hamburger menu
search

redvid esle

redvid esle

رویداد ایران > رویداد > سیاسی > جزئیاتی از توافق آزمایشی میان اسرائیل و حماس

جزئیاتی از توافق آزمایشی میان اسرائیل و حماس

به نظر می‌رسد اسرائیل و حماس با میانجیگری قطری‌ها درحال نزدیک شدن به یک توافق آتش بس هستند.

به نظر می‌رسد اسرائیل و حماس با میانجیگری قطری‌ها درحال نزدیک شدن به یک توافق آتش بس هستند.

به گزارش شفقنا، گاردین نوشت: دو منبع آگاه با مذاکرات آتش‌بس به خبرگزاری فرانسه گفته‌اند که توافق آزمایشی شامل یک آتش‌بس پنج روزه است که شامل آتش‌بس در زمین و محدودیت‌هایی برای عملیات هوایی اسرائیل بر فراز جنوب غزه است. در عوض، بین 50 تا 100 زندانی که توسط حماس و جهاد اسلامی نگهداری می‌شوند، آزاد خواهند شد. این افراد شامل غیرنظامیان اسرائیلی و اسرای ملیت های دیگر می شوند، اما پرسنل نظامی را شامل نمی‌شود.

بر اساس توافق پیشنهادی، حدود 300 فلسطینی از زندان‌های اسرائیل آزاد می‌شوند که در میان آنها زنان و کودکان هم وجود دارد.

کاخ سفید در همین رابطه گفت: مذاکرات در مرحله «پایان بازی» است، اما از ارائه جزئیات بیشتر خودداری کرد چون معتقد است این موضوع می تواند نتیجه موفقیت آمیز را به خطر بیندازد.

از سوی دیگر اسماعیل هنیه رییس دفتر سیاسی حماس نیز اعلام کرده توافق نزدیک‌تر شده است.

عزت الرشیق، یکی از مقامات حماس هم به الجزیره گفته است که جزئیات آتش بس تا آنجا که ما می دانیم در صورت نهایی شدن توسط قطر اعلام خواهد شد. این مقام حماس افزود: مذاکرات جاری برای آتش بسی است که «چند روز» طول می کشد و شامل ترتیبات ورود کمک ها به غزه و توافق بر سر مبادله گروگان های گرفته شده توسط حماس با افراد زندانی توسط اسرائیل است.

رسانه‌های اسرائیلی هم از چراغ سبز این رژیم به توافق با حماس خبر داده‌اند. این رسانه‌ها می‌گویند: اسرائیل با آزادی اسرای فلسطینی زیر سن قانونی موافقت کرده است.

لازم به ذکر است که اسرائیل یکی از معدود رژیم‌های جهان است که کودکان را در زندان های خود نگه می دارد و آنها را در دادگاه های نظامی محاکمه می کند.

منبع: etemadonline-641641

امتیاز: 0 (از 0 رأی )
برچسب ها
نظرشما
کد را وارد کنید: *
عکس خوانده نمی‌شود
نظرهای دیگران
نظری وجود ندارد. شما اولین نفری باشید که نظر می دهد