hamburger menu
search

redvid esle

redvid esle

رویداد ایران > رویداد > اجتماعی > قابل توجه کیهان‌نویسان؛ تهرانی‌ها سالی یکبار می‌توانند سفر کنند

قابل توجه کیهان‌نویسان؛ تهرانی‌ها سالی یکبار می‌توانند سفر کنند

روزنامه دنیای اقتصاد نوشت: با بودجه‌ای که پایتخت‌نشینان برای سفر می‌گذارند، تنها یک بار می‌‌توانند سفر بروند. خانواده‌های تهرانی ۵١ هفته دیگر سال را در خانه می‌‌مانند و به دیدن تصاویر مقاصد گردشگری در شبکه‌های اجتماعی دل‌خوش می‌کنند.

روزنامه دنیای اقتصاد میزان سفر تهرانی در سال را محاسبه کرده و به این نتیجه رسیده که به واسطه افزایش تورم تهرانی‌ها تنها یک بار در سال می‌توانند سفر بروند!

به گزارش دنیای اقتصاد، یک سال ۵٢ هفته دارد، حالا نه هر هفته اما اگر یک خانواده ساکن تهران بخواهد نیمی از این هفته‌ها را در سفرهای یک روزه و چند روزه داشته باشد، شرایط مالی به واسطه تورم کمرشکن اجازه چنین سفرهایی را به او می‌‌دهد؟

این روزنامه افزوده است: گزارشی که به تازگی معاونت بررسی‌های اقتصادی اتاق بازرگانی تهران منتشر کرده نشان می‌‌دهد به صورت متوسط خانوارهای ساکن تهران فقط ۵/۵ میلیون تومان در سال می‌‌توانند برای سفرشان هزینه کنند. این در حالی است که یک تفریح متعارف نزدیک ۵ میلیون تومان هزینه دارد. این به معنای آن است که با بودجه ای که پایتخت‌نشینان برای سفر می‌گذارند، تنها یک بار می‌‌توانند سفر بروند. خانواده‌های تهرانی ۵١ هفته دیگر سال را در خانه می‌‌مانند و به دیدن تصاویر مقاصد گردشگری در شبکه‌های اجتماعی دل‌خوش می‌کنند.

 

منبع: etemadonline-641564

امتیاز: 0 (از 0 رأی )
برچسب ها
نظرشما
کد را وارد کنید: *
عکس خوانده نمی‌شود
نظرهای دیگران
نظری وجود ندارد. شما اولین نفری باشید که نظر می دهد