hamburger menu
search

redvid esle

redvid esle

محرم 1403-شماره 4

زندگی زیبا

از کنار خیمه¬های محرم که رد می¬شوی، احساس غربت نمی¬کنی، فکر می¬کنی تو هم سهمی در آن داری. اصلا مال خودت هست مال نزدیک¬ترین فردی که می¬شناسی. مال یک دوست صمیمی


از کنار خیمه ­های محرم که رد می­ شوی، احساس غربت نمی­ کنی، فکر می­ کنی تو هم سهمی در آن داری. اصلا مال خودت هست مال نزدیک­ترین فردی که می­ شناسی. مال یک دوست صمیمی و قدیمی. این خیمه را دور نمی­ دانی و دور هم نمی ­زنی. درست روبروی آن می­ ایستی، نگاه می ­کنی. با این که دلت می­ خواهد مال خودت باشد دوست داری دیگران هم در آن حضور داشته باشند. فکر می­ کنی هر چه دیگران بیشتر باشند، بیشتر مال تو می ­شود. صمیمی­ تر می­ شود. با این همه فرقی نمی­ کند که خیمه با یک نفر تشکیل شده باشد یا میلیونی باشد. همه آنها بوی امام را می­ دهد. بوی شهادت را می ­دهد. و شهید، شاهد است و امام شهیدان بیش از هر کس دیگری شاهد است. ای امام شهادت و آگاهی، ما آمده­ایم تا با نام تو اعتبار پیدا کنیم و از مرگ دنیا به زندگی زیبا وارد شویم. دستان ما را بگیر و دلهایمان را با خیمه خودت، پیوند بده!

امتیاز: 5 (از 1 رأی )
نویسنده
سعید آقایی جشوقانی
سعید آقایی جشوقانی
سعید آقایی، بیش از همه یک "دوست کتاب" به حساب می‌آید.
او کارشناسی ارشد هنر دارد، ۴ مجموعه شعر و ۱ مجموعه داستان و ۲ کتاب نثر ادبی منتشر کرده. ۱۲ نمایشگاه انفرادی نقاشی داشته و نوشتن را در گونه های مختلف تجربه کرده است.

نظرشما
کد را وارد کنید: *
عکس خوانده نمی‌شود
نظرهای دیگران
نظری وجود ندارد. شما اولین نفری باشید که نظر می دهد