hamburger menu
search
رویداد ایران > رویداد > اجتماعی > تصاویر باورنکردنی از سیل در آستارا

تصاویر باورنکردنی از سیل در آستارا

براساس گزارش خبرنگاران محلی میزان و شدت بارش فراتر از پیش‌بینی باران، و به میزان بیش از ۲۲۰ میلی‌متر بود که از اوایل روز دوشنبه به تدریج مناطق مختلف شهری و روستایی غرب استان به‌ویژه شهرستان آستارارا تحت تاثیر قرار داد.

تصاویری (عکاس‌: محدثه لکزیان) که به دست خبرآنلاین رسیده نشان می‌دهد که سیل در آستارا و مشکلاتی به وجود آمده بسیار زیاد بوده، اما متاسفانه خبر سیل در این شهر میان اخبار سیاسی و حوادث و ورود رونالدو به کشور گم شد.

به گزارش خبرآنلاین، بارش شدید باران از بامداد دوشنبه، سبب جاری شدن سیل در شهرستان آستارا و ایجاد مشکلات زیاد برای ساکنان منطقه شده است.

براساس گزارش خبرنگاران محلی میزان و شدت بارش فراتر از پیش‌بینی باران، و به میزان بیش از ۲۲۰ میلی‌متر بود که از اوایل روز دوشنبه به تدریج مناطق مختلف شهری و روستایی غرب استان به‌ویژه شهرستان آستارارا تحت تاثیر قرار داد.

ایرنا در خبری دراین باره اعلام کرد که به دلیل جوابگو نبودن امکانات موجود در این شهرستان، نیرو‌های هلال احمر و آتش‌نشانی برای کمک به مردم مجبور به استفاده از قایق‌های موتوری و پارویی شدند.

با وجود همه این تلاش‌ها در نقاط شهری، با توجه به جاری شدن سیل در نقاط روستایی که از جمله موجب تخریب پل اتومبیل روی مسیر برگشت جاده اصلی و ترانزیتی آستارا - تالش در محدوده روستای سیبلی شده بود، شرایط بسیار سخت‌تری را در آن نقاط رقم زد.

علاوه بر تخریبی که در سیبلی موجب بروز گره ترافیکی در منطقه شد، روستا‌های ویرمونی و دربند در مجاور مرکز شهر از جمله نقاطی بودند که در پی این بارش دچار آبگرفتگی راه ورودی به روستا از مسیر اصلی در کمربندی آستارا شدند و حتی ۲ راه دسترسی روستای کانرود برای مدتی به طور کامل مسدود شد و در محاصره سیل قرار گرفت.

اینها، اما همه ماجرا نبود و بر اساس اظهارات مردم در جریان بازدید‌های میدانی، به دنبال این سیل و سیلاب در وهله بعدی قطعی آب لوله‌کشی در سطحی گسترده در کنار نبود امکان رفت و آمد در معابر مسدود شده و ترافیک شدید در معابر اصلی بر دامنه مشکلات افزود.

از سوی دیگر در چند نقطه بارش‌ها موجب بروز حوادث برق شد و در نقاط دیگر مدیریت برق منطقه برای جلوگیری از بروز حادثه‌های احتمالی، برق تعدادی از واحد‌های مسکونی و تجاری را قطع کرد.

آمار مصدومان

رئیس شبکه بهداشت و درمان آستارا در گفتگو با خبرنگاران عنوان کرد: هفت نفر در مجموع به علت جاری شدن سیل در این شهرستان مصدوم شده بودند که ۲ نفر به صورت سرپایی مداوا شدند و پنج نفر برای درمان بیشتر و شست و شوی زخم‌ها به مراکز درمانی انتقال یافتند.

سید حسین احمدی با تاکید بر اینکه سیل آستارا فوتی نداشت و آسیب‌دیدگی افراد نیز سطحی و جزیی بود، افزود: آسیب جدی به ساختمان‌ها و تاسیسات شبکه بهداشت و درمان وارد نشده است و تنها چند مورد تعطیلی به دلیل مسدود بودن راه دسترسی داشتیم که الان مسیر‌ها باز شده و خدمات‌رسانی انجام می‌شود.

وی بیان کرد: با توجه به احتمال شکستگی و ترکیدگی برخی از لوله‌های فاضلاب، نگرانی در مورد نشتی به آب شرب وجود دارد که در این راستا قرار شد با افزایش موقتی کلرزنی، بحث تامین بهداشت آب و جلوگیری از بروز بیماری‌های روده‌ای در شهرستان در دستور کار قرار بگیرد.

*عکاس‌: محدثه لکزیان

منبع: fararu-666402

امتیاز: 0 (از 0 رأی )
برچسب ها
نظرشما
کد را وارد کنید: *
عکس خوانده نمی‌شود
نظرهای دیگران
نظری وجود ندارد. شما اولین نفری باشید که نظر می دهد