hamburger menu
search

redvid esle

redvid esle

رویداد ایران > رویداد > سیاسی > توضیح روزنامه شهرداری درباره ساخت مسجد در پارک قیطریه: کمبود نمازگزار دلیل خوبی برای عدم توسعه مساجد نیست

توضیح روزنامه شهرداری درباره ساخت مسجد در پارک قیطریه: کمبود نمازگزار دلیل خوبی برای عدم توسعه مساجد نیست

روزنامه همشهری نوشت: سرانه ساخت مسجد در تهران در مقایسه با دیگر شهرهای ایران و از آن بدتر پایتخت‌های کشورهای اسلامی بسیار پایین‌ است. اینکه برخی از مساجد موجود نمازگزار کمی داشته یا نمازگزار با بازه سنی خاصی دارند، دلیل خوبی برای عدم‌توسعه مساجد نیست.

عبدالمطهر محمدخانی، رئیس مرکز ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری تهران درباره ساخت مسجد در پارک قیطریه توضیح داد. 

به گزارش همشهری، بخش‌های مهم این مطلب را در ادامه بخوانید: 

 

  •  ساخت مسجد در بوستان‌های فرامنطقه‌ای(پارک‌های بزرگ غیرمحله‌ای) مصوبه شورای‌عالی مساجد تهران را دارد. در ٣دهه گذشته ۴٣مسجد در آنها ساخته شده و برای ٣۴بوستان فرامنطقه‌ای دیگر ازجمله پارک قیطریه مصوبه دارد؛ گرچه از سال‌ها پیش مطالبه مردمی برای احداث مسجد در این پارک وجود داشته است.
  •  سرانه ساخت مسجد در تهران در مقایسه با دیگر شهرهای ایران و از آن بدتر پایتخت‌های کشورهای اسلامی بسیار پایین‌ است. اینکه برخی از مساجد موجود نمازگزار کمی داشته یا نمازگزار با بازه سنی خاصی دارند، دلیل خوبی برای عدم‌توسعه مساجد نیست.
  •  از طرفی استدلال ساخت مسجد در پارک‌های فرامنطقه‌ای به‌رغم وجود مساجد دیگر منطقه هم این است که بخش عمده‌ای از مراجعان به این پارک‌ها اساسا اهل آن منطقه نیستند که محیط پیرامون پارک را بشناسند و به‌دلیل وسعت پارک و جمعیت زیاد حاضران نیاز به مسجد برای نمازگزاران ضروری است.
  •  خلاصه اینکه گزاره «درخت قطع می‌کنند تا مسجد بسازند!» را هم باید به کلکسیون دروغ‌های شاخدار علیه شهرداری تهران اضافه کرد! جهت استحضار مردم شریف تهران، نه درختی قطع می‌شود و نه مسجد جدید، فضایی از کل پارک را خواهد گرفت و نه این نخستین و آخرین احداث مسجد در پارک‌های بزرگ شهر تهران خواهد بود.

 

منبع: etemadonline-655880

امتیاز: 0 (از 0 رأی )
برچسب ها
نظرشما
کد را وارد کنید: *
عکس خوانده نمی‌شود
نظرهای دیگران
نظری وجود ندارد. شما اولین نفری باشید که نظر می دهد