hamburger menu
search

redvid esle

redvid esle

رویداد ایران > رویداد > فرهنگی > (تصاویر) سوتی های جالب فیلمبرداری سریال یوسف پیامبر که از چشم ها دور ماند

(تصاویر) سوتی های جالب فیلمبرداری سریال یوسف پیامبر که از چشم ها دور ماند

در این مطلب به سوتی های سریال یوسف پیامبر پرداخته ایم. تا آخر مطلب با ما همراه باشید.

سوتی های جالب سریال یوسف پیامبر: یوسف پیامبر مجموعهٔ تلویزیونی ایرانی بر پایهٔ داستان زندگی یوسف مطابق با روایت قرآن و منابع اسلامی، به نویسندگی و کارگردانی فرج‌الله سلحشور است که در ۴۵ قسمت از ۷ تیر ۱۳۸۷ تا ۱۱ اردیبهشت ۱۳۸۸ از شبکه یک سیما پخش شد. این سریال سال‌های بعد نیز از شبکه آی فیلم بازپخش شده است. از جمله بازیگران این مجموعه، مصطفی زمانی، کتایون ریاحی، محمود پاک‌نیت و جعفر دهقان هستند.

داستان سریال یوسف پیامبر

داستان این سریال از این قرار است که زمانی که یعقوب، مردمان بنی‌اسرائیل را به یکتاپرستی خوانده و از پرستش خدایان مختلف انذار می‌دهد؛ خدا، پیامبر بعدی را در نسل او قرار داده و یوسف را به وی عطا می‌کند که چهره‌ زیبایی دارد. یوسف در کودکی رؤیایی می‌بیند که در آن خورشید، ماه و ۱۱ ستاره برای او به سجده می‌افتند.

یعقوب که این رؤیا را می‌شنود به او توصیه می‌کند تا آن را از برادران خود پنهان کند. پس از چندی، برادران یوسف که به علاقهٔ پدرشان نسبت به یوسف حسودی می‌کردند، او را به چاه می‌اندازند و در حضور یعقوب مدعی می‌شوند که یوسف را گرگ خورده است و پیراهن خونی جعلی را به یعقوب نشان می‌دهند. پس از مدتی کاروانی او را از چاه درآورده و به عزیز مصر، پوتیفار، می‌فروشند و پوتیفار او را به عنوان غلام به همسرش زلیخا هدیه می‌دهد.

زلیخا شیفته یوسف می‌شود و زمانیکه زلیخا از او خواست با او وارد بستر شود یوسف فرار کرد. پوتیفار فرا می‌رسد و تمام تقصیرات گردن یوسف می‌افتد و یوسف به زندان می‌رود و هشت سال آنجا می‌ماند؛ اما به واسطهٔ یکی از دوستان خود در زندان که مدت‌ها پیش آزاد شده و به پادشاه مصر آمنهوتب خدمت می‌کند به کمک علم تعبیر خواب، خوابِ فرمانروا را تعبیر کرده و با خِرَد خود به یکی از نزدیکان به فرمانروا تبدیل شده و پس از مرگ پوتیفار عزیز مصر می‌شود.

سرانجام پس از سال‌ها دوری، یوسف طی یک معجزه زلیخای پیر را به زلیخای جوان و زیبا تبدیل و با او ازدواج می‌کند؛ و بالاخره پس از سی و چند سال دوری، پدرش را پیدا کرده و او را با خود به مصر می‌برد.

سوتی های جالب سریال یوسف پیامبر

در ادامه این مطلب به سوتی های سریال یوسف پیامبر پرداخته ایم. تا آخر مطلب با ما همراه باشید.

سوتی اول

این سوتی مربوط به قسمنت 41 و ملاقات حضرت یوسف و برادرش بنیامین است. در سکانس های محتلف یوسف هیچ خال سیاهی در دست چپش ندارد. اما زمانی که بنیامین صحبت از خال سیاه می کند، خال در دست چپ یوسف ظاهر می شود.

135

136

سوتی دوم

این سوتی نیز مربوط به قسمت 41 و آمدن برادرن یوسف برای گرفتن گندم است. در تصویر شاهد عبور اتومبیل در پس زمینه هستیم.

137

سوتی سوم

اسن سکانس مربوط به مرگ بوتیفار است. در حالی که افراد در صدد انتقال جسد وی به ان سوی نیل و سرزمین مردگان هستند، شما تعدادی از افراد را سوار بر قایق موتوری می بنید. احتمالا این افراد از دست اندرکاران سریال هستند.

138

سوتی چهارم

سوتی چهارم مربوط به قسمتی است که حضرت یوسف به زندان می افتد. او در میان زندانیان محبوب می شود. او به زندانیان می گوید که چرا در وضعیت کثیف و آلوده زندان زندگی می کنند. همانطور که می دانید نماد محیط کثیف در کنار آلودگی موش است. شما در تصویر می بینید که موجوداتی شبیه موش بدون دم که همان همستر هستند در تصویر وجود دارد. همسترها موجودات حساسی هستند که ضربه می تواند سبب مرگ آن ها شود. اگر یادتان باشد افراد هنگام جارو زدن ضربه هایی هم به این همسترها می زدند.

139

منبع: چشمک

منبع: faradeed-192515

امتیاز: 0 (از 0 رأی )
برچسب ها
نظرشما
کد را وارد کنید: *
عکس خوانده نمی‌شود
نظرهای دیگران
نظری وجود ندارد. شما اولین نفری باشید که نظر می دهد