رویداد ایران
hamburger menu
search
رویداد ایران > خبرها > عوارض مصرف خودسرانه ژلوفن

عوارض مصرف خودسرانه ژلوفن

انتشار
اگر از مشکلات کلیه و کبد رنج می‌برید یا ناراحتی قلبی دارید باید از مصرف خودسرانه دارو‌های ضدالتهاب بپرهیزید وفقط این دارو‌ها را با مشورت پزشک مصرف کنید. یکی از این دارو‌ها ژلوفن یا همان ایبوپروفن ژله‌ای است که اگر بیش از حد مصرف شود، عوارض جبران ناپذیری را به همراه دارد.
داروی ژلوفن یا همان ایبوپروفن ژله ای، جزو دارو‌هایی است که اگر بیش از حد مصرف شود، عوارض جبران ناپذیری را به همراه دارد.
به گزارش ایلنا، اگر از مشکلات کلیه و کبد رنج می‌برید یا ناراحتی قلبی دارید باید از مصرف خودسرانه دارو‌های ضدالتهاب بپرهیزید وفقط این دارو‌ها را با مشورت پزشک مصرف کنید. یکی از این دارو‌ها ژلوفن یا همان ایبوپروفن ژله‌ای است که اگر بیش از حد مصرف شود، عوارض جبران ناپذیری را به همراه دارد.
این دارو در بیماران قلبی باعث افزایش حملات و همچنین باعث خونریزی از معده می‌شود؛ به خصوص در افراد بالای ۶۵ سال. دیکلوفناک، پیروکسیکام و ناپروکسن از این دسته دارو‌ها محسوب می‌شوند که به صورت موضعی، خوراکی و تزریقی به‌کار می‌روند. اگرچه این دارو‌ها حتما باید با نسخه پزشک مصرف شوند امابه دلیل او تی سی بودن آن‌ها جزو دارو‌های فروش بدون نسخه در داروخانه‌ها عرضه می‌شوند و یکی از پر مصرف‌ترین دارو‌ها هستند که به طور خودسرانه استفاده می‌شوند.
بیماران آسمی ژلوفن را با احتیاط مصرف کنند
بیمارانی که آسم دارند باید در مصرف این دارو‌ها احتیاط کنند، زیرا مصرف ژلوفن حملات آسم را به همراه دارد. در کل دارو‌هایی که فروش آن‌ها بدون نسخه پزشک صورت می‌گیرد بدون عارضه نیستند و باید حتما با دستور پزشک مصرف شوند.
امتیاز: 5 (از 1 رأی )
نظرشما
کد را وارد کنید: *
عکس خوانده نمی‌شود