رویداد ایران
hamburger menu
search
رویداد ایران > استان ها > ویژه استان ها > تا ۷۰ درصد جامعه واکسینه نشوند خطر شیوع کرونا وجود دارد

تا ۷۰ درصد جامعه واکسینه نشوند خطر شیوع کرونا وجود دارد

انتشار
رئیس بیمارستان شهید بهشتی اردستان گفت: تا زمانی که ۷۰ تا ۸۰ درصد جامعه واکسینه نشوند خطر بازگشت بیماری وجود دارد و باید پروتکل‌های بهداشتی در جامعه رعایت شود.
علی صادقی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: هم‌اکنون وضعیت کرونا در شهرستان اردستان تقریباً به ثبات نسبی رسیده و بستری بیماران کرونایی کاهشی شده است.
وی با بیان اینکه هنوز در موج پنجم کرونا به سر می‌بریم ولی روند کاهشی بیماری را تجربه می‌کنیم، افزود: بستری شدن بیماران و ترخیص افراد هم‌اکنون به یک تعادل رسیده و خوشبختانه شهرستان در وضعیت آرامی از ویروس قرار گرفته است.
رئیس بیمارستان شهید بهشتی اردستان با اشاره به تأثیر واکسیناسیون ویروس کرونا در جامعه، گفت: اثربخشی هیچ واکسنی در دنیا صد درصد نیست، ولی خوبی واکسن این است که بعد از تزریق آن اگر کسی هم مبتلا شود، نوع خفیف است و دیگر مرگ و میر نخواهد داشت. 
صادقی با بیان اینکه هر زمانی که واکسیناسیون افزایش یابد میزان شیوع و وضعیت بیماران بدحال به شدت کاهش می‌یابد، تصریح کرد: هر نوع واکسنی که وجود دارد را باید بزنیم و نباید در این شک کنیم که واکسن بزنیم یا نزنیم. نمی‌توان دقیقاً گفت که کدام واکسن بهتر از بقیه است. تمام متخصصان عفونی و ویروس شناسی دنیا می‌گویند هر واکسنی که پیدا کردید بزنید و فقط مصونیت جامعه را بالا ببرید.
وی با بیان اینکه تا زمانی که ۷۰ تا ۸۰ درصد جامعه واکسینه نشوند خطر بازگشت کرونا وجود دارد و باید پروتکل‌های بهداشتی در جامعه رعایت شود، خاطرنشان کرد: با وجود اینکه اردستان رتبه اول نرخ سالمندی را در استان دارد، ولی بیش از دو هفته است که مورد فوتی کرونایی در اردستان گزارش نشده است که نشان از تأثیر واکسیناسیون در افراد دارد.
رئیس بیمارستان شهید بهشتی اردستان، گفت: تأکید می‌کنیم تمام کسانی که هنوز موفق به تزریق واکسن نشده‌اند مخصوصاً جوانان، هرچه زودتر برای تزریق واکسن اقدام کنند. در حال حاضر تنها کسانی که واکسن نزدند و یا فقط دوز اول واکسن را تزریق کردند دچار ویروس کرونا می‌شوند و شهروندانی که دو دوز واکسن را زده‌اند شدت کمتری از درگیری ویروس را دارند.
امتیاز: 0 (از 0 رأی )
نظرشما
کد را وارد کنید: *
عکس خوانده نمی‌شود