hamburger menu
search

redvid esle

redvid esle

رویداد ایران > رویداد > اقتصادی > مقاومت بازار شکست؛ قیمت خودرو کاهشی شد/ دلار قیمت‌ها را پایین کشید/ + جدول قیمت

مقاومت بازار شکست؛ قیمت خودرو کاهشی شد/ دلار قیمت‌ها را پایین کشید/ + جدول قیمت

اقتصادنیوز: بازار خودرو‌های داخلی و مونتاژی امروز، همزمان با کاهش نرخ دلار و سایر بازارهای موازی شکل کاهشی به خود گرفت.

به گزارش اقتصادنیوز؛ طی هفته‌های اخیر بازار خودرو روند آرامی داشت، اما امروز این روند تغییر کرد و شاهد افت قیمت در بازار داخلی‌ها و مونتاژی‌ها بودیم. به گفته فعالان بازار خودرو نوسان رو به پایین نرخ دلار و سایر بازارهای موازی در کاهشی شدن بازار خودرو اثرگذار بوده است.

از شنبه هفته جاری و با مشخص شدن نتیجه دور چهاردهم انتخابات ریاست جمهوری بازار خودرو در کنار بازارهای موازی شکل آرام اما بدون تغییر به خود گرفت بودند، اما امروز نوسان کاهشی به بازار بازگشت و شاهد افت قیمت در بازار بودیم.

با بررسی بازار می‌توان گفت بیشترین کاهش قیمت امروز به «اطلس» و «پژو پارس LX» رسید و سایر خودروها با نوسان اندک و یا بدون تغییر در بازار قیمت‌گذاری شدند.

قیمت محصولات ایران خودرو

در میان محصولات ایران خودرو امروز قیمت خودروهای «دنا پلاس توربو اتومات»، «پژو207 پانوراما اتوماتیک»، «هایماS7»، «تارا اتوماتV2»، «پژو پارس LX» و «رانا پلاس» مورد ارزیابی قرار گرفت. بر اساس گزارش خبرنگار اقتصادنیوز و بنابر اطلاعات قیمتی کارنامه، «دنا پلاس توربو اتومات» در بازار امروز 940 میلیون تومان قیمت خورد. از سوی دیگر با بررسی بازار می‌‌توان گفت «پژو 207 اتوماتیک موتورU5P » مدل 1402 هم 995 میلیون تومان قیمت‌گذاری شد و شکل کاهشی داشت. به گزارش اقتصادنیوز، «هایما  S7پلاس» هم یک میلیارد و 675 میلیون تومانی ماند. ارزیابی‌ها همچنین نشان می دهد امروز «تارا V2 اتومات» مدل 1402 در بازار 915 میلیون تومان قیمت‌گذاری شد و تغییر قیمت نداشت. «رانا پلاس» هم بدون تغییر در بازار 586 میلیون تومان قیمت خورد. اما در میان پرطرفدارهای ایران خودرو «پژو پارسLX» هم امروز ترمز کشید و  874 میلیون تومانی شد و کاهش قیمت داشت.

اقتصاااد 19

قیمت محصولات سایپا

در میان محصولات سایپا، امروز قیمت خودروهای «شاهینG»، «تیبا هاچ‌بکEX»، «کوییک دنده‌ایR»،«کوییک دنده‌ایS»، «اطلس» و «ساینا دنده‌ایS» مورد ارزیابی قرار گرفتند. از سوی دیگر امروز «شاهینG» در بازار 700 میلیون تومانی شد. خانواده کوییک هم امروز کمی شکل کاهشی داشتند و با این شرایط «کوییک‌R دنده‌ای» در بازار 425 میلیون تومان قیمت خورد و «کوییک دنده‌ایS» هم 406 میلیون تومان قیمت‌گذاری شد. به گزارش اقتصادنیوز، ارزیابی بازار همچنین نشان می‌دهد «تیبا هاچ‌بکEX» هم امروز قیمت‌گذاری نشد به گفته فعالان بازار توقف تولید این خودرو موجب شده تا در بازار کشف قیمت نشود . بررسی بازار همچنین نشان می‌دهد «ساینا دنده‌ای S» هم در بازار 415 میلیون تومان قیمت‌ خورد و قیمت «اطلس» هم با کاهش در بازار 545 میلیون تومانی شد.

اقتصاد 19

منبع: eghtesadnews-658724

امتیاز: 0 (از 0 رأی )
برچسب ها
نظرشما
کد را وارد کنید: *
عکس خوانده نمی‌شود
نظرهای دیگران
نظری وجود ندارد. شما اولین نفری باشید که نظر می دهد