hamburger menu
search

redvid esle

redvid esle

رویداد ایران > استان ها > فارس > لزوم طراحی برنامه‌های فرهنگی برای جذب دانش‌آموزان به نمازجمعه

مدیرکل آموزش و پرورش فارس تاکید کرد:

لزوم طراحی برنامه‌های فرهنگی برای جذب دانش‌آموزان به نمازجمعه

مدیرکل آموزش و پرورش فارس ضمن بیان اینکه تریبون نمازجمعه از مهمترین و ‌موثرترین تریبون‌های موثر درجامعه است، بر لزوم طراحی برنامه‌های فرهنگی با هدف جذب دانش‌آموزان به نماز جمعه تاکید کرد.

فرشید قاسمی در دیدار رئیس و اعضای ستاد نمازجمعه شهر شیراز، گفت: ایجاد انگیزه های مختلف برای حضور دانش آموزان از مهمترین راهکارهای حضور این قشر در نمازجمعه است.

مدیرکل آموزش و پرورش فارس گفت: هنگامی که دانش‌آموزان در نمازجمعه حضور پیدا کنند قطعا با فضای معنوی و اجتماعی که در انجا وجود دارد این تجربه حضور برای او بسیار موثر و ماندگار خواهد بود.

قاسمی به عنوان مثال ایجاد فضا برای اجرای سرودهای دانش‌آموزی و دراختیار قرار دادن تریبون در زمان‌هایی هرچند کوتاه به دانش‌آموزان را از جمله این مشوق ها برای حضور این قشر در نمازجمعه عنوان کرد.

مدیرکل آموزش و پرورش فارس برگزاری مسابقات فرهنگی برای دانش‌آموزان و تشویق آنها را از دیگر برنامه های انگیزاننده حضور در نمازجمعه دانست.

رییس ستاد نمازجمعه شیراز نیز در این دیدار خواستار ایجاد کارگروهی برای تدوین تفاهم نامه ای جامع و کامل برای استفاده از ظرفیت جوانان و نوجوانان در نمازجمعه شد.

احمد فخازاده جدیت در اجرای این تفاهم نامه را از اهم خواسته های ستاد نمازجمعه از اموزش و پرورش استان عنوان کرد.

رییس ستاد نمازجمعه شیراز توجه این ستاد را بر استفاده از ظرفیت جوانان دانست و گفت: نمازجمعه دارای کارکرد و ابعاد مختلف عبادی، سیاسی و اجتماعی است که ستاد نمازجمعه در همه این ابعاد توجه و تمرکز دارد.

فخارزاده کارکرد اجتماعی را در کنار سایر کارکردها را مورد تاکید ستاد نمازجمعه دانست.

رییس ستاد نمازجمعه شیراز برپایی میزهای خدمت همزمان با برگزاری نمازجمعه را یکی از برنامه های حوزه اجتماعی ستاد نمازجمعه عنوان کرد.

رییس ستاد نمازجمعه شیراز توجه به محرومیت زدایی را نیز از جمله کارکردهای دیگر ستاد نمازجمعه در حوزه اجتماعی عنوان کرد.

فخارزاده گفت: ستاد نمازجمعه بخش دولتی نیست و اعتبارات دولتی ندارد اما درکنار دولت ها مشغول به کارهای فرهنگی است.

وی گفت: ستاد نمازجمعه استان توجه ویژه ای به امر جوان‌گرایی دارد و بخش اعظمی از نیروهایی که در این ستاد مشغول به فعالیت هستند از جوانان هستند.

رییس ستاد نمازجمعه شیراز ایجاد ارتباط با سازمانها و‌ نهادهایی که ارتباط با جوانان و نوجوانان دارند را از جمله سیاست های این ستاد عنوان کرد و گفت:اموزش و پرورش مهمترین دستگاهی هست که این ارتباط در ان وجود دارد.

رییس ستاد نمازجمعه شیراز بااشاره به اینکه توجه به نسل جوان و نوجوان مطالبه جدی رهبری و همچنین نماینده ایشان در استان است، گفت: سازماندهی جوانان در حوزه ستاد نمازجمعه و حضور موثر انها در این جایگاه از مواردی هست که در دستور کار ستاد نمازجمعه شیراز قرار دارد.

فخارزاده گفت: پیش نویس تفاهم نامه ای نیز در این خصوص تدوین شده تا زمینه حضور موثر جوانان ونوجوانان شهر شیراز در ستاد نمازجمعه فراهم گردد.

وی بر استفاده از ظرفیت جوانان در بخش های مدیریتی برگزاری نمازجمعه تاکید و اضافه کرد: نمازجمعه بستری مناسب برای رشد و حضور اجتماعی دانش اموزان است و استعدادهای قرانی در این فضا امکان تبلور و بروز دارد.

انتهای پیام

امتیاز: 0 (از 0 رأی )
نظرشما
کد را وارد کنید: *
عکس خوانده نمی‌شود
نظرهای دیگران
نظری وجود ندارد. شما اولین نفری باشید که نظر می دهد