hamburger menu
search

redvid esle

redvid esle

رویداد ایران > استان ها > گلستان > دستیار وزیر امور خارجه از فعالیت های شیلات گلستان بازدید کرد.

بازدید از پروژه های مختلف عمرانی و اقتصادی

دستیار وزیر امور خارجه از فعالیت های شیلات گلستان بازدید کرد.

دکتر جهانگیری دستیار وزیر امور خارجه در مسائل دریای خزر و نماینده ایران در گروه کاری مقامات عالی رتبه دریای خزر، به همراه مدیرکل شیلات گلستان و مدیران اجرایی استان، از پاسگاه کومه ۱، مجتمع پرورش میگوی گمیشان، تالاب گمیشان، دهانه گرگانرود و بندر خواجه نفس و همچنین اسکله آشوراده و عملیات لایروبی بازدید کرد.

در این بازدیدها، دکتر جهانگیری با بررسی وضعیت تالاب گمیشان و سواحل دریای خزر در گلستان، بر لزوم حفاظت از این اکوسیستم ارزشمند تاکید کرد.

وی همچنین از تلاش های اداره کل شیلات گلستان در زمینه توسعه پرورش میگو و سایر آبزیان در استان قدردانی کرد.

دکتر جهانگیری، همچنین بر لزوم توسعه فعالیت های اقتصادی دریا محور از قبیل، پرورش ماهیان خاویاری، پرورش میگو و سایر آبزیان در استان گلستان تاکید کرد و گفت: این استان ظرفیت مناسبی برای توسعه این بخش دارد و باید با حمایت از سرمایه گذاران، زمینه اشتغالزایی و توسعه اقتصادی استان بیش از پیش فراهم شود.

همچنین دکتر جباری مدیرکل شیلات گلستان در این بازدید گفت : استان گلستان دارای ظرفیت های منحصربه فردی در زمینه آبزی پروری خصوصاً فعالیت های دریامحور می باشد به طوریکه میتوان گفت در حال حاضر تمامی فعالیت های آبزی پروری از جمله پرورش میگو،پرورش ماهیان خاویاری،پرورش سردآبی و گرم آبی ، پرورش زالو و جلبک،تکثیر و پرورش ماهیان تزئینی و ... در استان انجام می شود.

دکتر جهانگیری در این سفر، از پروژه های مختلف عمرانی و اقتصادی در استان بازدید کرد.

امتیاز: 0 (از 0 رأی )
برچسب ها
نظرشما
کد را وارد کنید: *
عکس خوانده نمی‌شود
نظرهای دیگران
نظری وجود ندارد. شما اولین نفری باشید که نظر می دهد