hamburger menu
search
رویداد ایران > اقتصاد > کسب و کار > نقش مراکز رشد در موفقیت استارت‌آپ‌ها

نقش مراکز رشد در موفقیت استارت‌آپ‌ها

مرکز رشد سازمانی است که تسهیلاتی برای شرکت‌های نوپا فراهم می‌آورد که برای آنها دردسرهای راه‌اندازی یک شرکت را برطرف سازد.

استارت‌آپ‌ها در جامع بشری فعلی نقش بسیار پر رنگی را در رفع نیازها ایفا می‌کنند. اگر استارت‌آپ‌ها بتوانند مراحل اولیه شکل‌گیری را با موفقیت پشت سر بگذارند و در طبع آن خدمتی را به جامعه ارائه کنند که کارگشا و بستر رفع نمودن نیازهای بشر را ایجاد کنند، قاعدتاً موردتوجه و استقبال همگان قرار خواهند گرفت. مرکز رشد یکی از مراحلی است که به استارت‌آپ‌ها در رسیدن به موفقیت بسیار کمک خواهد کرد.


مرکز رشد سازمانی است که تسهیلاتی برای شرکت‌های نوپا فراهم می‌آورد که برای آنها دردسرهای راه‌اندازی یک شرکت را برطرف سازد. این سازمان می‌تواند خصوصی باشد یا مردم‌نهاد باشد یا دولتی باشد و یا وابسته به دانشگاه و همچنین تحت سیطره یک مدیریت واحد هستند.


مراکز رشد علاوه بر در اختیار گذاشتن فضا و امکانات اداری مشترک برای شرکت‌های تازه‌تأسیس به آنها مشاوره تجاری و مدیریتی نیز می‌دهد. خدمات مرکز رشد معمولاً در قالب یک برنامه میان‌مدت اجرا می‌شود. ورود به مرکز رشد طی یک فرایند درخواست و گزینش صورت می‌گیرد و مدت منتفع شدن آنها از خدمات مراکز می‌تواند تا 3 سال یا بیشتر بسته به ماهیت و فعالیت استارت‌آپ باشد.


تمرکز مراکز رشد بر حمایت از شرکت‌های تازه تاسیس از مراحل اولیه توسعه تا مرحله درآمدزایی است.


از جمله خدماتی که مراکز رشد به شرکت‌های تازه تاسیس ارائه می‌کنند شامل: بازاریابی، یافتن شرکای تجاری، تیم مدیریت مناسب، ارائه طرح‌های تجاری، مدیریت مالی و حسابداری، تسهیل در دریافت وام‌های بانکی و تسهیلات مالی و به‌طورکلی همه زیرساخت‌هایی که جهت رشد یک ایده را فراهم می‌آورد.


بنابراین مراکز رشد نقش بسیار پررنگی در شکل‌دهی به یک ایده نوین و همچنین پیاده‌سازی ایده قوی در جهت ارائه خدمت به جامعه خواهند داشت و این مرحله نخست برای تشکیل یک استار آپ است.


امتیاز: 0 (از 0 رأی )
نویسنده
حمیدرضا پناهی
حمیدرضا پناهی

نظرشما
کد را وارد کنید: *
عکس خوانده نمی‌شود
نظرهای دیگران
نظری وجود ندارد. شما اولین نفری باشید که نظر می دهد