hamburger menu
search

redvid esle

redvid esle

رویداد ایران > رویداد > اجتماعی > واکنش وزیر بهداشت به کمبود پرستار/ از خارج هم پرستاران تمایل دارند به ایران بیایند!

واکنش وزیر بهداشت به کمبود پرستار/ از خارج هم پرستاران تمایل دارند به ایران بیایند!

وزیر بهداشت با بیان اینکه ما رشد بسیار خوبی در همه حوزه‌های پرستاری در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و PHD داریم، عنوان کرد: ۶۷ دانشگاه و دانشکده علوم پزشکی داریم که بهترین رشته آن‌ها پرستاری است. در سال ۱۰ هزار پرستار تربیت می‌کنیم و از خارج از کشور نیز تمایل دارند که برای تحصیل در رشته پرستاری به کشور ما بیایند.

به گزارش شبکه شرق، وزیر بهداشت با بیان اینکه ما رشد بسیار خوبی در همه حوزه‌های پرستاری در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و PHD داریم، عنوان کرد: ۶۷ دانشگاه و دانشکده علوم پزشکی داریم که بهترین رشته آن‌ها پرستاری است. در سال ۱۰ هزار پرستار تربیت می‌کنیم و از خارج از کشور نیز تمایل دارند که برای تحصیل در رشته پرستاری به کشور ما بیایند.

بهرام عین‌الهی، وزیر بهداشت با بیان اینکه ما رشد بسیار خوبی در همه حوزه‌های پرستاری در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و PHD داریم، عنوان کرد: ۶۷ دانشگاه و دانشکده علوم پزشکی داریم که بهترین رشته آن‌ها پرستاری است. در سال ۱۰ هزار پرستار تربیت می‌کنیم و از خارج از کشور نیز تمایل دارند که برای تحصیل در رشته پرستاری به کشور ما بیایند.

او افزود: آموزش ما تئوری نیست و به شکل عملیاتی در بیمارستان‌ها انجام می‌شود. استفاده از روش‌های جدید آموزشی و نحوه آموزش به دانشجویان پیشرفته است، بنابراین بعد از فارغ‌التحصیلی در رشته پرستاری توانایی بسیار خوبی دارند.

ما دستگاه‌های بسیار پیشرفته‌ای را در پزشکی در داخل کشور داریم که مدام به روز می‌شوند، بنابراین آموزش پرستاران نیز باید به روز باشد. 

وی با اشاره به اینکه پرستاری فقط مختص به بیماران بیمارستان‌ها نیست، تصریح کرد: امروزه پرستاری در خانه نیز داریم. شرایطی ایجاد می‌کنیم تا افرادی که بیماری داشتند و اکنون دوران نقاهت خود را می‌گذراندند نیازی نیست در بیمارستان بستری شوند.

می‌توانند از شرکت‌های پرستاری در حال تاسیس، پرستار باسوادی را بخواهند تا در منزل از آن‌ها مراقبت کند. این اقدام بار بیمارستان‌ها را کم می‌کند و همچنین ثابت شده اگر بیمار در منزل باشد سریع‌تر بهبود پیدا می‌کند.

عین‌الهی گفت: در ابتدای مهر برای حدود ۲۵ هزار نفر آزمون پرستاری برگزار کردیم که نتایج کتبی برای ۱۴ هزار نفر اعلام شده و در مرحله مصاحبه هستند که در کل کشور تقسیم خواهند شد. 

 

منبع: sharghdaily-906554

امتیاز: 0 (از 0 رأی )
برچسب ها
نظرشما
کد را وارد کنید: *
عکس خوانده نمی‌شود
نظرهای دیگران
نظری وجود ندارد. شما اولین نفری باشید که نظر می دهد