hamburger menu
search

redvid esle

redvid esle

رویداد ایران > رویداد > اجتماعی > یک مقام ارشد شهرداری تهران: به پاکبانانی که زباله‌های خشک جمع‌آوری کنند ۲۰ میلیون تومان حقوق می‌دهیم

یک مقام ارشد شهرداری تهران: به پاکبانانی که زباله‌های خشک جمع‌آوری کنند ۲۰ میلیون تومان حقوق می‌دهیم

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران گفت: طرحی را به‌صورت آزمایشی در منطقه 10اجرایی کرده‌ایم. در این طرح پاکبانان علاوه بر نظافت شهر می‌توانند به خانه‌های شهروندان مراجعه و پسماندهای خشک آنها را دریافت کنند. پیمانکاران این زباله‌ها را خریداری می‌کنند و با این اقدام حقوق پاکبانان به 20میلیون تومان هم می‌رسد.

روزنامه همشهری با رضا محمدی، مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران درباره ساماندهی زباله‌گردها گفت‌‌وگو کرده است. 

به گزارش همشهری، بخش‌های مهم این گفت‌وگو را در ادامه می‌خوانید: 

 

  • هر زباله‌گرد 20تا 50میلیون تومان درآمد دارد.
  •  پشت پرده‌های زیادی در حوزه پسماندهای خشک وجود دارد که شهرداری قصد مبارزه جدی با آن را دارد و به هیچ قیمتی از این تصمیم عقب‌نشینی نخواهد کرد.
  • در مدیریت پسماند با کسی شوخی نداریم و مماشات نمی‌کنیم. پیمانکاران باید بدانند در چهارچوب مقررات عمل کنند و به ازای هر زباله‌گرد یک میلیارد تومان پیمانکاران جریمه می‌شوند. نمونه بارز جریمه 12میلیارد تومانی یک پیمانکار است که در حوزه استحفاظی‌اش تفکیک پسماند خشک از مخزن صورت می‌گرفت. این برخورد سبب شده تا پیمانکاران بدانند شهرداری با تخلفات در حوزه پسماند با جدیت برخورد خواهد کرد.
  • پاکبانان حدود 12تا 14میلیون تومان حقوق دریافت می‌کنند که قطعا با مشکلات اقتصادی، دستمزد بالایی نیست. در راستای توجه به معیشت پاکبانان طرحی را به‌صورت آزمایشی در منطقه 10اجرایی کرده‌ایم. در این طرح پاکبانان در محدوده فعالیت‌شان علاوه بر نظافت شهر و جمع‌آوری زباله‌های تر، می‌توانند به خانه‌های شهروندان مراجعه و پسماندهای خشک آنها را دریافت کنند. پیمانکاران این زباله‌ها را خریداری می‌کنند و با این اقدام حقوق پاکبانان به 20میلیون تومان هم می‌رسد.
  • هر چند هنوز زباله‌گردها در تهران هستند، اما نزدیک به 80درصد آنها در بازه زمانی 14فروردین تا به امروز کم شده‌اند و همچنین نزدیک به 600تن زباله خشک از زباله‌جمع‌کن‌ها و 150خودرو از زباله‌گردهای غیرمجاز توقیف کرده‌ایم.

 

منبع: etemadonline-657601

امتیاز: 0 (از 0 رأی )
برچسب ها
نظرشما
کد را وارد کنید: *
عکس خوانده نمی‌شود
نظرهای دیگران
نظری وجود ندارد. شما اولین نفری باشید که نظر می دهد