hamburger menu
search

redvid esle

redvid esle

رویداد ایران > رویداد > سیاسی > همچنان منتظر پاسخ اسرائیل درباره توافق آتش‌بس هستیم

همچنان منتظر پاسخ اسرائیل درباره توافق آتش‌بس هستیم

یک عضو دفتر سیاسی حماس امروز، سه‌شنبه گفت: پس از اینکه پاسخ خود را به قطر و مصر ارائه کردیم منتظر پاسخ اسرائیل هستیم.

خلیل الحیه، عضو دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی (حماس) گفت: پس از اینکه حماس پاسخ خود را به طرف‌های مصری و قطری داد، همچنان منتظر پاسخ رژیم صهیونیستی در مورد توافق آتش‌بس انسانی است.

به گزارش ایسنا، عزت الرشق عضو دفتر سیاسی حماس پیشتر به الجزیره گفته بود: جزئیات توافق آتش‌بس در ساعات آینده اعلام خواهد شد.

الرشق در این مصاحبه تلویزیونی گفت: مذاکرات جاری در مورد آزادی اسیران در غزه، با اموری دیگر از جمله با آتش‌بسی چند روزه مطابق بوده و شامل تمهیداتی برای آزادی اسیران در غزه و ورود کمک‌ها به نوار غزه است.

این رهبر حماس افزود: این توافق شامل آزادی زنان و کودکان اسرائیلی از غزه در ازای آزادی زنان و کودکان فلسطینی از زندان‌های اسرائیل می‌شود.

در این راستا خبرنگار آکسیوس در پیام دیگری نوشت: یک منبع آگاه از گفت‌وگوها و مذاکرات به من گفت که اسرائیل به عنوان بخشی از معامله اسرا، به ازای هر اسیر اسرائیلی که توسط حماس آزاد می‌شود، سه اسیر فلسطینی را که در زندان‌هایش نگهداری می‌شوند، آزاد می‌کند، یعنی نسبت یک به سه.

شبکه هفت تلویزیون رژیم صهیونیستی نیز امروز اعلام کرد که توافق قریب الوقوعی برای تبادل اسرا وجود دارد و برخی کارهای فنی برای بستن توافق در دست انجام است.

یک مقام رژیم صهیونیستی نیز گفت: مرحله دوم تمدید آتش‌بس جهت آزادسازی ۵۰ اسیر انجام خواهد شد و به این ترتیب تعداد کل اسرایی که ‌آزاد می‌شوند به ۱۰۰ تن می‌رسد.

منبع: etemadonline-641709

امتیاز: 0 (از 0 رأی )
برچسب ها
نظرشما
کد را وارد کنید: *
عکس خوانده نمی‌شود
نظرهای دیگران
نظری وجود ندارد. شما اولین نفری باشید که نظر می دهد