hamburger menu
search

redvid esle

redvid esle

رویداد ایران > رویداد > اقتصادی > خبر خوش برای مازندرانی‌ها/ تامین زمین برای ساخت مسکن در این استان

خبر خوش برای مازندرانی‌ها/ تامین زمین برای ساخت مسکن در این استان

اقتصادنیوز:وزیر راه و شهرسازی، گفت: ۴۰۶ هکتار زمین شهری در مازندران برای اجرای نهضت ملی مسکن تامین شد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، مهرداد بذرپاش وزیر راه و شهرسازی در جریان سفر به مازندران از تامین 406 هکتار زمین شهری در این استان برای اجرای طرح نهضت ملی مسکن خبر داد و اظهار داشت: مشکل تامین زمین یکی از مشکلات اصلی در مازندران بوده و  در این سفر عملیات اجرایی ساخت 22 هزار واحد مسکونی در 226 هکتار زمین با ایجاد سه شهرک مسکونی آغاز می‌شود.

خبر مرتبط
دست دلالان از بازار مسکن کوتاه می‌شود/ راه‌اندازی سامانه برآورد قیمت منطقه‌ای مسکن
دست دلالان از بازار مسکن کوتاه می‌شود/ راه‌اندازی سامانه برآورد قیمت منطقه‌ای مسکن

اقتصادنیوز: مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی گفت: برای جلوگیری از قیمت‌سازی کاذب در بازار مسکن، طبق قانون قرار شد سامانه‌ای برای برآورد قیمت به صورت منطقه‌ای ایجاد شود و دیگر قیمت سازی توسط مشاوران املاک یا دلالان نخواهد بود.

وزیر راه و شهرسازی افزود: در 62 شهر در مازندران تاکنون 132 هزار و 335 متقاضی در طرح نهضت اقدام ملی مسکن ثبت نام کردند که از این تعداد 45 هزار و 907 نفر حائز شرایط اولیه هستند.

وزیر راه و شهرسازی، تصریح کرد: مقدار زمین تامین شده شهری برای ساخت واحدهای مسکونی در مازندران، 406 هکتار است که 2 هزار و 471 مورد پرونده ساختمانی صادر شد و 9 هزار و 115 واحد نیز در حال ساخت است.

وی تعداد طرح‌های مصوب در حوزه وزارت راه و شهرسازی در دور نخست سفر رئیس جمهور را 10 مصوبه اعلام کرد و گفت: برای اجرای این طرح‌ها 60 هزار و 350 میلیارد ریال اعتبار مصوب شد که از این میزان 20 هزار و 900 میلیارد ریال توسط سازمان برنامه و بودجه کشور تامین شد.

وزیر راه و شهرسازی تکمیل بزرگراه تهران- شمال،‌ بهسازی راه اصلی هراز،‌ پل‌سفید، بهسازی راه اصلی کرج - چالوس، ری - ورامین و جاده مرزن آباد- کلاردشت، ساری- تاکام، بهسازی راه اصلی دامغان - گلوگاه، بهسازی راه اصلی ساری- جویبار- کیاکلا، نور - چمستان - آمل و نکا - امیرآباد، اصلاح نقاط حادثه خیز و نگهداری راه‌های استان، احداث باند دوم نکا به نیروگاه و جاده بهشهر به بندر امیرآباد، احداث بزرگراه ساری - خزر آباد و آمل - فریدونکنار، بهسازی جاده قدیم آمل- بابل،‌ پل اسپی رود عباس‌آباد، پل پسنده رود عباس‌آباد، زیر گذر نواب کنار گذر نوشهر و تقاطع غیر همسطح فریدونکنار را مهم‌ترین طرح‌های مصوب دور اول سفر رئیس جمهور به مازندران برشمرد.

 

منبع: eghtesadnews-647159

امتیاز: 0 (از 0 رأی )
برچسب ها
نظرشما
کد را وارد کنید: *
عکس خوانده نمی‌شود
نظرهای دیگران
نظری وجود ندارد. شما اولین نفری باشید که نظر می دهد