hamburger menu
search

redvid esle

redvid esle

رویداد ایران > رویداد > اقتصادی > وزیر اقتصاد: خودروساز حق افزایش قیمت خودرو را ندارد

وزیر اقتصاد: خودروساز حق افزایش قیمت خودرو را ندارد

وزیر اقتصاد گفت: اگر در زمان توافق، خودروساز قیمتی اعلام کرده باشد، باید خودروساز همان نرخ را رعایت کند و خودرو را با همان قیمت، به متقاضی تحویل دهد.

به گزارش شبکه شرق، افزایش قیمت خودرو، عدم تحویل به موقع آن به مشتریانی که در سامانه یکپارچه ثبت نام کرده اند و مشکلاتی که برای خریداران ایجاد شده امروز یکی از سوالات اصلی خبرنگاران از سخنگوی اقتصادی دولت بود.

سید احسان خاندوزی سخنگوی اقتصادی دولت در پاسخ به این سوالات گفت: قاعده‌ای که دولت سیزدهم دارد این است که خودروساز حق افزایش قیمت خودرو را ندارد مگر اینکه صورت‌حساب‌های بررسی‌شده آن‌ها در خصوص هزینه تمام شده تولید، تأیید شود یا اینکه شورای رقابت مجوز بدهد.

وی افزود: اگر در زمان توافق، خودروساز قیمتی اعلام کرده باشد، باید خودروساز همان نرخ را رعایت کند و خودرو را با همان قیمت، به متقاضی تحویل دهد؛ رشد تولید خودرو در سال جاری، ۲۲ درصد بود و امسال تاکنون خودروسازان، ۶۲۶ هزار دستگاه انواع خودرو تولید کرده‌اند؛ در تولید سواری ۱۹، وانت ۴۷ و کامیون و کشنده ۳۵ درصد طی ۷ ماهه امسال رشد تولید داشته‌ایم.

سخنگوی اقتصادی دولت تاکید کرد: تاکنون، ۱۱ هزار دستگاه خودرو از ابتدای امسال وارد کشور شده یا در آستانه ورود به کشور و در حال طی تشریفات گمرکی هستند.

 

منبع: sharghdaily-906578

امتیاز: 0 (از 0 رأی )
برچسب ها
نظرشما
کد را وارد کنید: *
عکس خوانده نمی‌شود
نظرهای دیگران
نظری وجود ندارد. شما اولین نفری باشید که نظر می دهد