hamburger menu
search
رویداد ایران > رویداد > سیاسی > هرسال کمیت هیأت همراه رئیس‌جمهور در سفر به نیویورک بیشتر می‌شود؛ اما کیفیت!

هرسال کمیت هیأت همراه رئیس‌جمهور در سفر به نیویورک بیشتر می‌شود؛ اما کیفیت!

یک کارشناس مسائل سیاسی گفت: با وجودی که هر سال نسبت به سال گذشته کمیت اعضای هیأت همراه رئیس جمهور در سفر به نیویورک بیشتر می شود اما به نظر می رسد کیفیت کارشناسی کار کاهش می یابد.

به گزارش شبکه شرق، مهدی مطهرنیا کارشناس مسائل سیاسی درباره اهمیت سفر رئیس جمهور به نیویورک گفت: این سفرها معمولا فرصتی برای اعلام مواضع نظام جمهوری اسلامی ایران بر مبنای گفتمان انقلابی است. اگر دستاوردی هم حاصل شده باید این دستاورد را در این ارتباط دید.

 بخش هایی از گفت و گوی مطهرنیا را در ادامه می خوانید:

سیاست از نظر کارکردی چیزی جز نیل به اهداف نیست. هدف از این مسافرت ها ایجاد فضای هماهنگی بیشتر با جامعه جهانی  و زمینه های همکاری بیشتر با کشورهای دوست، رقیب و متخاصم بوده است.

حال سوال این است که در همه سفرهایی که روسای جمهوری ایران از بعد پیروزی انقلاب تاکنون به نیویورک داشتند چقدر توانسته ایم بهره ببریم و سطح ارتباط ایران را با کشورهای دوست، رقبا و متخاصم به سطوح بهتری از منظر کیفی برسانیم؟

قطعا سفر رئیس جمهور به نیویورک از منظر تبلیغات سیاسی و اعلام مواضع جمهوری اسلامی ایران و ایجاد فضایی برای طرح دیدگاه های انقلابی اهمیت دارد اما واقعیت آن است گفتمان انقلابی بعد از گذشت 45 سال به اندازه کافی در جهان شناخته شده و دوستان و دشمنان خاص خود را دارد، لذا کم و زیاد چندانی در این حوزه رخ نخواهد داد.  

با وجودی که هر سال نسبت به سال گذشته کمیت اعضای هیأت همراه رئیس جمهور در سفر به نیویورک بیشتر می شود اما به نظر می رسد کیفیت کارشناسی کار کاهش می یابد.

امروز این سئوال مهم مطرح می شود که اگر این سفر در تکرار دستاوردهای انقلابی مثل گذشته کارکرد ندارد و حتی ممکن است جوی علیه ایران را در صحنه بین المللی برانگیزد اصرار به این مسافرت ها برای چیست؟

 

منبع: sharghdaily-897408

امتیاز: 0 (از 0 رأی )
برچسب ها
نظرشما
کد را وارد کنید: *
عکس خوانده نمی‌شود
نظرهای دیگران
نظری وجود ندارد. شما اولین نفری باشید که نظر می دهد