hamburger menu
search

redvid esle

redvid esle

رویداد ایران > رویداد > اقتصادی > سقوط آزاد سهام نیسان رکورد زد!

سقوط آزاد سهام نیسان رکورد زد!

سهام نیسان موتور به میزان ۱۲ درصد سقوط کرد که بزرگترین افت این شرکت در بیش از دو دهه گذشته و پس از آن است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، ظهور برندهای چینی در حال رشد سریع مانند بی‌وای‌دی که خودروهای برقی مقرون به صرفه را برای رانندگان جوان چینی تولید کرده‌اند، منجر به از دست‌دادن مدام سهم بازار برای رقبای خارجی در بزرگترین بازار خودروی جهان شده است. با این حال، خطرات برای نیسان که تا سال ۲۰۲۲ چین را بزرگترین بازار خود می‌دانست، احتمالاً بیشتر است.

خبر مرتبط
مالک تپسی تغییر کرد/ گلرنگ سهام تپسی را خرید+ فیلم
مالک تپسی تغییر کرد/ گلرنگ سهام تپسی را خرید+ فیلم

اقتصادنیوز: امروز حدود ۷۰٪ از سهام تپسی در فرابورس معامله و توسط هلدینگ گلرنگ خریداری شد.

کاهش ۱۱.۶ درصدی سهام نیسان موتور، ۱.۸ میلیارد دلار از ارزش بازار نیسان را از بین برد. یک روز پیش از آن، سود عملیاتی سه ماهه سوم ۱۴۱.۶ میلیارد ین (۹۴۸ میلیون دلار) را گزارش کرد که یک پنجم کمتر از برآورد تحلیلگران و چشم‌انداز فروش جهانی خودرو خود را با ۱۵۰ هزار خودرو به ۳.۵۵ میلیون کاهش داد.

بر اساس داده‌های ماه گذشته انجمن خودروسازان چین، فروش خودرو در سراسر صنعت در چین در سال گذشته ۱۲ درصد نسبت به سال قبل افزایش یافت و به ۳۰.۱ میلیون دستگاه رسید.

خبر مرتبط
برنامه عربستان برای فروش ۱۰ میلیارد دلار از سهام آرامکو
برنامه عربستان برای فروش ۱۰ میلیارد دلار از سهام آرامکو

اقتصادنیوز: عربستان برای احیای فروش جدید سهام غول نفتی آرامکو در بازار داخلی کار می کند و به دنبال جذب حداقل ۱۰ میلیارد دلار از این عرضه است.

طبق گزارش رویترز، نیسان تاکتیک‌های خود در چین را تغییر داد تا بر بازیابی فروش در شهرها و مناطقی که برقی‌سازی با سرعت کمتری انجام می‌شود تمرکز کند. این به خودروساز کمک کرد تا فروش سالانه خود را با ۱۹ درصد افزایش به ۲۴۷ هزار خودرو در سه ماه پایانی سال گذشته برساند. هدف نیسان صادرات خودرو از چین به بازارهای خارج از کشور از سال ۲۰۲۵ با هدف اولیه ۱۰۰ هزار تا ۲۰۰ هزار خودرو در سال است.

منبع: eghtesadnews-627693

امتیاز: 0 (از 0 رأی )
برچسب ها
نظرشما
کد را وارد کنید: *
عکس خوانده نمی‌شود
نظرهای دیگران
نظری وجود ندارد. شما اولین نفری باشید که نظر می دهد