hamburger menu
search
رویداد ایران > رویداد > علمی > (تصاویر) در آکسفورد این گونه خودرو می‌سازند

(تصاویر) در آکسفورد این گونه خودرو می‌سازند

کارخانه آکسفورد در حال حاضر به تولید خودرو‌های جدید مینی اختصاص دارد که از سال ۲۰۰۱ توسط گروه ب ام و معرفی شد. مدل‌های مینی ۳ درب، مینی ۵ درب و همچنین مینی کلاب من و مینی الکتریک در کارخانه آکسفورد تولید می‌شوند.

کارخانه آکسفورد در کاولی، جنوب شرقی آکسفورد، انگلیس، یک تاسیسات مونتاژ خودرو است که به تولید مدل‌های مختلف برند مینی اختصاص دارد. این کارخانه در کنار کارخانه همز هال، بخش تولید پیشرانه ها، و کارخانه سویندون، بخش پرس بدنه و مونتاژ مقدماتی، مثلث تولید خودرو مینی را تشکیل می‌دهد.

کارخانه آکسفورد؛ خانه مینی از گذشته تا به امروز

به گزارش عصر ایران؛ کارخانه آکسفورد در حال حاضر به تولید خودرو‌های جدید مینی اختصاص دارد که از سال ۲۰۰۱ توسط گروه ب ام و معرفی شد. مدل‌های مینی ۳ درب، مینی ۵ درب و همچنین مینی کلاب من و مینی الکتریک در کارخانه آکسفورد تولید می‌شوند.

قرار است از سال ۲۰۲۴ تولید نسل بعدی مینی ۳ درب و مینی ۵ درب با پیشرانه‌های احتراقی و همچنین مدل جدید مینی کانورتیبل در کارخانه آکسفورد آغاز شود. این در شرایطی است که تولید مدل‌های تمام الکتریکی جدید مینی از سال ۲۰۲۶ در این کارخانه آغاز خواهد شد که شامل مینی کوپر ۳ درب و کراس اوور جمع و جور مینی ایس‌من می‌شوند.

این کارخانه در میان مدت به ظرفیت تولید حدود ۲۰۰ هزار دستگاه در سال خواهد رسید. از سال ۲۰۳۰، کارخانه آکسفورد به طور انحصاری مدل‌های تمام الکتریکی مینی را تولید خواهد کرد.

سرمایه گذاری ب ام و برای تولید مدل‌های تمام الکتریکی مینی

ب ام و به تازگی از یک سرمایه گذاری ۶۰۰ میلیون پوندی برای تولید مدل‌های تمام الکتریکی مینی در کارخانه آکسفورد خبر داد. تا سال ۲۰۳۰، تولید خودرو در این کارخانه منحصر به مدل‌های الکتریکی خواهد بود. گروه ب ام و از سال ۲۰۰۰ تاکنون، بیش از ۳ میلیارد پوند در سه کارخانه سویندن، همز هال و آکسفورد سرمایه گذاری کرده است.

کارخانه آکسفورد امسال ۱۱۰ سالگی خود را جشن گرفت. این کارخانه خانه و قلب برند مینی باقی مانده و با آغاز تولید دو مدل تمام الکتریکی جدید از سال ۲۰۲۶، مسیر این برند به سوی آینده‌ای تمام الکتریکی تایید شده است.

منبع: fararu-666289

امتیاز: 0 (از 0 رأی )
برچسب ها
نظرشما
کد را وارد کنید: *
عکس خوانده نمی‌شود
نظرهای دیگران
نظری وجود ندارد. شما اولین نفری باشید که نظر می دهد