• زمان انتشار: 1400/07/22 11:13
  • / کد خبر: 93507

نایب رئیس اتحادیه آهن فروشان اهواز:

سرمایه آهن‌فروشان، دیگر جوابگوی خرید آهن نیست

نایب رئیس اتحادیه آهن فروشان اهواز گفت: بسیاری از همکاران ما توان خرید یک ظرفیت میلگرد که ۲۵ تن است و ۵۰۰ میلیون تومان قیمت دارد را ندارند و به صورت شریکی با دیگر همکاران خود اقدام به خرید می‌کنند.
رضا نادری در گفت‌وگو با ایسنا در خصوص قیمت میلگرد و وضعیت آن در بازار اظهار کرد: قیمت میلگرد فعلا ثابت اما روبه بالا است. در ماه گذشته قیمت هر کیلوگرم میلگرد از حدود ۱۷ هزار تومان به ۱۴ هزار و ۸۰۰ تومان کاهش یافت و در حال حاضر این قیمت به ۱۶ هزار تومان رسیده است.
وی با اشاره به اینکه بعد از هر رکود، افزایش قیمت به وجود می‌آید، افزود: بازار آهن در رکود تورمی قرار دارد و تعداد معاملات در این بازار، بسیار کم است و میزان معاملات آهن در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته با کاهش ۸۰ درصدی روبه رو شده است.
نایب رئیس اتحادیه آهن‌فروشان اهواز تصریح کرد: افزایش قیمت میلگرد در بازار، اجتناب ناپذیر است و نمی‌توان جلوی آن را گرفت؛‌ نقل و انتقالات پول در بانک‌ها سخت شده است و درگیر محدودیت‌ها و قوانین دست و پاگیری است که همگی باعث ایجاد رکود در بازارها می‌شوند.
نادری در خصوص دلال‌ها در بازار آهن عنوان کرد: در تمام دنیا، دلال بخشی از بازار و اقتصاد است و نمی‌توان آن‌ها را از بین برد؛ در ایران نیز دلال‌ها وجود دارند اما به رسمیت شناخته نمی‌شوند.
وی با اشاره به کاهش ۲۰ درصدی اعضای صنف آهن‌فروشان اهواز از سال گذشته تاکنون، افزود: به دلیل گرانی، تورم، مشکلات مربوط به اداره دارایی و دیگر موارد، ریزش زیادی در بین اعضای صنف آهن فروش به وجود آمد و سرمایه بسیاری از فروشندگان آهن، دیگر جوابگوی قیمت‌ها نیست؛ به دلیل افزایش قیمت آهن، توان خرید نیز به همان میزان کاهش یافته است.
نایب رئیس اتحادیه آهن‌فروشان اهواز ادامه داد: بسیاری از همکاران ما توان خرید یک ظرفیت میلگرد که ۲۵ تن است و ۵۰۰ میلیون تومان قیمت دارد را ندارند و به صورت شریکی با دیگر همکاران خود اقدام به خرید می‌کنند. میزان نقدینگی در جامعه با افت شدیدی روبه‌رو شده است و این موضوع باعث از دست رفتن قدرت خرید می‌شود.

ارسال دیدگاه

شما هم دیدگاه خود را بیان کنید

عکس خوانده نمی‌شود
دیدگاه برای این مطلب ارسال شده است. 0
مدیا سنتر رویداد ایران اینستاگرام رویداد ایران

روزنامه رویداد امروز دوشنبه ۱۵آذر ۱۴۰۰ پخش زنده بازار ارز و سکه جدول لیگ
تراژدی معیشت معلمان
تراژدی معیشت معلمان
کسب و کار ارزش آفرین راه چاره ی اقتصاد امروز
کسب و کار ارزش آفرین راه چاره ی اقتصاد امروز
مادری در زیر باران فریاد می‌زند
مادری در زیر باران فریاد می‌زند
ویژه استان ها
وقف ۲ هزار جلد مصحف شریف در خراسان رضویجمعیت "قرقاول" در زیستگاه‌های اردبیل ۱۱درصد افزایش یافتآمار کرونا اردبیل ۱۶ آذر؛ یک فوتی و ۳۱ ابتلای جدیدآمار کرونا اصفهان ۱۶ آذرماه؛ ۱۰ فوتی و ۲۰۴ ابتلای جدیدبستری ۱۱۴ بیمار جدید مبتلا به کرونا در فارسفوت 1 نفر دیگر بر اثر کرونا در سیستان و بلوچستانصلح و سازش پرونده قتل پس از ۶سال در استان کردستان به سرانجام رسیدطرح ساماندهی محله پرتمان در حال بررسی است۳۲ مورد جدید مبتلا به کرونا ویروس در ایلام شناسایی شدآیا دانشجویان می توانند بیمه تامین اجتماعی شوند؟ارتباطم با دانشجویان دائمی می‌شود/ دانشجویان مراقب نفوذی‌ها باشندآمار کرونا کرمانشاه ۱۶ آذر؛ یک فوتی و ۴۱ ابتلای جدید۸۹ بیمار در بخش مراقبت‌های ویژهآمار کرونا کاشان ۱۶ آذر؛ یک فوتی و ۲۶ ابتلای جدیدبرنامه مراکز تجمعی و منتخب واکسیناسیون کووید ۱۹ اصفهان در روز سه‌شنبه ۱۶ آذرماهفرماندار شهرستان گلپایگان منصوب شدابتلا ۲۱۶ نفر به کرونا در آذربایجان غربیبستری ۳۱ بیمار جدید مبتلا به کرونا در اردبیلواکسن مناسب تزریق دوز سوم کدام است؟پوشش ۸۱ درصدی واکسیناسیون در استان/آغاز تزریق دوز سوم واکسن کرونا برای افراد بالای ۴۰ سال