hamburger menu
search

redvid esle

redvid esle

رویداد ایران > رویداد > اجتماعی > خبر مدیرکل امنیتی استانداری تهران درباره امتحانات دانش‌آموزان

خبر مدیرکل امنیتی استانداری تهران درباره امتحانات دانش‌آموزان

مدیر کل امنیتی استانداری تهران اعلام کرد: امتحانات نهایی دانش آموزان استان تهران امن برگزار می‌شود.

به گزارش شبکه شرق، مدیرکل امنیت امنیتی و انتظامی استانداری تهران از برگزاری امن امتحانات نهایی دانش آموزان استان خبر داد و گفت: تدابیر امنیتی و انتظامی و ترافیکی اتخاذ شده است.

سیدکمال سادات، مدیرکل امنیت امنیتی و انتظامی استانداری تهران پیش از ظهر پنج‌شنبه «۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۳»، در جلسه کمیسیون حفاظت از آزمون‌های استان تهران که با حضور مرتضی رضایی، مدیرکل ارتباطات و فن‌آوری اطلاعات استان تهران و نمایندگان آموزش و پرورش شهر تهران و شهرستان‌های استان تهران، نماینده سازمان سنجش، نمایندگان دستگاه‌های خدمات رسان و دیگر اعضا برگزار شد، با تاکید بر امنیت روانی دانش‌آموزان اظهار کرد: امتحانات نهایی امسال به دلیل تاثیر ۵۰ درصدی آن در سوابق کنکور اهمیت زیادی برای دانش‌آموزان و خانواده‌های آنان دارد، لذا نه تنها باید ابعاد امنیتی و فیزیکی در نظر گرفته شود بلکه باید توجه به امنیت روانی دانش‌موزان در دستورکار قرار داده شود.

سادات گفت: به خانواده‌ها این اطمینان خاطر داده شود که دانش‌آموزان در شرایط کامل و جامع و ایمن در حوزه امتحانی شرکت می‌کنند.

مدیرکل امنیتی و انتظامی استانداری تهران با بیان اینکه دانش آموزان آینده سازان جامعه هستند، ادامه داد: لازم است با ایجاد تبلیغات محیطی و استفاده از فضاهای مجازی و ظرفیت‌های صدا وسیما، نشاط و شادابی و امید آفرینی در بین جوانان، نوجوانان و دانش آموزان را افزایش دهیم که خود باعث می‌شود، دانش آموزان مسئولیت پذیر و هدفمند شوند.

مدیرکل امنیتی و انتظامی استانداری تهران با بیان این‌که ۳۲۵ هزار دانش آموز استان تهران در امتحانات نهایی شرکت می‌کنند به تامین امنیت فیزیکی و روانی در ۶۹۱ حوزه برگزاری امتحانات نهایی اشاره کرد.

مدیرکل امنیتی و انتظامی استانداری تهران افزود: تامین رفاه و آسایش دانش آموزان چه در زمینه حمل‌و‌نقل عمومی و مسائل محیط برگزاری آزمون در زمان شرکت آزمون نهایی سبب کاهش استرس دانش‌آموزان در روزهای برگزاری امتحانات نهایی خواهد شد.

گفتنی است که در این جلسه هماهنگی‌های لازم بین دستگاه‌های امنیتی، انتظامی، خدمات رسان، اورژانس و آتش نشانی، انجام و تمهیدات ترافیکی و حمل و نقل عمومی اندیشیده شد.

منبع: sharghdaily-930978

امتیاز: 0 (از 0 رأی )
برچسب ها
نظرشما
کد را وارد کنید: *
عکس خوانده نمی‌شود
نظرهای دیگران
نظری وجود ندارد. شما اولین نفری باشید که نظر می دهد