به گزارش اکوایران؛ فعالان بازار خودرو معتقدند کاهش قیمت خودرو تحت تاثیر اخبار سیاسی رخ داده است، اخباری که موجب شده تا سایپایی‌ها در کنار پرطرفدارهای ایران خودرو شکل کاهشی به خود گیرند.

براساس ارزیابی بازار امروز «شاهین» کاهشی 8 میلیونی داشت، این خودرو هفته گذشته تغییر کانال داده بود و 600 میلیونی شده بود، اما امروز مجدد وارد کانال 500 میلیونی‌ها شد.  از سوی دیگر امروز «تیبا2» و «ساینا» هم با افت 3 میلیونی راهی بازار شدند و سایر محصولات سایپا هم کاهش 2 میلیونی داشتند.

قیمت محصولات سایپا در بازار

از سوی دیگر در میان محصولات سایپا امروز قیمت خودروهای «شاهین»، «کوییکR»، «کوییک معمولی»، «تیبا صندوقدار»، «تیبا2 معمولی» و «ساینا» مورد ارزیابی قرار گرفتند. براساس ارزیابی امروز «شاهین» در بازار 592 میلیون تومان قیمت گذاری شد و افت 8 میلیونی داشت.

از سوی دیگر براساس رصد بازار خانواده کوییک هم با افت 2 میلیونی در بازار قیمت‌گذاری شدند، در میان خانواده کوییک امروز «کوییک‌R» در بازار امروز 343 میلیون تومان قیمت خورد و «کوییک معمولی» هم در بازار 343 میلیون تومانی شد.

ارزیابی‌ها بازار نشان می‌دهد «تیبا صندوقدار» در بازار افتی 2 میلیونی داشت و 334 میلیون تومان قیمت گذاری شد و «تیبا 2 معمولی» هم در بازار 338 میلیون تومان قیمت خورد و افتی 3 میلیونی داشت. از سوی دیگر رصد بازار نشان دهنده آن است که «ساینا» هم امروز 350 میلیون تومان قیمت‌گذاری شد و کاهشی 3 میلیونی را تجربه کرد.

اکو سایپا 27