• زمان انتشار: 1400/07/24 09:46
  • / کد خبر: 93649

جدیدترین طرح گلدوزی

جدیدترین طرح گلدوزی گلدوزی از جمله هنرهای تزیینی است که با پیروی از طرح ها، روی پارچه و لباس اعمال می شود. برای آشنایی بیشتر شما عزیزان با این هنر ارزشمند، ۴۶ طرح گلدوزی با دست را به شما معرفی کرده ایم.
گلدوزی هنری است که طرحهایی را در آن با سوزن و نخ روی پارچه می دوزند. این سوزن سبب تشکیل یک بافت برجسته ی زیبا بر روی پارچه می شود. مدل گلدوزی با دست از مدل ماشینی زنده تر و پویاتر است، در ادامه مطلب نمونه هایی از طرح گلدوزی با دست را در اختیار شما عزیزان قرار داده ایم.

طرح گلدوزی با دست زیبا و متفاوت

برای گلدوزی از نخ های ابریشمی، نخ های معمولی و نخ های گلابتون و… استفاده می کنند. این نوع دوخت و دوز بر مبنای طرح انجام می شود و نتیجه ی کار بعد از اتمام بسیار شگفت انگیز است.
نام گذاری این هنر بدان علت بود که ابتدا طرحهای از گل را در بر می گرفت. به همین خاطر گلدوزی نام گرفت. هر چند که در حال حاضر نیز بیشتر طرحهای آن شامل انواع گل می شود. به عنوان مثال گل شیپوری و رز یکی از این موارد پر کاربرد است. در ایران و بسیاری از از نقاط دنیا از این هنر با ارزش تجلیل می شود. در ایران برای زیبا سازی پارچه و لباس از این هنر استفاده می کنند. نقش و نگار بر روی مانتو، یک لباس مجلسی، ملحفه و … از جمله مواردی هستند که با همین هنر تزیین و طراحی می شوند. خوشبختانه طرحهای دیگری نیز به طرحهای گلدوزی اضافه شده است. استفاده از طرح گلدوزی جدید و شیک، زیبایی بیشتری به لباس و پارچه های مختلف می بخشد. در مطالب گذشته آموزش گلدوزی با دست را ارائه کردیم در ادامه انواع طرحهای زیبای این گلدوزی را ملاحظه می فرمایید.
گلدوزی با دستطرح زیبای گلدوزی
طرحی زیبا برای گلدوزیطرح ساده گلدوزی
  • قاصدک 24
  •  
  • نهال بیبی شاپ

طرح پروانه برای گلدوزیگلدوزی با طرح پروانه
طرح برجسته گلدوزیطرح گلدوزی زیبا
تزیین متفاوت پارچه با گلدوزیطرح گلدوزی برجسته
تزیین جالب پارچه با گلدوزیطرح برجسته گلدوزی
طرح خروس گلدوزیطرح خروس برای گلدوزی
طرح ایده آل برای گلدوزیطرح جالب گلدوزی
تزیین زیبای پارچه با گلدوزیتزیین روی پارچه با گلدوزی
طرح متفاوت و زیبای گلدوزیتزیین با گلدوزی
طرح ایده آل گلدوزیطرح زببای گلدوزی
گلدوزی با طرح پروانهطرح کودکانه گلدوزی
طرح گلدوزی با دستطرح برجسته گلدوزی
گلدوزی با دستطرح زیبای گلدوزی روی پارچه
گلدوزی با طرح زیباطرح متفاوت گلدوزی
گلدوزی با طرح عالیطرح زیبای گل روی پارچه
طرح گل گلدوزیگلدوزی با طرحی متفاوت
الگوی گل روی پارچهگلدوزی با دست با نقش گل
گلدوزی ایده آل روی پارچهگلدوزی زنجیره ای
گلدوزی روی پارچه با دستگلدوزی برجسته با دست
طرح ایده آل گلدوزیگلدوزی با طرحی متفاوت
الگوی جالب گلدوزیگلدوزی روی پارچه به همراه تزیین
الگوی متفاوت گلدوزیمدل گلدوزی با دست
الگوی جالب گلدوزی با دستگلدوزی با طرح ایده آل
طرح جالب و زیبای گلدوزی روی پارچهگلدوزی با طرح کدو
طراحی گل روی پارچه با گلدوزیطرح گلدوزی ساده
طرح جالب گلدوزیطرح عالی گلدوزی
گلدوزی با طرح گلالگوی گل برای گلدوزی با دست
طرح زیبای گلدوزیالگوی گل برای گلدوزی
طراحی زیبای پارچه با گلدوزیالگوی جالب برای گلدوزی دست دوز
طراحی پارچه با هنر گلدوزیالگوی جالب و زیبا گلدوزی
طرح زیبای گلدوزیالگوهای متفاوت برای هنر گلدوزی
طرح گلدوزی پروانهالگوی پروانه برای گلدوزی
طرح گلدوزی با دست
قیمت و ارزش یک مانتو با یک گلدوزی زیبا بسیار تغییر می کند و افزایش می یابد. این هنر به عنوان یکی از قدیمی ترین هنرهای جهان قدمتی نزدیک به دو هزار سال دارد. رومی های باستان این هنر را هنر سوزن دوزی نامیده بودند.
امروزه این هنر به دو صورت ماشینی و دستی انجام می شود. البته طرح گلدوزی با دست و ماشین هر دو بسیار ارزشمند و با اهمیت است. امروزه از این هنر بر روی مانتو، شلوار، لباس مجلسی، لباس عروس، لباس شب، تزیینات لوازم خانه، سالن های تشریفاتی و دکوراسیون داخلی استفاده می شود.

