضروری است.
زحمتکش آسیب‌های روحی و روانی دوران کودکی را بسیار ماندگار خواند و بیان کرد: شاید آموزش‌های آکادمیک را بتوان در سال‌های بعد جبران کرد، اما جبران آسیب‌های روحی در کودکان ساده نخواهد بود و مسئولان امر باید متوجه این مسائل نیز باشند.
او تصریح کرد: بیش از ۸۰ درصد افراد جامعه به طور کامل باید در مقابل کرونا واکسینه شوند تا پس از آن با در نظر گرفتن تمهیدات لازم بازگشایی مدارس در دستور کار قرار بگیرد.
مدیر روابط عمومی سازمان نظام پزشکی مشهد به اهمیت مراودات اجتماعی سالم در شکل گیری شخصیت کودکان اشاره و تاکید کرد: متاسفانه ما گاهی برای درمان یک سرماخوردگی ساده بیشتر از درمان یک اختلال رفتاری و شخصیتی در کودکمان ارزش قائلیم و این در حالی است که سلامت روانی به طور موثری سلامت جسمانی را تحت تاثر خود دارد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال دیدگاه

شما هم دیدگاه خود را بیان کنید

عکس خوانده نمی‌شود
دیدگاه برای این مطلب ارسال شده است. 0
مدیا سنتر رویداد ایران اینستاگرام رویداد ایران

روزنامه رویداد امروز دوشنبه ۱۵آذر ۱۴۰۰ پخش زنده بازار ارز و سکه جدول لیگ
تراژدی معیشت معلمان
تراژدی معیشت معلمان
کسب و کار ارزش آفرین راه چاره ی اقتصاد امروز
کسب و کار ارزش آفرین راه چاره ی اقتصاد امروز
مادری در زیر باران فریاد می‌زند
مادری در زیر باران فریاد می‌زند
ویژه استان ها
جمعیت "قرقاول" در زیستگاه‌های اردبیل ۱۱درصد افزایش یافتآمار کرونا اردبیل ۱۶ آذر؛ یک فوتی و ۳۱ ابتلای جدیدآمار کرونا اصفهان ۱۶ آذرماه؛ ۱۰ فوتی و ۲۰۴ ابتلای جدیدبستری ۱۱۴ بیمار جدید مبتلا به کرونا در فارسفوت 1 نفر دیگر بر اثر کرونا در سیستان و بلوچستانصلح و سازش پرونده قتل پس از ۶سال در استان کردستان به سرانجام رسیدطرح ساماندهی محله پرتمان در حال بررسی است۳۲ مورد جدید مبتلا به کرونا ویروس در ایلام شناسایی شدآیا دانشجویان می توانند بیمه تامین اجتماعی شوند؟ارتباطم با دانشجویان دائمی می‌شود/ دانشجویان مراقب نفوذی‌ها باشندآمار کرونا کرمانشاه ۱۶ آذر؛ یک فوتی و ۴۱ ابتلای جدید۸۹ بیمار در بخش مراقبت‌های ویژهآمار کرونا کاشان ۱۶ آذر؛ یک فوتی و ۲۶ ابتلای جدیدبرنامه مراکز تجمعی و منتخب واکسیناسیون کووید ۱۹ اصفهان در روز سه‌شنبه ۱۶ آذرماهفرماندار شهرستان گلپایگان منصوب شدابتلا ۲۱۶ نفر به کرونا در آذربایجان غربیبستری ۳۱ بیمار جدید مبتلا به کرونا در اردبیلواکسن مناسب تزریق دوز سوم کدام است؟پوشش ۸۱ درصدی واکسیناسیون در استان/آغاز تزریق دوز سوم واکسن کرونا برای افراد بالای ۴۰ سالهوای اصفهان و سگزی ناسالم است