hamburger menu
search

redvid esle

redvid esle

رویداد ایران > رویداد > اقتصادی > نظر دیوان عدالت درباره افزایش حقوق بازنشستگان/ ماده ۹۶ قانون تامین اجتماعی اجرایی می‌شود؟

نظر دیوان عدالت درباره افزایش حقوق بازنشستگان/ ماده ۹۶ قانون تامین اجتماعی اجرایی می‌شود؟

ظاهراً دیوان عدالت شکایت بازنشستگان و مستمری‌بگیران تامین اجتماعی به عدم اجرای قانون در افزایش مستمری و حقوق بازنشستگان ۱۴۰۲ را وارد ندانسته است.

به گزارش شبکه شرق، بازنشستگان و مستمری‌بگیران سازمان تامین اجتماعی از افزایش ۳۵ درصدی مستمری‌ها ناراضی هستند و آن را در تضاد با ماده ۹۶ قانون تامین اجتماعی می‌دانند.

ظاهراً دیوان عدالت، شکایت جمعی از بازنشستگان در مورد اجرایی نشدن ماده ۹۶ قانون تامین اجتماعی در سال گذشته را مردود دانسته است.

بازنشستگان و مستمری‌بگیران سازمان تامین اجتماعی از افزایش ۳۵ درصدی مستمری‌ها ناراضی هستند و آن را در تضاد با ماده ۹۶ قانون تامین اجتماعی می‌دانند؛ ماده ۹۶ قانون تامین اجتماعی تاکید دارد که افزایش سالانه مستمری بازنشستگان بایستی به اندازه افزایش هزینه‌های زندگی باشد و حالا بازنشستگان قصد دارند از تامین اجتماعی و دولت به دیوان عدالت شکایت کنند.

این در حالیست که منابع خبری از رد شدن شکایت سال گذشته جمعی از بازنشستگان در دیوان عدالت خبر می‌دهند؛ ظاهراً دیوان عدالت شکایت بازنشستگان تامین اجتماعی به عدم اجرای قانون در افزایش مستمری ۱۴۰۲ را وارد ندانسته است. البته این رای هنوز منتشر و رسانه‌ای نشده است.

در این شرایط، مشخص نیست شکایت بازنشستگان در مورد مستمری و حقوق ۱۴۰۳ به کجا خواهد رسید.

منبع: sharghdaily-930901

امتیاز: 0 (از 0 رأی )
برچسب ها
نظرشما
کد را وارد کنید: *
عکس خوانده نمی‌شود
نظرهای دیگران
نظری وجود ندارد. شما اولین نفری باشید که نظر می دهد