hamburger menu
search
رویداد ایران > رویداد > علمی > خبرنگاری که از اجساد موجودات فضایی در مکزیک رونمایی کرد به دزدی متهم شد!

خبرنگاری که از اجساد موجودات فضایی در مکزیک رونمایی کرد به دزدی متهم شد!

مائوسان با سوگند شهادت داد که این اجساد موجودات فرازمینی «بخشی از تکامل زمینی ما نیستند» و «DNA غیر انسانی» دارند. وی در کنار دانشمندان پزشکی قانونی در مکزیک ایستاد و اظهارات جسورانه ای را بیان کرد که جهان را شوکه کرده است.

جیمی مائوسان روزنامه‌نگار مکزیکی که در کنگره مکزیک، از دو جسد مومیایی که به ادعای او موجودات فضایی هستند، رونمایی کرد، به تازگی در پی شکایت مقامات کشور پرو به سرقت متهم شده و مقامات پرو تحقیقاتی را در مورد این روزنامه‌نگار و اجساد موجودات فضایی که ادعا می کند از معدنی در پرو یافته شده اند، آغاز کرده‌اند.

این مرد ۷۰ ساله، هفته گذشته در جلسه استماع کنگره مکزیک درباره موجودات فرازمینی، از این اجساد که به ادعای او بیش از ۱۰۰۰ سال قدمت دارند، با سه انگشت در هر دست و سرهایی کشیده، رونمایی کرد و مدعی شد که این نمونه‌‌ها، اجساد موجودات فرازمینی اند.

62

جیمی مائوسان

مائوسان با سوگند شهادت داد که این اجساد موجودات فرازمینی «بخشی از تکامل زمینی ما نیستند» و «DNA غیر انسانی» دارند. وی در کنار دانشمندان پزشکی قانونی در مکزیک ایستاد و اظهارات جسورانه ای را بیان کرد که جهان را شوکه کرده است.

اما کارشناسان، نظریه پردازان موجودات فضایی و سیاستمداران، همگی در مورد صحت یافته های رونمایی شده، تردیدهایی را مطرح کرده اند.

مقامات پرو نیز تحقیقاتی را در مورد اینکه چگونه این دو جسد مومیایی شده از کشور پرو خارج شده و در اختیار مائوسان قرار گرفته است را آغاز کرده اند.

63

لسلی اورتیاگا، وزیر فرهنگ پرو در واکنش به این ادعا اعلام کرد که هیچ موسسه علمی در این کشور آمریکای جنوبی، این نمونه‌‌ها را نمونه‌های غیرانسانی تشخیص نداده است و همچنین این پرسش را مطرح کرد که این نمونه‌ها اساسا چگونه از پرو خارج شده‌اند. او اعلام کرد که «وزارت فرهنگ، علیه برخی از کسانی که با این افراد رابطه داشته اند شکایت کیفری ثبت کرده است.»

او این اجساد را به عنوان اشیای دوره پیشا اسپانیایی توصیف کرد و قول داد که نحوه انتقال آنها به مکزیکوسیتی را بررسی کند.

64

اما مائوسان اصرار دارد که هیچ کار غیرقانونی انجام نداده است، اگرچه او گفت که نمی تواند پاسخ دهد که این دو نمونه چگونه وارد مکزیک شده اند. هنگامی که از او پرسیده شد که چگونه این دو را به دست آورده است، او به طور مرموزی گفت که «در زمان مناسب» اطلاعات را فاش می کند.

گفته می‌شود که این اجساد توسط دانشمندان دانشگاه مستقل ملی مکزیک (UNAM) مورد مطالعه قرار گرفته‌اند که توانسته‌اند شواهد DNA را با استفاده از قدمت‌سنجی کربنی استخراج کنند.

پس از مقایسه با سایر نمونه های DNA، همچنین مشخص شد که بیش از ۳۰ درصد از DNA آنها «ناشناخته» است.

65

اسکن‌هایی نیز در طول جلسه نشان داده شد، با این ادعا که نشان می‌دهند یکی از اجساد یک ماده است که داخل آن تخم‌هایی وجود دارد. به گفته مائوسان، هر دو دارای ایمپلنت‌هایی هستند که از فلزات بسیار کمیاب مانند اوسمیم ساخته شده‌اند.

مقامات ناسا نیز در یک نشست مطبوعاتی، به این خبرها اشاره کردند. در این نشست، رئیس پیشین بخش اخترفیزیک دانشگاه پرینستون اظهار داشت که از ماهیت این نمونه‌ها اطلاعی ندارد، اما خواستار شفافیت است. او گفت: «اگر چیز عجیبی در اختیار دارید، نمونه‌هایی را در اختیار جامعه علمی جهان قرار دهید تا بررسی شود.»

66

رایان گریوز، خلبان سابق نیروی دریایی ایالات متحده که در ماه جولای ادعا کرد که «مشاهده پدیده‌های غیرقابل توضیح در فضای هوایی بسیار کمتر از حد کافی گزارش شده‌اند» در جلسه استماع رونمایی، موجودات فضایی در مکزیک شرکت کرد. اما او بعداً گفت که آن نمایش «یک گام بزرگ رو به عقب برای این موضوع بود. من عمیقا از این مسخر‌‌ه‌بازی بی‌اساس ناامیدم».

مائوسان در گذشته نیز ادعاهای جنجالی مشابهی را مطرح کرده بود؛ مانند پنج جسد پیدا شده در پرو در سال ۲۰۱۷ که بعدها مشخص شد که انسان هستند.

منبع: روزیاتو

منبع: faradeed-152815

امتیاز: 0 (از 0 رأی )
برچسب ها
نظرشما
کد را وارد کنید: *
عکس خوانده نمی‌شود
نظرهای دیگران
نظری وجود ندارد. شما اولین نفری باشید که نظر می دهد