رویداد ایران
hamburger menu
search
رویداد ایران > استان ها > اصفهان|نجات توله گرگ گرسنه در بادرود از مرگ

اصفهان|نجات توله گرگ گرسنه در بادرود از مرگ

انتشار

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان اصفهان گفت: در روزهای گذشته توله گرگ گرسنه‌ای که اسیر سیلاب‌های فصلی شده بود توسط دوست‌داران محیط زیست در بادرود از مرگ حتمی نجات یافت.

مرتضی جمشیدیان اظهار داشت: در روزهای گذشته، با توجه به بارندگی‌های شدید در استان یک توله گرگ ۱۵ روزه که در منطقه بادرود،‌ اسیر سیلاب‌ در مسیر رودخانه فصلی اریسمان بادرود شده بود، توسط دوست‌دار محیط زیست از مرگ حتمی نجات یافت.
وی افزود: این حیوان گرسنه پس از تیمارهای لازم به منظور به دست آوردن کامل سلامتی  به بخش محیط زیست طبیعی اداره کل حفاظت محیط زیست اصفهان تحویل داده شد.
فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان اصفهان با بیان اینکه حیات حش به طور معمول برای یافتن غذا از محیط طبیعی زندگی خود خارج می‌شوند و ممکن است در محل‌های زیست انسانی و یا دیگر نقاط گیر بیفتد.
وی ادامه داد: در این گونه مواقع مردم می‌تواند سریعا مراتب را به آتش نشانی یا اداره کل محیط زیست شهرستان خود اطلاع دهند تا برای نجات و یا زنده‌گیری حیوان اقدام شود.
صدور حکم قضایی حتمی برای متخلف شکار و صید
جمشیدیان با اشاره به اینکه همچنین در هفته گذشته حکم قطعی قضایی برای متخلف شکار و صید در منطقه حفاظت شده کرکس نطنز صادر شد، ابراز داشت: بدین ترتیب دادگاه تجدید نظر استان اصفهان یک متخلف شکار و صید را به پرداخت دو میلیون ریال جزای نقدی در حق صندوق دولت و همچنین ضبط یک قبضه اسلحه شکاری کشف شده به نفع دولت به ویژه وزارت دفاع و پشتیبانی نیروی های مسلح محکوم  کرد.
امتیاز: 0 (از 0 رأی )
نظرشما
کد را وارد کنید: *
عکس خوانده نمی‌شود