hamburger menu
search

redvid esle

redvid esle

رویداد ایران > استان ها > فارس > تجلیل از 200 هنرمند "کُرال" ایران در شیراز

پایان سومین جشنواره موسیقی گروه‌های کُر

تجلیل از 200 هنرمند "کُرال" ایران در شیراز

آیین اختتامیه سومین جشنواره موسیقی گروه‌های کُر ایران با تجلیل و تکریم 200 هنرمندان این عرصه، در شیراز برگزار شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس در این آیین گفت: هنرمندان از جای جای کشور به بهانه سومین دوره جشنواره گروه‌های(کرال) کر ایران در شهر اردیبهشتی شیراز گرد هم جمع شدند و به هنرنمایی پرداختند.

حمیدرضا قانعی ادامه داد: این رشد و بلوغ و سرزندگی که در آواز و موسیقی کرال دیده می‌شود تجربه کم نظیری بود که در این جشنواره رقم خورد.

وی با بیان اینکه مقدمات برگزاری این جشنواره یک یا دو ماه طول کشید اضافه کرد: شهر شیراز ظرفیت‌های بالایی در عرصه‌ موسیقی و هنرهای مختلف دارد و تمام تلاش خود را برای حمایت از افراد فعال در این عرصه به کار گرفتیم تا به برنامه آنها قدرت و قوت بیشتری ببخشیم.

قانعی گفت: رویدادهای مختلف موسیقیایی در شهر شیراز در حال انجام است و به همت همه هنرمندان کارها به خوبی پیش می‌رود،طی روزهای آینده میزبان ارکستر سمفونیک تاجیکستان در شیراز هستیم که اجرای مشترک با ارکستر سمفونیک در جوار آرامگاه سعدی و تالار بزرگ حافظ به اجرا می‌پردازند.

مدیر اجرایی این جشنواره نیز گفت: گروه‌های کر شرکت کننده در این جشنواره ارزش و غنای موسیقی شهر و کشور هستند، دو اتفاق بسیار خوب در این دوره از جشنواره‌ برگزاری نشست‌های علمی و پژوهشی بود و امیدواریم بتوانیم ابعاد و بنیه علمی جشنواره را در سال‌های آتی توسعه دهیم.

حسام هوشیار با بیان اینکه شیراز پایتخت هنر و فرهنگ ایران است، ادامه داد: موسیقی ارزشی ما دارد به سمتی می‌رود که باید به دادش رسید، شهر شیراز ظرفیت بالایی در عرصه موسیقی کرال دارد و افراد فعال در این رمینه انگیزه زیادی برای فعالیت دارند.

 

مدیر اجرایی سومین جشنواره موسیقی کُر ایران در شیراز گفت: در تلاش هستیم دوره بعد جشنواره با حضور بیش از ۲۰ گروه برگزار شود.

طیب فقیه دبیر هنری این جشنواره هم گفت: کیفیت فنی جشنواره قابل مقایسه با سال‌های قبل نبود و در این دوره گروه‌ها پیشرفت قابل توجهی داشتند.

تالار حافظ اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس در روزهای شنبه و یکشنبه ۲۲ و ۲۳ اردیبهشت ماه میزبان گروه‌های کرال (آوازی) از اقصی نقاط ایران با مشارکت بیش از ۲۰۰ نفر از هنرمندان عرصه موسیقی بود.

موسیقی کرال(گروه کر) به ساخته هایی گفته می شود که توسط آهنگ سازان ایرانی برای آواز گروهی (کر) نوشته شده است.

انتهای پیام

 

امتیاز: 0 (از 0 رأی )
نظرشما
کد را وارد کنید: *
عکس خوانده نمی‌شود
نظرهای دیگران
نظری وجود ندارد. شما اولین نفری باشید که نظر می دهد