hamburger menu
search

redvid esle

redvid esle

رویداد ایران > رویداد > سیاسی > نفوذ باند سعید امامی در قوه قضاییه

نفوذ باند سعید امامی در قوه قضاییه

خاطرات سال ۱۳۷۹ هاشمی رفسنجانی روایت دست اول از سالی پرالتهاب و پرحادثه است. هاشمی رفسنجانی بیست و سوم بهمن در مورد بودجه و اختلافات شورای نگهبان و مجلس نوشته‌ و به جدال قوه قضاییه و دوم خردادی‌ها اشاره کرده‌است. متن کامل خاطرات هاشمی رفسنجانی را می‌‌خوانید.

مجمع [تشخیص مصلحت نظام]، بر سر اختلافات شورای نگهبان و مجلس در لایحه بودجه، جلسه فوق‌العاده داشت. سه ساعت مذاکره شد؛ بالاخره به جمع‌بندی مناسب رسیدیم. در مورد استفاده از فاینانس [وام] خارجی، نظر مجلس را پذیرفتیم و در چهار مورد دیگر، نظر دولت را برگشت دادیم و نظر مجلس رد شد. شورای نگهبان هم با لایحه دولت، مخالفتی نداشت و اعضای دولت هم رأی دادند؛ فقط سه نفر رأی ندادند. به آقایان [محسن] رضایی [دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام] و [علی] لاریجانی [رئیس سازمان صداوسیما]، تذکراتی در مورد کیفیت اعلان خبر و توضیحات دادم.

شب، هیئت رئیسه مجلس خبرگان، برای برنامه کاری اجلاس که از فردا آغاز می‌شود، در دفترم جلسه داشت. تقریباً همان مطالب جلسه قبل مطرح بود؛ آقای [واعظ] طبسی هم شرکت کردند.

در اسرائیل، تلاشی برای تشکیل کابینه ائتلافی، شروع شده و اتحادیه اروپا، از عواقب احتمالی پیروزی [آریل] شارون [رهبر حزب لیکود]، اظهار نگرانی کرده است. در اندونزی، طرفداران و مخالفان رئیس‌جمهور، تظاهرات وسیعی برپا کرده‌اند.

مشاجره بین قوه قضائیه و بخشی از دوم خردادی‌ها، تُندتر می‌شود. آقای دُرّی‌نجف‌آبادی [رئیس دیوان عدالت اداری] گفت، آقای [سیدمحمد] خاتمی، در جلسه هیئت دولت، به قوه قضائیه بر سر محاکمه آقای [مصطفی] تاجزاده [معاون سیاسی وزارت کشور]، اهانت داشته و گفته است، باند سعید امامی، در قوه قضائیه نیز نفوذ دارند.

 

منبع: sharghdaily-918508

امتیاز: 0 (از 0 رأی )
برچسب ها
نظرشما
کد را وارد کنید: *
عکس خوانده نمی‌شود
نظرهای دیگران
نظری وجود ندارد. شما اولین نفری باشید که نظر می دهد