hamburger menu
search

redvid esle

redvid esle

رویداد ایران > رویداد > سیاسی > مستشاران نظامی ایران در سوریه می‌مانند

مستشاران نظامی ایران در سوریه می‌مانند

حسین امیرعبداللهیان گفت: مستشاران نظامی ایران همچنان در کنار سوریه خواهند ماند.

به گزارش شبکه شرق، وزیر امور خارجه ایران در کنفرانس مطبوعاتی با همتای سوری خود، با اشاره به دیدار با رئیس‌جمهور سوریه گفت: در دیدار با بشار اسد، در خصوص آخرین تحولات منطقه، دیدگاه‌های ایران و سوریه مورد بررسی و تبادل نظر قرار گرفت.

حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه بعد از دیدار و رایزنی با فیص المقداد، همتای سوری خود در یک نشست خبری مشترک با او در دمشق گفت: در دیدار با آقای المقداد نیز در خصوص روابط دوجانبه رایزنی کردیم و با توجه به اراده رهبران دو کشور، ان‌شاءالله شاهد گسترش هر چه بیشتر روابط دو کشور خواهیم بود.

امیرعبداللهیان گفت: امروز حامل دعوت رسمی و کتبی رئیسی، رئیس‌جمهور ایران از بشار اسد، رئیس‌جمهور سوریه برای سفر و دیدار رسمی از ایران بودم.

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در بخشی از صحبت‌های خود با محکومیت حملات اخیر اسرائیل به تمامیت ارضی سوریه و همچنین حضور نیروی نظامی آمریکا در بخش‌هایی از خاک این کشور عربی گفت: امنیت کشورهای منطقه، دغدغه مشترک ایران و سوریه است. همان‌گونه که مستشاران نظامی ما در سال‌های مبارزه با تروریسم در کنار دولت ملت و نیروهای مسلح سوریه با قدرت عمل کردند، همچنان در مسیر مبارزه با تروریسم در کنار سوریه خواهیم ماند.

او همچنین با ادای احترام به شهدای مقاومت و همچنین مستشاران ایرانی که در اثر حملات اسرائیل در سوریه به شهادت رسیدند، از جمله شهید سیدرضی موسوی گفت: هیچ اقدام جنایتکارانه اسرائیل بدون پاسخ نمانده است. امروز نتانیاهو در باتلاق غزه گرفتار آمده است. غزه به گورستان صهیونیست‌ها تبدیل شده است.

وزیر امور خارجه تصریح کرد: گزینه‌ای جز راه‌حل سیاسی دوری از جنگ و توقف نسل‌کشی در غزه و جنایات جنگی در کرانه باختری وجود ندارد. ایران فعالانه برای توقف نسل‌کشی در غزه، باز شدن معابر ارسال کمک‌های انسان‌دوستانه و جلوگیری از کوچ اجباری ساکنان غزه به صحرای سینای مصر و ساکنان کرانه باختری به بخش‌هایی از اردن تلاش خواهد کرد.

امیرعبداللهیان بیان کرد: به مشورت‌ها و تلاش‌ها با مقامات عالی‌رتبه دولت سوریه و دیگر کشورهای جهان عربی و جهان اسلام برای کمک به مردم مظلوم و مقتدر فلسطین ادامه خواهیم داد.

وزیر خارجه کشورمان با تاکید براین که علی‌رغم حملات اسرائیل، جریان مقاومت از توان و تاب‌آوری بالایی برخوردار است، گفت: از دمشق با صدای بلند اعلام می‌کنیم که کلید بازگشت امنیت پایدار در منطقه، توقف نسل‌کشی و جنایت‌های مشترک اسرائیل و آمریکا علیه غزه و فلسطین است.

امیرعبداللهیان در ادامه این نشست خبری، با تاکید بر اینکه برای حل بحران غزه، باید راهکار سیاسی مورد توجه قرار بگیرد، گفت: در این چارچوب ایده‌هایی در دستورکار طرف‌های اصلی قرار گرفته است و حماس، شروط و دیدگاه‌های خود را در این زمینه ارائه کرده است.

او تاکید کرد: بنیامین نتانیاهو حیات خود را در ادامه جنگ می‌داند ولی جامعه بین‌المللی تلاش برای پایان این جنگ را در دستورکار خود قرار داده است.

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی در بخش دیگر صحبت‌های خود با اشاره به حمایت‌های آمریکا از اسرائیل گفت: همگان تاکید دارند که نتانیاهو و اسرائیل، بدون حمایت‌های آمریکا، حتی یک ساعت نیز قادر به ادامه این جنگ نیستند.

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی تصریح کرد: آمریکا نمی‌تواند از یک طرف، صحبت از ضرورت توقف جنگ کند و همزمان اقدام به ارسال گسترده سلاح به اسرائیل برای کشتار مردم فلسطین کند و این ارسال را متوقف نکند؛ آنچه که پایان‌دهنده این جنگ است، خروج و تصمیم آمریکا از دوگانگی و تعارض در گفتار و عمل است.

منبع: sharghdaily-918351

امتیاز: 0 (از 0 رأی )
برچسب ها
نظرشما
کد را وارد کنید: *
عکس خوانده نمی‌شود
نظرهای دیگران
نظری وجود ندارد. شما اولین نفری باشید که نظر می دهد