hamburger menu
search
رویداد ایران > رویداد > اجتماعی > آیا رفتار با رونالدو جهان سومی بود؟

آیا رفتار با رونالدو جهان سومی بود؟

از وقتی ویدیو‌های نحوه مواجهه مردم با رونالدو؛ از دویدن پشت اتوبوس حامل او گرفته تا حرکت دسته جمعی به سمت هتل محل اقامتش منتشر شده است، خیلی‌ها این رفتار مردم را به «ندید، بدید» بودن تعبیر کرده و این گونه استقبال از یک سلبریتی خارجی را مایه شرمساری و فقر فرهنگی دانسته‌اند

کریستیانو رونالدو در ایران است و چه اتفاقی مهم‌تر از این می‌تواند برای طرفداران ایرانی‌اش وجود داشته باشد؟ آن‌ها می‌خواهند هرطور که شده با سلبریتی مورد علاقه‌شان دیدار کنند؛ حتی اگر به قیمت طی کردن تپه‌های صعب‌العبور باشد!

به گزارش ایسنا، از لحظه ورود رونالدو به همراه تیم فوتبال «النصر» به فرودگاه امام خمینی (ره) تا زمانی که او به هتل محل اقامتش برسد، سیل عظیمی از طرفداران ایرانی‌اش او را مشایعت کردند. نحوه استقبال مردم از این فوتبالیست مشهور و انتشار تصاویری از این رویداد حالا چند ساعت است که در فضای مجازی به اصطلاح «ترند» شده است و البته نگرش‌های مختلفی درباره آن وجود دارد.

استقبال از رونالدو مایه شرمساری یا واکنش طبیعی؟!

از وقتی ویدیو‌های نحوه مواجهه مردم با رونالدو؛ از دویدن پشت اتوبوس حامل او گرفته تا حرکت دسته جمعی به سمت هتل محل اقامتش منتشر شده است، خیلی‌ها این رفتار مردم را به «ندید، بدید» بودن تعبیر کرده و این گونه استقبال از یک سلبریتی خارجی را مایه شرمساری و فقر فرهنگی دانسته‌اند و می‌گویند که این طور رفتار‌ها فقط در جهان سوم پیدا می‌شود! بر همین اساس هم صد‌ها مطلب در شبکه‌های اجتماعی نوشته شده است که حاوی افسوس خوردن برای «جهان سومی» بودن هموطنان‌مان است که باید اصلاح شوند و مدام این عبارت را به عنوان نوعی تحقیر به کار می‌برند؛ بدون آنکه توجه داشته باشند این رفتار در قبال کسی مانند رونالدو در تمام دنیا طبیعی است و ربطی به جهان اول و سوم ندارد!

رونالدو
استقبال از رونالدو در سایر کشور‌ها

این ماجرا حتی مختص فوتبال هم نیست و در فضای هنر نیز به عینه وجود دارد. شاهدش گروه پرطرفدار «بی‌تی‌اس» است که طرفداران جوانشان بار‌ها و بار‌ها برایشان دست به خودکشی هم زده‌اند!

قصه رونالدو و عدم مدیریت

قطعا وضعیت مواجهه هواداران مردم با رونالدو در ایران قابل پیش‌بینی بود و می‌شد حدس زد در شرایطی که هواداران امکان حضور در استادیوم را ندارند از هر لحظه کوتاهی برای دیدار رو در رو با او استفاده می‌کنند.

شاید با یک اقدام برنامه‌ریزی شده از سوی نیرو‌های انتظامی و مدیران ورزشی کشور می‌شد، صحنه‌هایی زیباتر، ساماندهی‌شده‌تر و البته با شکوه‌تر از لحظه مواجهه مردم با فوتبایست محبوبشان خلق کرد تا باعث دل‌آزاری برخی نشود.

منبع: fararu-666439

امتیاز: 0 (از 0 رأی )
برچسب ها
نظرشما
کد را وارد کنید: *
عکس خوانده نمی‌شود
نظرهای دیگران
نظری وجود ندارد. شما اولین نفری باشید که نظر می دهد