hamburger menu
search

redvid esle

redvid esle

دا

«اخوان المسلمین اردن» در خصوص ادعای رویترز مبنی بر همکاری با ایران برای قاچاق سلاح به اردن بیانیه‌ای صادر کرد.

به گزارش شبکه شرق، سخنگوی رسانه‌ای اخوان المسلمین اردن با رد ادعاهای خبرگزاری ‌رویترز مبنی بر قاچاق سلاح به اردن امنیت این کشور را از اصول ملی این جنبش خواند.

در پی ادعای خبرگزاری رویترز مبنی بر دستگیری چند عضو اخوان المسلمین که در همکاری با ایران به دنبال انجام عملیات در اردن بوده اند، سخنگوی اخوان المسلمین واکنش نشان داد.

معاذ الخوالده، سخنگوی جنبش اخوان المسلمین شاخه اردن خبر منتشر شده رویترز را مردود خوانده و تاکید کرد که اخبار منتشر شده برخلاف اصول حرفه‌ای خبری و به نقل از منابع مجهول الهویة بوده و هیچ تلاشی از سوی آن خبرگزاری برای تماس با رهبران جنبش جهت صحت سنجی ادعاهای مطرح شده صورت نگرفته است.

خوالده تاکید کرده است که تغییری در سیاست این جنبش رخ نداده است و امنیت و ثبات اردن از اصول اساسی این جنبش است و تغییری در آن رخ نداده است.

وی افزود: این جماعت در طول دهه ها تاریخ خود خلاف این را انجام نداده است.

الخوالده درج نامش در چنین وقایعی که ربطی به این جماعت ندارد را به شدت محکوم کرد.

وی گفت: انتشار این اخبار در این بازه زمانی با اهداف ناصوابی صورت گرفته است که به دنبال اختلاف افکنی بوده و امنیت و ثبات اردن را هدف قرار داده است.

خوالده در ادامه اشاره کرد: در حالی که در باریکه غزه با یک نسل کشی با بیش از ۱۰۰ هزار شهید و زخمی روبرو هستیم و در ۷۵ امین سالگرد نکبت، وظیفه همگی آن است که به مسئله فلسطین بپردازیم و مقابله با تروریسم رژیم صهیونیستی را دستور کار قرار دهیم.

پیشتر خبرگزاری رویترز مدعی شده بود که ایران با همکاری برخی گروههای اردنی به دنبال انتقال سلاح به این کشور بوده است.

منبع: sharghdaily-930894

امتیاز: 0 (از 0 رأی )
برچسب ها
نظرشما
کد را وارد کنید: *
عکس خوانده نمی‌شود
نظرهای دیگران
نظری وجود ندارد. شما اولین نفری باشید که نظر می دهد