hamburger menu
search

redvid esle

redvid esle

رویداد ایران > رویداد > اقتصادی > سه گانه بورس تهران در روز چهارشنبه+ اینفوگرافیک

سه گانه بورس تهران در روز چهارشنبه+ اینفوگرافیک

اقتصادنیوز: شاخص بورس تهران امروز سه روند متفاوت داشت. در دقایق ابتدایی و انتهایی رشد کرد اما در میانه معاملات نزول کرد. در نهایت پایین‌تر از سطح روز قبل ایستاد.

به گزارش اقتصادنیوز، در معاملات روز چهارشنبه بیست و ششم اردیبهشت ماه 1403، شاخص کل بورس تهران هزار و 76 واحد نسبت به روز کاری گذشته پایین‌تر ایستاد و به سطح 2 میلیون و 164 هزار و 497 واحد رسید. 

شاخص کل هم‌وزن بورس نیز با ریزش هزار و 696 واحدی در رقم 714 هزار و 59 واحدی ایستاد. 

شاخص کل فرابورس با افت 88 واحدی به رقم 23 هزار و 838 واحد رسید. همچنین شاخص هم وزن فرابورس با کاهش 427 واحد به سطح 129 هزار و 351 واحد رسید. 

نمادهای اثرگذار بر شاخص کل بورس و فرابورس

امروز نمادهای فارس، فخوز و شپنا نمادهای قرمز پوش بورس بودند که بیشترین اثر را در افت شاخص کل بورس داشتند. در سوی دیگر نمادهای فملی، وامید و اپال از نمادهای سبز بودند که اثر مثبت بر شاخص داشتند.

در فرابورس نیز نمادهای ارفع، بپاس و خاور بیشترین اثر کاهنده را بر شاخص داشتند و نمادهای تماوند، شصدف و ثباغ نمادهایی هستند که اثر افزایشی بر شاخص کل فرابورس داشتند.

در بین نمادهای پرتراکنش بورس امروز نماد دامین بیشترین تراکنش را داشت و ذوب و وبملت در رتبه‌های بعدی قرار گرفتند. در فرابورس نیز آردینه، خاور و فنر بیشترین تراکنش را داشتند. 

ارزش معاملات سهام 

امروز ارزش معاملات کل بازار سهام به 25 هزار و 349 میلیارد تومان رسید. ارزش معاملات اوراق بدهی در بازار ثانویه 17 هزار و 995 میلیارد تومان بود که 71 درصد از ارزش کل معاملات بازار را در این روز تشکیل می‌دهد.

ارزش معاملات خرد نیز با افزایش 15 درصدی به نسبت روز معاملاتی قبل به رقم 4 هزار و 65 میلیارد تومان رسید. 

صف‌های خرید و فروش بورس  

در معاملات چهارشنبه، 58 نماد صف خرید داشتند و 59 نماد با صف‌ فروش مواجه بودند. مجموع ارزش صف‌های خرید با افت 0.7 درصدی نسبت به روز کاری قبل به 134 میلیارد تومان کاهش یافت و مجموع ارزش صف‌های فروش نیز با کاهش 24 درصدی به 112 میلیارد تومان رسید.

030226

 

منبع: eghtesadnews-646961

امتیاز: 0 (از 0 رأی )
برچسب ها
نظرشما
کد را وارد کنید: *
عکس خوانده نمی‌شود
نظرهای دیگران
نظری وجود ندارد. شما اولین نفری باشید که نظر می دهد