رویداد ایران
hamburger menu
search
رویداد ایران > استان ها > تهران| برق تولیدی نیروگاه های خورشیدی شمال تهران در مدار عمومی قرار گرفت

تهران| برق تولیدی نیروگاه های خورشیدی شمال تهران در مدار عمومی قرار گرفت

انتشار
مدیر واحد محیط زیست و انرژی شهرداری منطقه یک تهران گفت: برق تولیدی نیروگاه های خورشیدی شمال تهران در مدار عمومی قرار گرفت.
آسیه اقدسی اظهار داشت: شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ با هدف فرهنگ سازی و اصلاح الگوی مصرف ، برق تولیدی نیروگاه های خورشیدی ساختمان ستاد مدیریت بحران شهرداری منطقه یک ، موزه طبیعت و حیات وحش ایران- دارآباد و مرکز تحقیقات انرژی های تجدید پذیر واقع در بوستان « نیلوفر» را به مدت ۲۰ سال خریداری کرد.
وی افزود: در راستای اجرای مصوبه هیئت دولت مبنی بر الزام موسسات دولتی به تأمین ۲۰ درصد از برق ساختمان های خود از انرژی های تجدید پذیر تا پایان سال ۹۷ و با هدف اشاعه استفاده از انرژی های پاک، اداره محیط زیست شهرداری منطقه یک تهران اقدام به عقد قرارداد فروش تضمینی برق تجدیدپذیر و پاک نیروگاه های خورشیدی ۱۰ کیلو واتی خود به شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ کرد.
مدیر واحد محیط زیست و انرژی شهرداری این منطقه تهران اضافه کرد: در همین راستا طرح ملی «فراسامانه هوشمند اندازه‌گیری و مدیریت انرژی (فهام) » تعریف و به منظور بررسی میزان برق تولیدی در نیروگاه های مذکور، کنتورهای هوشمند طرح فهام در محل های یاد شده نصب شد تا مصرف برق را در فواصل زمانی یک ساعته و یا کم تر ثبت کرده و اطلاعات ثبت شده را حداقل یک بار در روز به سیستم مرکزی برای نظارت و صدور صورت حساب ارسال کند.
مدیر واحد محیط زیست و انرژی شهرداری منطقه یک تهران گفت : بر اساس مفاد قرارداد ، برق تولیدی به استناد ابلاغیه وزیر نیرو به ازای هر کیلووات ساعت ۸ هزار ریال به علاوه ۷۱۴۱ ریال (نرخ خدمات انتقالی) برای ۱۰ سال از دوره قرارداد تعیین شد که در ۱۰ سال دوم نرخ خرید برق ۳۰ درصد برای انواع نیروگاه های خورشیدی کاهش داده می شود.
امتیاز: 0 (از 0 رأی )
نظرشما
کد را وارد کنید: *
عکس خوانده نمی‌شود