رویداد ایرانفهرست جستجو
رویداد ایرانخبرهابرای درمان سرطان پروستات چه باید کرد؟

برای درمان سرطان پروستات چه باید کرد؟

برای درمان سرطان پروستات چه باید کرد؟
رئیس اداره پیشگیری از سرطان وزارت بهداشت گفت: در حال حاضر جراحی و رادیوتراپی از جمله روش‌های درمانی سرطان پروستات است.
قنبری مطلق، رئیس اداره پیشگیری از سرطان وزارت بهداشت  با اشاره به آخرین وضعیت روش های درمانی سرطان در کشور اظهار کرد: در حال حاضر روش های درمانی بیماری سرطان در کشورمان از رشد قابل توجهی برخوردار شده است. امروزه یکی از سرطان های شایع در بین مردان بعد از سرطان معده، پروستات است. 
او ادامه داد: پروستات از جمله سرطان‌های درمان پذیر است. انتخاب روش‌های درمانی بستگی به مرحله بروز بیماری در افراد و انتشار سلول‌های سرطانی در بدن دارد.
رئیس اداره سرطان وزارت بهداشت بیان کرد: در حال حاضر جراحی و رادیوتراپی از جمله روش های درمانی سرطان پروستات است و اگر بیمار دچار متاستاز شده باشد، هورمون درمانی به عنوان درمان اول در سرطان پروستات محسوب می‌شود. امروزه رادیوتراپی در مراحل پیشرفته بیماری تسکین دهنده دردهای استخوانی است.
او افزود: در حال حاضر جراحی سهم ۵۰ درصدی ، رادیوتراپی سهم ۴۰ درصدی و شیمی درمانی سهم ۱۰ درصدی در درمان سرطان در کشورمان دارد. در گذشته درمان های دو بعدی برای سرطان در نظر گرفته میشد که بعد از سی تی اسکن درمان های سه بعدی انجام می گرفت.
مطلق گفت: افراد باید به کاهش وزن بی‌مورد، وجود خون در مدفوع و ادرار و بروز توده در سینه توجه کنند. مردان بالای ۵۰ سال باید به طور مرتب تست PSA را انجام دهند.