hamburger menu
search

redvid esle

redvid esle

رویداد ایران > استان ها > گلستان > همایش رابطین و آشنایی با قوانین و انتظارات، باعث پیشرفت علمی و خدمات بیشتر به مدارس علمیه می شود

سرپرست معاونت آموزش و پژوهش مرکز اسلامی گلستان:

همایش رابطین و آشنایی با قوانین و انتظارات، باعث پیشرفت علمی و خدمات بیشتر به مدارس علمیه می شود

آخوند میرزاعلی گفت: دفاع از حقوق اسلامی، لازمه اتحاد علما و مدارس علوم دینی است.

آخوند کرامت اله میرزاعلی در اردوی فرهنگی رابطین مدارس علوم دینی اهل سنت گفت: برگزاری نشست ها و همایش رابطین و آشنایی با قوانین و انتظارات، باعث پیشرفت و تقویت علمی و خدمات بیشتر به مدارس علوم دینی می شود.
وی با بیان اینکه، اتحاد مدارس علمیه و پرهیز از تفرقه و اختلاف سبب ایستادگی جمعی در برابر زورگویی های نظام سلطه و دفاع از حقوق اسلامی خواهد شد، افزود: اتحاد علما و مدارس علمیه، بنیادی ترین موضوع اندیشه تبیینی و فرهنگی جامعه است و چنین اجتماعاتی باعث می شود که مدیران و مدرسین با آشنایی از اندیشه و تفکرات یکدیگر و با اطلاع از مناهج درسی و روش تدریس خود برای پیشرفت و ترقی علمی مدارس خود بهره ببرند.
آخوند میرزاعلی، اعتصام به حبل الله را برای هر مسلمانی یک وظیفه واجب بیان کرد و گفت: وحدت به معنای تمسک جمعی به حبل الله است و لازم است به اصل ریشه قرآنی و آموزهای دینی خود برگردیم تا اینکه این مهم را در اعتقاد خود بگنجانیم و به عنوان رویه در نظر بگیریم.
وی تصریح کرد: مراد ما از وحدت علما و مدارس دینی، عدم اختلاف و تنازع است و هر کدام با اندیشه و مزاج های مختلف در برابر دشمنان اسلام، همگرایی و همدلی داشته باشند.

سرپرست معاونت آموزش و پژوهش مرکز اسلامی گلستان در ادامه سخنان خود با بیان اینکه، احترام به عواطف انسانی به همه جوامع بشری مرتبط است، اظهار کرد: امروز و در این برهه از زمان با هر فکر و اندیشه ای که داشته باشیم، از فرصت چنین نشست هایی به عنوان کلاس استراتژیک مهم در راستای پیشبرد اهداف و تقویت بنیه علمی حوزه ها استفاده کنیم.
آخوند میرزاعلی بیان کرد: امروز اختلاف، کج فهمی ها، بی اطلاعی از وضعیت جاری در منطقه، کشور و وضعیت موجود در جهان، مانع اتحاد و انسجام مدارس علمیه می شود و گاهی هم منجر می شود که در خصوص تفکرات یکدیگر دچار اشتباه می شویم.
وی با بیان اینکه، تفرقه باعث دور شدن مدارس از هم خواهد شد، افزود: همچنین اختلاف و تفرقه مانع از پیشرفت و ترقی حوزه های علمیه خواهد شد.
آخوند میرزاعلی، وضعیت فلسطین و غزه را مثال مناسبی برای اختلاف و تفرقه بیان کرد و گفت: امروز ما به عنوان کشورهای واحد اسلامی نتوانسته ایم در برابر یک کشور یهودی به نام اسرائیل مقابله و ایستادگی کنیم.

امتیاز: 0 (از 0 رأی )
برچسب ها
نظرشما
کد را وارد کنید: *
عکس خوانده نمی‌شود
نظرهای دیگران
نظری وجود ندارد. شما اولین نفری باشید که نظر می دهد