hamburger menu
search

redvid esle

redvid esle

رویداد ایران > رویداد > سیاسی > ترس قالیباف و یارانش از علنی شدن جلسه استعفای نماینده جنجالی؛ واهمه از موضوعاتی که ممکن است نادران مطرح کند!

ترس قالیباف و یارانش از علنی شدن جلسه استعفای نماینده جنجالی؛ واهمه از موضوعاتی که ممکن است نادران مطرح کند!

نماینده تبریز در مجلس درباره بررسی درخواست استعفای الیاس نادران در جلسه غیرعلنی امروز مجلس، توضیح داد: جلسه غیر علنی به دلیل واهمه آقای قالیباف و اطرافیانش نسبت به موضوعاتی که احتمال می دادند از جانب آقای نادران مطرح شود، تشکیل شد زیرا تصور می‌کردند مسائلی سبب تنش شود و پیامدهایی داشته باشد.

استعفای الیاس نادران، نماینده تهران بعد از کش و قوس زیاد امروز بررسی و با آن مخالفت شد. نکته مهم در این میان غیرعلنی شدن یکباره جلسه بررسی طرح استعفا بود، اقدامی عجیب در ادامه تصمیمات محرمانه و غیرعلنی مجلس که با علامت تعجب هایی همراه بود.

آنچنان که عباس عبدی، چهره اصلاح طلب در توئیتی نوشت؛« وقتی بررسی استعفای نماینده هم محرمانه و غیرعلنی شود، دیگر کدام داده مفیدی می تواند در اختیار افکار عمومی قرار گیرد؟معنای این رفتارها حتی از چشم ساده ترین افراد هم پنهان نمی ماند.»

احمد علیرضابیگی نماینده تبریز در مجلس درباره بررسی درخواست استعفای الیاس نادران در جلسه غیرعلنی امروز مجلس، توضیح داد: جلسه غیر علنی به دلیل واهمه آقای قالیباف و اطرافیانش نسبت به موضوعاتی که احتمال می دادند از جانب آقای نادران مطرح شود، تشکیل شد زیرا تصور می‌کردند مسائلی سبب تنش شود و پیامدهایی داشته باشد.

به گزارش خبرآنلاین بخش هایی از گفت وگوی علیرضابیگی را در ادامه می خوانید:

 

  • البته این رفتار آقای قالیباف دور از انتظار نیست؛ ایشان ۴۰ روز تریبون و سامانه نماینده مردم را می بندد با این ملاحظه که نماینده مطلبی بیان کند که شاید برایش سنگین باشد و گران تمام شود.
  • اظهارات نادران چیزی نبود که مجلس مدعیِ شفافیت، تصور کند مردم نباید این مطالب را بشنوند و نامحرم هستند، بخش قابل توجهی از نمایندگان مجلس هم بر اظهارات آقای نادران صحه گذاشت و حق را به او دادند و این موضوع مهمی بود.
  • تخلفات آقای قالیباف در آیین نامه داخلی و اداره مجلس، دخل و تصرف در مصوبات مجلس مانند قانون بودجه سال ۱۴۰۰ و برخی لوایح و طرح ها، مقررات مربوط به ارز ترجیحی و پیامدهای آن که سبب افزایش گرانی و تورم در کشور شد، همچنین اختلافاتی که آقای نادران با آقای قالیباف در حوزه مدیریت مجلس دارد، از جمله بحث هایی بود که در نطق آقای نادران مطرح شد.
  • در مجموع این حرف ها باید زده می شد اما مردم هم باید به عنوان صاحبان کشور در جریان این رخدادها قرار می گرفتند با این حال این امکان به واسطه پیشنهاد جمعی از نمایندگان و نفوذ آقای قالیباف برای غیر علنی شدن جلسه مجلس داده نشد و این زیبنده مجلس ما نبود چون تنها کسی که از انتشار این مسائل در تریبون مجلس از طریق رادیو و تلویزیون احساس خسارت می کرد قالیباف و تیمش بود.
  • پاسخی به اظهارات الیاس نادران و بحث های مطرح شده داده نشد و اکثریت نمایندگان هم ضمن پذیرش موارد مطرح شده، رای بر ادامه حضور او در مجلس دادند.
  • این تخلفات همچنان ادامه دارد و آقای قالیباف طبق ماده ۴۱ آیین نامه داخلی مجلس تخلف داشت که براساس آن شکل گیری کمیسیون تلفیق بودجه و انتخاب اعضای آن باید پس از تقدیم لایحه بودجه از سوی دولت به مجلس باشد اما او به این موضوعات وقعی نمی نهد و کمیسیون تلفیق لایحه بودجه بدون تقدیم آن به مجلس شکل گرفت از سویی بررسی برنامه توسعه هفتم هم هنوز خاتمه نیافته است.

منبع: etemadonline-641742

امتیاز: 0 (از 0 رأی )
برچسب ها
نظرشما
کد را وارد کنید: *
عکس خوانده نمی‌شود
نظرهای دیگران
نظری وجود ندارد. شما اولین نفری باشید که نظر می دهد