hamburger menu
search

redvid esle

redvid esle

رویداد ایران > رویداد > علمی > (تصاویر) طرح‌ جدید پهپاد‌های آمریکایی بدون نیاز به باند فرود

(تصاویر) طرح‌ جدید پهپاد‌های آمریکایی بدون نیاز به باند فرود

هواپیما‌های آزمایشی یا X-plane‌ها برای اهداف تحقیقاتی گوناگونی از جمله نمایش فناوری یا مفاهیم جدید، موشک‌های آزمایشی آمریکا ساخته می‌شوند. این هواپیما‌ها معمولاً پشت در‌های بسته توسعه می‌یابند.

سازمان پژوهش‌های پیشرفته دفاعی آمریکا یا همان دارپا (DARPA) از سال ۲۰۱۳ به دنبال طراحی بهینه یک هواپیمای آزمایشی یا X-plane است که می‌تواند بدون نیاز به باند فرود، خلبان یا تیم‌های پشتیبانی به پرواز درآید، در هوا معلق بماند و به صورت عمودی فرود آید. این پهپاد‌ها با تحمل پرواز‌های طولانی مدت، برای ارتش ایالات متحده طراحی شده است تا بتواند از یک کشتی بلند شود و مقادیر زیادی مهمات یا بار را برای نبرد حمل کند.

به گزارش روزیاتو، هواپیما‌های آزمایشی یا X-plane‌ها برای اهداف تحقیقاتی گوناگونی از جمله نمایش فناوری یا مفاهیم جدید، موشک‌های آزمایشی آمریکا ساخته می‌شوند. این هواپیما‌ها معمولاً پشت در‌های بسته توسعه می‌یابند.

طرح‌های جدید پهپاد‌های آمریکایی بدون نیاز به باند فرود و تیم‌های پشتیبانی

این آژانس گفت: پهپاد‌های کوچک باید بتوانند مانند یک هلیکوپتر از عرشه‌های پروازی کشتی‌ها و مکان‌های دور افتاده در اغلب شرایط آب و هوایی به صورت عمودی بلند شوند و فرود آیند، اما مأموریت‌های پروازی را مانند یک هواپیمای بالدار بسیار کارآمد در حالی که بار مفید قابل توجهی را در صورت نیاز حمل می‌کنند، انجام دهند.

مسافت و شرایط پرواز

شرکت وایلدکت (Wildcat) اهداف دارپا را برای یک شعاع ماموریت ۴۵۰ مایل دریایی و بیش از ۱۲ ساعت تحمل در ایستگاه با حدود ۲۷ کیلوگرم بار مفید برآورده می‌کند.

طراحی‌های این شرکت از اهداف برنامه برای بازیابی در شرایط دریایی و سرعت کروز فراتر می‌رود و با قابلیت عملیات در شرایط دریایی و باد‌های شدید، و شتاب بیش از ۱۰۰ گره برای پوشش سریع مسافت‌های طولانی در دریا یا خشکی، برنامه دارد.

طراحی هواپیمای بدون سرنشین و با قدرت باتری سیکورسکی (Sikorsky) به گونه‌ای است که در حالت ایستاده بر روی دم خود قرار می‌گیرد، همانند یک هلیکوپتر از زمین بلند می‌شود، و سپس برای پرواز افقی مانند یک هواپیما به جلو خم می‌شود. این طراحی به منظور کاهش نیاز به باند فرود و امکان پرتاب و بازیابی آسانتر در شرایط مختلف میدان نبرد انجام شده است.

شرکت کارم ایرکرفت (Karem Aircraft) هواپیمایی را پیشنهاد داده است که با استفاده از یک روتور قابل تغییر موقعیت، قادر به پرواز مستقیم به بالا و معلق ماندن در هوا زمانی که روتور در موقعیت بالا قرار دارد، و سپس وقتی که روتور در موقعیت جلو قرار می‌گیرد، هواپیما را با سرعت‌های بالا به جلو هدایت می‌کند. این فناوری به هواپیما اجازه می‌دهد تا بدون نیاز به باند فرود، به صورت عمودی برخاسته و در هوا معلق بماند و سپس به سرعت به حرکت درآید، که این امر می‌تواند در شرایط مختلف نظامی بسیار مفید باشد.

منبع: fararu-744183

امتیاز: 0 (از 0 رأی )
برچسب ها
نظرشما
کد را وارد کنید: *
عکس خوانده نمی‌شود
نظرهای دیگران
نظری وجود ندارد. شما اولین نفری باشید که نظر می دهد