جدیدترین طرح های گلدوزی

همانطور که می دانید یکی از هنرهای با ارزش در بین خانم گلدوزی می باشد که در حقیقت نوعی هنر با ارزش و همچنین سرگرم کننده است که بر روی شال، مانتو، لباس و …کاربرد دارد و یا می توانید با استفاده از این هنر زیبا تابلوهای گلدوزی زیبایی بسازید و آن را به دیوار اتاق نصب کنید تا از دیدن آن لذت ببرید، در ایران به منظور زیبا تر شدن لباس و پارچه از این هنر استفاده می شود که امروز طرح های دیگر نیز به این هنر با ارزش افزوده شده است.
طرح گلدوزی با گل های برجسته
به دلیل اینکه ابتدا این هنر شامل طرح هایی از گل بوده است به همین خاطر این هنر به نام گلدوزی در بین خانم ها شناخته شده است، اگر چه بیشتر طرح های این هنر انواع گل های زیبا هستند، در ادامه مطلب نمونه هایی از طرح گلدوزی ساده با دست را در اختیار شما عزیزان قرار داده ایم تا با ایده گرفتن از آن ها بتوانید گلدوزی های زیبایی داشته باشید، بنابراین اگر شما عزیزان نیز به دنبال طراحی شیک و جالب برای طرح گلدوزی هستید پیشنهاد می کنیم تا پایان مطلب همراه ما باشید.
طرح زیبا و بی نظیر گلدوزیشیک ترین طرح گلدوزی با دستگلدوزی برجسته با دستجدیدترین طرح گلدوزی با دستطرح گلدوزی با دست روی پارچهگلدوزی زیبا با دستگلدوزی با طرح خاصگلدوزی با طرح زیباالگوی جالب برای گلدوزیگلدوزری با طرح ایده آلطرح برجسته گلدوزیطرح زیبای گلدوزی روی پارچهطرح جالب گلدوزیگلدوزی با طرح گلطرح زیبای گلدوزی

ارسال دیدگاه

شما هم دیدگاه خود را بیان کنید

عکس خوانده نمی‌شود
دیدگاه برای این مطلب ارسال شده است. 0
مدیا سنتر رویداد ایران اینستاگرام رویداد ایران

روزنامه رویداد امروز پنج شنبه ۳۰ دی ۱۴۰۰ پخش زنده بازار ارز و سکه جدول لیگ
تراژدی معیشت معلمان
تراژدی معیشت معلمان
کسب و کار ارزش آفرین راه چاره ی اقتصاد امروز
کسب و کار ارزش آفرین راه چاره ی اقتصاد امروز
مادری در زیر باران فریاد می‌زند
مادری در زیر باران فریاد می‌زند
ویژه استان ها
آمار کرونا کاشان ۳۰ دی؛ بدون فوتی، ۱۰۴ ابتلای جدیددستگاه‌های متولی در صیانت از باغستان سنتی قزوین موفق نبودند‌آخرین وضعیت پرونده محیط‌بان کرمانشاهی/ جلسه صلح و سازش ‌برگزار می‌شودقیمت آپارتمان در تهران؛ ۳۰ دی ۱۴۰۰برنامه مراکز واکسیناسیون کرونا در بابل پنجشنبه ۳۰ دی‌ماه۲۰.۸ درصد افراد بالای ۱۸ سال دوز سوم واکسن کرونا را تزریق کردندبرنامه مراکز واکسیناسیون کرونا در اصفهان پنجشنبه ۳۰ دی‌ماهتوسط مدیرکل دفتر امور زنان و خانواده استانداری خراسان رضوی برنامه‌های گرامیداشت هفته زن تشریح شدموافقت مقام معظم رهبری با اطلاق شهادت برای آتش‌نشانان حادثه پلاسکوهشدار نارنجی هواشناسی در استان سمنان/ سرما و بارش برف از امشبتزریق واکسن آسترازنکا در گیلان از هفته آیندهتعطیلی ادارات کردستان پنجشنبه 30 دی 1400/ تمام محورهای اصلی استان مسدود شدروستای هیر قزوین منطقه ای چشم نواز با طبیعتی زیباکف بودجه برای اجاره آپارتمان در تهرانوقوع زلزله ۴.۹ریشتری درآران و بیدگل/تیم‌های ارزیاب خسارت اعزام شدگزارش از یک کارآفرینی خاص؛ تجلی زیبایی طبیعت زاگرس ‌با دوخت لباس محلیچالش فرآوری یاقوت کویر در قطب تولید/ فروش فله‌ای و سودهایی که به جیب دلالان می‌رودبا وجود شبکه "شاد" ،در حوزه های آموزشی و پرورشی از پیام رسان های خارجی استفاده نشودبرای ارتقای کشاورزی، توسعه کشت قراردادی در اولویت سازمان جهاد کشاورزی استبقاع متبرکه سنگر و خط مقدم مبارزه فرهنگی با دشمنان است