hamburger menu
search

redvid esle

redvid esle

رویداد ایران > رویداد > فرهنگی > تمجید و تعریف دوباره از فیلم‌ اصغرفرهادی

تمجید و تعریف دوباره از فیلم‌ اصغرفرهادی

«تد ساراندوس» (Ted Sarandos)، مدیرعامل مشترک نتفلیکس از جهان شمولی فیلم اصغرفرهادی تعریف می کند.

مدیر نتفلیکس می‌گوید پلتفرم‌هایی مانند نتفلیکس با پخش فیلم‌هایی مثل «جدایی نادر از سیمین» بینندگان را با فرهنگ‌های دیگر آشنا و همدل‌تر می‌کنند.

به‌  گزارش کافه سینما از دیجیاتو، «تد ساراندوس» (Ted Sarandos)، مدیرعامل مشترک نتفلیکس می‌گوید سرویس‌های استریم دنیا را به مکانی کوچک‌تر و امن‌تر تبدیل کرده‌اند. او می‌گوید پلتفرم‌هایی مانند نتفلیکس بینندگان را با فرهنگ‌های دیگر آشنا و همدل‌تر می‌کنند. او دراین‌باره به فیلم «جدایی نادر از سیمین»، ساخته «اصغر فرهادی» اشاره کرد که در جامعه جهانی بازخوردهای زیادی داشت.

تد ساندروس به‌تازگی در پادکست Hard Fork درباره مزیت‌های فرهنگی پلتفرم‌های پخش آنلاین مانند نتفلیکس صحبت کرده است. او دراین‌باره گفت:

«من فکر می‌کنم [پخش محتوای آنلاین و استریم] نه‌تنها برای فرهنگ عالی است، بلکه به طرز عجیبی جهان را به مکانی امن‌تر تبدیل کرده است.»

تد ساراندوس که در سال 2020 مدیرعامل نتفلیکس شد، اکنون به همراه «گرگ پیترز» (Greg Peters)، مدیریت نتفلیکس را برعهده دارد. در طول مدت تصدی او، این شرکت از رشد جهانی استریم سود هنگفتی به دست آورده است. در سه‌ماهه اول سال 2024 این شرکت 9.37 میلیارد دلار درآمد به دست آورد و حدود 9.3 میلیون مشترک جدید نیز در سراسر جهان به این شبکه اضافه شدند.

ساراندوس می‌گوید که با آشناکردن بینندگان با قصه‌هایی از فرهنگ‌های دیگر، ما انسان‌ها در مجموع نسبت به یکدیگر همدل‌تر شده‌ایم. او گفت که فیلم برنده اسکار در سال 2011، «جدایی نادر از سیمین» یا «A Separation»، نمونه خوبی از این قضیه است.

این فیلم درباره یک زوج ایرانی از طبقه متوسط ​​است که برای رسیدن به چشم‌انداز تازه‌ای در زندگی، مجبور به جدایی می‌شوند. او گفت که با تماشای این فیلم متوجه می‌شویم که «ما چقدر در سراسر جهان با یکدیگر وجه اشتراک داریم. قصه‌گویی دنیا را به مکانی کوچک‌تر و امن‌تر تبدیل می‌کند.»

به‌عبارت دیگر ساراندوس معتقد است که الگوریتم‌های نتفلیکس به گردهم‌آوردن محتواهای گوناگون از سراسر جهان کمک کرده است. برای مثال، سریال جدید «Baby Reindeer» نیز که اکنون در میان برترین سریال‌های نتفلیکس قرار دارد، در ابتدا پیش از آنکه الگوریتم‌های نتفلیکس شروع به ارائه آن به بینندگان جهانی کند، صرفاً مخاطبین بریتانیایی را به خود جلب کرده بود. ساراندوس دراین‌باره گفت:

«وقتی چیزی در یک کشور به این اندازه بزرگ می‌شود، احتمالاً در خارج از آن کشور نیز مخاطبان زیادی برای آن وجود دارد.»

این سریال قصه واقعی یک استند‌آپ کمدین را روایت می‌کند که توسط یک زن مورد تعقیب و آزارواذیت قرار می‌گیرد.

 

منبع: etemadonline-666537

امتیاز: 0 (از 0 رأی )
برچسب ها
نظرشما
کد را وارد کنید: *
عکس خوانده نمی‌شود
نظرهای دیگران
نظری وجود ندارد. شما اولین نفری باشید که نظر می دهد