hamburger menu
search

redvid esle

redvid esle

رویداد ایران > رویداد > علمی > (اینفوگرافیک) قدرت گاز گرفتن کدام حیوان بیشتر است؟

(اینفوگرافیک) قدرت گاز گرفتن کدام حیوان بیشتر است؟

اورکاها دارای نیروی گاز گرفتن حدود ۱۹,۰۰۰ psi هستند که قوی ترین در قلمرو حیوانات است.

نیروی گاز گرفتن مقدار نیرویی است که توسط ماهیچه ها و استخوان های فک بالا و پایین در هنگام گاز گرفتن حیوان ایجاد می شود که بر حسب پوند بر اینچ مربع (psi) اندازه گیری می شود.

داده های مربوط به نیروی گاز گرفتن حیوانات که در اینفوگرافیک زیر استفاده شده از WorldAtlas و Live Science بدست آمده است.

102_11zon (2)

اورکاها قوی ترین نیروی گاز گرفتن را دارند

اورکاها دارای نیروی گاز گرفتن حدود ۱۹,۰۰۰ psi هستند که قوی ترین در قلمرو حیوانات است. برای درک آن، در نظر بگیرید که برای خرد کردن یک ماشین به ۲,۵۰۰ psi نیاز است و میانگین نیروی گاز گرفتن یک انسان بالغ حدود ۱۶۰ psi است.

103_11zon (2)

اورکاها شکارچیانی هستند که در راس زنجیره غذایی اقیانوس ها قرار می گیرند. آنها بسیاری از موجودات دریایی از جمله ماهی، ماهی مرکب، دلفین ها، فوک ها، شیرهای دریایی و نهنگ های دیگر را شکار می کنند. ماده های این گونه می توانند تا ۴,۰۰۰ کیلوگرم وزن داشته باشند و تا ۵۰ سال عمر کنند.

104_11zon (2)

نیروی گاز گرفتن تمساح های نیل و آب شور بین ۳,۷۰۰ تا ۵,۰۰۰ psi است. کروکودیل های آب شور بزرگترین خزندگان زنده دنیا هستند. تمساحها از نیروی گاز گرفتن قوی خود برای گرفتن طعمه استفاده می‌کنند و سپس شروع به چرخاندن سریع بدنش در آب می کند. این حرکت چرخشی به شکار اجازه نمی دهد که تعادل خود را حفظ کند و اغلب منجر به فلج شدن یا کشته شدن شکار می شود. در بزرگسالی، اندازه آنها به ۱,۰۰۰ کیلوگرم می رسد و همچنین از شکارچیان زنجیره غذایی محسوب می شوند.

105_11zon (2)

سومین حیوان لیست ما، کوسه سفید بزرگ است که نیروی گاز گرفتنی حدود ۴,۰۰۰ psi دارد و به آن اجازه می دهد حیواناتی مانند فوک ها و شیرهای دریایی را شکار کند. با این حال، کوسه های سفید جوان اغلب طعمه های کوچکتری مانند ماهی را شکار می کنند.

منبع: روزیاتو

منبع: faradeed-196733

امتیاز: 0 (از 0 رأی )
برچسب ها
نظرشما
کد را وارد کنید: *
عکس خوانده نمی‌شود
نظرهای دیگران
نظری وجود ندارد. شما اولین نفری باشید که نظر می دهد